Historia Seahawks i Broncos w Super Bowl

Zarówno Broncos jak i Seahawks grali już w meczu o Vince Lombardi Trophy. O ile Broncos sięgali po to trofeum 2 razy, to zawodnicy z Seattle osiem lat temu musieli obejść się smakiem.

Super Bowl XL - Do tej pory jedyne w jakim udział wzięli Seahawks

Super Bowl XL – Do tej pory jedyne w jakim udział wzięli Seahawks

Dla Seahawks to dopiero drugie Super Bowl. Pierwszym, w jakim zobaczyliśmy Seahawks było Super Bowl XL, rozegrane 5 lutego 2006 roku. Seahawks mierzyli się wtedy ze Steelers, którzy byli jeszcze pod wodzą Billa Cowhera. Stalowi byli faworytami w tym meczu i nie zawiedli kibiców z Pittsburgha pokonując Seahawks 21:10. HC Seahawks był wtedy Mike Holmgren, rozgrywającym Matt Hasselbeck. W sezonie regularnym byli sensacją, w Playoffach też, jednak gdy przyszło do finału, drużyna ze stanu Waszyngton nie mogła nic poradzić. Od tamtego czasu wiele się zmieniło i drużyna z Seattle może w końcu zdobyć Vince Lombardi Trophy.

Gracze z Miasta Na Wysokości Mili gościli w finale znacznie częściej, mianowicie 6 razy, z czego 5 za czasów Johna Elwaya i 2 wygrane. Pierwszy finał dla drużyny w Denver miał miejsce w 1977 i Broncos przegrali z Cowboys 10:27. Na następny finał kibice w Denver czekali 9 lat, wtedy już w klubie z Kolorado grał legendarny rozgrywający – John Elway. Jednakże w latach ’86, ’87 i ’89 Broncos przegrywali kolejno z Giants, Redskins i 49ers. Pod koniec kariery Elwaya, zaliczył on wraz z kolegami z drużyny back-to-back. Broncos wygrali w 1998 roku z Packers 31:24 w meczu, którego bohaterem był Terrell Davis. W następnym roku zdominowali Atlanta Falcons wygrywając 34:19, z czego większość punktów została zdobyta w czwartej kwarcie.

Historia lubi się powtarzać? Być może, ale wyczyny Johna Elwaya, obecnego GM’a nie pomogą Manningowi i spółce w zdobyciu najcenniejszego trofeum futbolowego, muszą do tego dojść sami. Także zawodnicy Seahawks mają coś do udowodnienia i bez wątpienia chcą przejść do historii sportu w Seattle jako pierwsi mistrzowie krajowi w futbolu zawodowym.

Legenda Broncos- John Elway

Legenda Broncos- John Elway

Kuba Tłuczek

 

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *