Halftime show, czyli czas dla muzyków!

Co roku szersze grono osób niezwiązanych z NFL interesuje się jakie zespoły lub wykonawcy wystąpią w przerwie wielkiego Super Bowl. To nie tylko wielkie pieniądze, lecz przede wszystkim szansa na lepszą przyszłość dla artystów. Zapraszam do krótkiego artykułu, w którym postaram się przybliżyć wam artystów oraz ich historię. Zapraszam! 

Główną gwiazdą wieczoru będzie zespół Maroon 5, który powstał w 2001 roku i w tym samym roku wydał pierwszy album o nazwie „Songs About Jane”. Jest to amerykańska grupa muzyczna, która wykonuje utwory na pograniczu rocka i popu. Skład zespołu: Adam Levine (śpiew, gitara), Jesse Carmichael (instrumenty klawiszowe), Mickey Madden (gitara basowa), James Valentine (gitara), Matt Flynn (perkusja), PJ Morton (instrumenty klawiszowe) i Sam Farrar (gitary). Zespół ten również wystąpi 6 czerwca w Polsce w Tauron Arena Kraków.

Photo: bridgestone arena

Drugim muzykiem, który wystąpi w przerwie meczu będzie Travis Scott. Amerykański raper, wokalista i producent muzyczny. Jego pełne imię brzmi Jacques Berman Webster II, lecz bardziej znany jest jako Travis Scott. Jego twórczość to głównie hip-hop, trap i R&B.

Antwan Patton, lepiej znany jako Big Boi to ostatni z artystów, który wystąpi w halftime show. Amerykański raper oraz producent muzyczny wywodzi się właśnie z Atlanty w Georgii. Od 1991 roku aktywnie komponuje głównie w takich gatunkach jak: Southern hip hop, Hip-hop alternatywny i funk.

Photo by Rodrigo Vaz/FilmMagic

Dla wszystkich artystów to wielka możliwość zaprezentowania się przed szerszą publiką. Jak dobrze wiemy media na całym świecie, które nie mają bladego pojęcia o NFL robią „szopkę” z tego widowiska i pokazują jego otoczkę. Duża część ludzi nie znających się na futbolu amerykańskim swoją przygodę rozpoczyna właśnie od Super Bowl lub ogląda po prostu ze względu na rangę tego widowiska. Co by nie mówić dla artystów to duża szansa pokazania się przed całym światem, a dla ligi – do zdobycia nowych kibiców.

Jakub Ciurkot

About Jakub Ciurkot

Z NFL związany od 2015 roku. Wielki fan Buffalo Bills. W NCAA śledzę poczynania Clemson Tigers. W redakcji NFL24.pl od 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *