„Podsumowanie” Hall of Fame Game + sylwetki nowych członków HoF

nfl-logo

National Football League. 32 zespoły z różnych zakątków Stanów Zjednoczonych, z których każdy jest wart średnio 2 miliardy dolarów. Marketingowy gigant, istna machina biznesowa. Mimo tego, przygotowanie murawy w Canton na mecz o pietruszkę logistycznie przerosło tę organizację.

Wstyd. Jedno słowo, które zgrabnie opisuje to, co się wczoraj wydarzyło (a może raczej – nie wydarzyło) w Canton. Fanatycy futbolowi z całych Stanów zjechali się na jedyny mecz preseason, na który należy zwrócić szczególną uwagę. Przy okazji kibice mogli zwiedzić kawałek swojego państwa i podziwiać piękny stan Ohio, jednak to są atrakcje które dla nich są raczej aperitifem przed odwiedzinami w Pro Football Hall of Fame. W końcu mogą zobaczyć koszulki i posągi swoich idoli z dzieciństwa, graczy którzy tworzyli legendę NFL. Gdy już skończyli zwiedzanie, otrzymują deser w postaci meczu dwóch nie byle jakich ekip… albo i nie. Okazuje się że murawa była w tak kiepskim stanie, że wypuszczenie na nią zawodników byłoby skrajną głupotą. Za wszystko odpowiedzialni są ludzie malujący stadion, którzy zrobili to w taki sposób, że „kartofliska” z początków PLFA wyglądałyby przy tym jak Santiago Bernabeu. Decyzja o odwołaniu meczu słuszna, nikt nie chciałby stracić zawodników w meczu przedsezonowym, to oczywiste. Ale tak jak to ujął Randy Moss, ktoś za tę farsę powinien spotkać się z wypowiedzeniem. Dwie drużyny NFL, tysiące kibiców, telewizja i miliony kibiców przed odbiornikami czekali na ten mecz i się go nie doczekali.

Weekend Hall of Fame to jednak nie tylko początek preseason, ale przede wszystkim wprowadzenie kolejnych zawodników, trenera i właściciela do Galerii Sław. A oto i oni:

G Dick Stanfel

Legenda lat 50-tych, zawodnik Lions (1952-55) i Redskins (1956-58). Zapora nie do przejścia, czterokrotny Pro Bowler i członek ekipy 1950s All Star Team.

LB, DE Kevin Greene

Wybrany przez LA Rams w piątej rundzie Draftu 1985. Przez 15 sezonów gry w Los Angeles, Pittsburghu, Charlotte i San Francisco zdobył 160 sacków które jak mówi „przynosiły mi ulgę, bo to właśnie to, czego klub ode mnie wymaga”.

QB Ken Stabler

Legenda Raiders, gdzie spędził 10 lat. W tym czasie dwa razy był nominowany do All-Pro, cztery razy do Pro Bowl a przede wszystkim w sezonie 1976 poprowadził Raiders do zwycięstwa w Super Bowl nad Vikings 32:14.

LT Orlando Pace

Chyba najsłynniejszy OL początku XXI wieku obok Walta Jonesa. To m.in. dzięki niemu Kurt Warner miał niebywały komfort pracy, gdy prowadził Rams do zwycięstwa w Super Bowl XXXIV.

WR Marvin Harrison

Przez całą karierę wierny barwom Colts, był jednym z ulubionych „celów” Peytona Manninga. Zdobywca Super Bowl XLI, przez całą karierę złapał piłkę aż 1102 razy, będąc przy tym wybieranym do All pro i Pro Bowl odpowiednio 6 i 8 razy.

QB Brett Favre

Tego pana nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Zaczynał karierę w Falcons, ale to w Green Bay stał się człowiekiem instytucją. Legenda zdobywcy Super Bowl i trzykrotnego MVP została nieco zachwiana gdy pod koniec kariery przeniósł się do Minneapolis, ale serogłowi mu chyba wybaczyli i teraz może dumnie przechadzać się po Green Bay w złotej marynarce.

GettyImages_495478.0

HC Tony Dungy

Dwukrotny zdobywca Super Bowl, raz jako zawodnik w barwach Steelers, drugi jako trener (pierwszy czarnoskóry) w Indianapolis. Dungy będąc trenerem twierdził że HC to tak naprawdę nauczyciel, który musi tchnąć ducha gry w zawodników, zamiast ich poniżać bądź wyżywać się na nich. Niezwykle popularny wśród zawodników, przeszedł na emeryturę w 2008 roku.

Edward DeBartolo, Jr.

Właściciel 49ers od 1977 do 2000 roku. Miłośnik futbolu rządził klubem jak dobry gospodarz, co dało mu 5 tytułów mistrzowskich. Jak twierdzi, samemu podejmował wszystkie ważne decyzje .

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

2 Responses to „Podsumowanie” Hall of Fame Game + sylwetki nowych członków HoF

  1. Eszetako pisze:

    Masakra jak mogli do tego dopuscic , jamyslalem zeto tylko w Polscemozliwe

Dodaj komentarz