Free Agency – TOP 10

Sezon 2018 już za nami. Fani NFL będą musieli przetrwać parę dobrych miesięcy bez meczów swojej ukochanej drużyny. Jednak dla działaczy klubów ten czas będzie bardzo ważny, aby przebudować skład. Powoli zaczynamy wkraczać w najważniejszy okres sezonu przygotowawczego, więc zapraszam na TOP10 Free Agency!

Sam osobiście nie za bardzo przepadam za tym okresem, lecz jakoś trzeba sobie radzić. Dla zwykłego fana oglądającego tylko mecze swojej drużyny ten czas będzie udręczeniem, ale prawdziwy koneser ligi zagłębi się w niej tajniki. Przed nami wolna agentura, nadawanie franchise tag, nowe kontrakty i truskawka na torcie, czyli NFL Draft 2019. W sercach kibiców pojawi się nowa nadzieja, że nowy sezon będzie nasz. Przeglądając wiele zagranicznych stron wypatrywałem list związanych z najlepszymi wolnymi agenturami. Ostatecznie wybrałem TOP10. Zdaję sobie sprawę, że może kogoś tutaj zabraknąć, lecz to jest moja lista TOP10. Zapraszam!

Demarcus Lawrence, DE,  Dallas Cowboys

Photo: Chicago Tribune

Gracz rodem z Karoliny Południowej od dwóch sezonów jest liderem linii defensywnej Cowboys. Podczas dwóch zeszłych lat zaliczył łącznie 25 sacków i 77 tackli. W czwartym tygodniu zmagań zeszłego sezonu zaliczył swój rekord kariery powalając rozgrywającego Lions trzykrotnie w meczu. Dwa razy w latach 2017 i 2018 zagrał w Pro Bowl. Jest jeszcze stosunkowo młodym graczem, gdyż ma zaledwie 26 lat. Jego usługami są zainteresowani Oakland Raiders.

Nick Foles, QB, Philadelphia Eagles

(Getty Images)

30-letni rozgrywający, który dwa sezony temu zdobył Super Bowl dla Orłów może być jednym z najbardziej pożądanym graczem podczas wolnej agentury. Pisano o nim wiele artykułów, jak powracał na boisko i wskrzeszał Eagles swoją fenomenalna grą. W zeszłym sezonie sprawił nie lada sensacje eliminując faworytów spotkania i jeszcze na ich terenie, czyli Chicago Bears. Niestety dla niego nie jest pierwszą opcją w swojej drużynie i podczas dwóch sezonów dla Eagles rozegrał zaledwie 12 spotkań, podczas których zanotował prawie 2000 jardów i 12 przyłożeń. Chodzą pogłoski, że zainteresowani tym zawodnikiem są Jacksonville Jaguars.

Trey Flowers, DE, New England Patriots

Staff Photo By Nancy Lane/Boston Herald

Defensive end Patriots to dwukrotny zwycięzca Super Bowl. Dla ekipy z Nowej Anglii rozegrał cztery sezon, trzy w prawie pełnej ilości spotkań, gdyż w debiutanckim sezonie wystąpił zaledwie raz. Zeszły sezon był najlepszy w jego seniorskiej karierze. Zanotował 7.5 sacka oraz 32 tackle. W postseason zaliczył dwa powalenia rozgrywających. Po jednym w meczu z Chargers i Chiefs. Chętni na pozysk