Free Agency – TOP 10

Sezon 2018 już za nami. Fani NFL będą musieli przetrwać parę dobrych miesięcy bez meczów swojej ukochanej drużyny. Jednak dla działaczy klubów ten czas będzie bardzo ważny, aby przebudować skład. Powoli zaczynamy wkraczać w najważniejszy okres sezonu przygotowawczego, więc zapraszam na TOP10 Free Agency!

Sam osobiście nie za bardzo przepadam za tym okresem, lecz jakoś trzeba sobie radzić. Dla zwykłego fana oglądającego tylko mecze swojej drużyny ten czas będzie udręczeniem, ale prawdziwy koneser ligi zagłębi się w niej tajniki. Przed nami wolna agentura, nadawanie franchise tag, nowe kontrakty i truskawka na torcie, czyli NFL Draft 2019. W sercach kibiców pojawi się nowa nadzieja, że nowy sezon będzie nasz. Przeglądając wiele zagranicznych stron wypatrywałem list związanych z najlepszymi wolnymi agenturami. Ostatecznie wybrałem TOP10. Zdaję sobie sprawę, że może kogoś tutaj zabraknąć, lecz to jest moja lista TOP10. Zapraszam!

Demarcus Lawrence, DE,  Dallas Cowboys

Photo: Chicago Tribune

Gracz rodem z Karoliny Południowej od dwóch sezonów jest liderem linii defensywnej Cowboys. Podczas dwóch zeszłych lat zaliczył łącznie 25 sacków i 77 tackli. W czwartym tygodniu zmagań zeszłego sezonu zaliczył swój rekord kariery powalając rozgrywającego Lions trzykrotnie w meczu. Dwa razy w latach 2017 i 2018 zagrał w Pro Bowl. Jest jeszcze stosunkowo młodym graczem, gdyż ma zaledwie 26 lat. Jego usługami są zainteresowani Oakland Raiders.

Nick Foles, QB, Philadelphia Eagles

(Getty Images)

30-letni rozgrywający, który dwa sezony temu zdobył Super Bowl dla Orłów może być jednym z najbardziej pożądanym graczem podczas wolnej agentury. Pisano o nim wiele artykułów, jak powracał na boisko i wskrzeszał Eagles swoją fenomenalna grą. W zeszłym sezonie sprawił nie lada sensacje eliminując faworytów spotkania i jeszcze na ich terenie, czyli Chicago Bears. Niestety dla niego nie jest pierwszą opcją w swojej drużynie i podczas dwóch sezonów dla Eagles rozegrał zaledwie 12 spotkań, podczas których zanotował prawie 2000 jardów i 12 przyłożeń. Chodzą pogłoski, że zainteresowani tym zawodnikiem są Jacksonville Jaguars.

Trey Flowers, DE, New England Patriots

Staff Photo By Nancy Lane/Boston Herald

Defensive end Patriots to dwukrotny zwycięzca Super Bowl. Dla ekipy z Nowej Anglii rozegrał cztery sezon, trzy w prawie pełnej ilości spotkań, gdyż w debiutanckim sezonie wystąpił zaledwie raz. Zeszły sezon był najlepszy w jego seniorskiej karierze. Zanotował 7.5 sacka oraz 32 tackle. W postseason zaliczył dwa powalenia rozgrywających. Po jednym w meczu z Chargers i Chiefs. Chętni na pozyskanie tego gracza są New York Jets, którzy dysponują dużo ilością wolnych środków na nowy sezon.

Le’Veon Bell, RB, Pittsburgh Steelers

Photo by Archie Carpenter/UPI | License Photo

Jest to zawodnik z wielkim potencjałem, lecz nie do końca wszystko gra w jego głowie. Do 13 listopada 2018 roku miał czas, aby podpisać kontrakt ze Steelers. Nie zrobił tego i stracił cały sezon. Zrezygnował z 14.5 mln dolarów i całą nadzieję ma właśnie w rynku wolnych agentur. Jest to znakomity running back i na pewno ktoś zgłosi się po niego. Podczas pieciu dotychczas rozegranych sezonów zdobył łącznie prawie 8000 jardów i 42 przyłożenia. Podobno zainteresowanie wyrazili Buffalo Bills i New York Jets.

Jadeveon Clowney, OLB, Houston Texans

Matthew Emmons-USA TODAY Sports

Do ligi dołączył poprzez draft 2014. Został wybrany z pierwszym numerem przez Houston Texans, w których spędził pięć sezonów. Trzy razy występował w Pro Bowl. Wraz J.J Wattem siali spustoszenie w zeszłym sezonie. Clowney zapisał na swoim koncie 9 sacków i 47 tackli. Co roku jest ważną postacią swojej drużyny. Zainteresowani 26-letnim graczem są New York Giants.

Dee Ford, OLB, Kansas City Chiefs

Jay Biggerstaff-USA TODAY Sports

W zeszłym sezonie rozegrał wszystkie mecze dla drużyny z Kansas City. Był wyróżniającym się graczem w formacji defensywnej Chiefs. Zaliczył 14 sacków, 59 tackli i 7 forced fumble. 27-letni outside linebacker raz wystąpił w Pro Bowl (2018). Do ligi dołączył poprzez draft 2014 (23 pick). Dla Chiefs gra od pięciu lat. Indianapolis Colts są zainteresowani pozyskaniem tego gracza. Drużyna ze stanu Indiana ma najwięcej wolnych pieniędzy na nowy sezon, więc podpisanie tego zawodnika nie stanowiłoby problemu dla budżetu organizacji.

Grady Jarett, DT, Atlanta Falcons

Z sezonu na sezon spisuje się coraz lepiej. Może 6 sacków i 52 tackli z zeszłego sezonu nie robi wielkiego wrażenia (patrząc na czołówkę ligi), jednak ten gracz może się jeszcze rozwinąć i nie jest bardzo drogi. Za zeszły sezon z bonusami zarobił prawie $2 mln. Zainteresowani graczem prawdopodobnie będą Miami Dolphins.

Earl Thomas, S, Seattle Seahawks

Thomas całą swoją karierę w NFL dotychczas spędził w Seahawks. Nieprzerwanie od 2010 roku reprezentuje barwy ekipy ze Seattle. Pierwsze sześć sezonów rozegrał w pewnym wymiarze meczowym. W zeszłym sezonie wystąpił zaledwie w czterech spotkaniach, ale trzy przechwyty i 22 powalenia robią wrażenie. W pełni zdrowy jest niebywale groźnym zawodnikiem. Przeglądając media najczęściej wspomina się o zainteresowaniu Dallas Cowboys.

Frank Clark, DE, Seattle Seahawks

AP Photo/Matt Dunham

25-letni defensive end jest bardzo ważną częścią układanki Seahawks. Od początku swoich zmagań NFL prezentuje wysoką formę i nie jest podatny na kontuzje. Ostatni sezon może zaliczyć do bardzo udanych. Na swoim koncie zapisał 14 sacków, 45 tackli, 3 forced fumble i 1 przechwyt. Uważam, że będzie rozchwytywany na rynku wolnych agentów. Zainteresowanych jest wiele klubów m.in.:  Oakland Raiders, Arizona Cardinals, Tampa Bay Buccaneers i Atlanta Falcons.

Landon Collins, S, New York Giants

AP Photo/Julio Cortez

Collins występuje na pozycji safety. 25-letni gracz od czterech sezonów występuje dla drużyny z niebieskiej części Nowego Jorku. Podczas tych lat zaliczył 437 tackli i 8 interceptions. Zeszły sezon był najgorszy w jego karierze (96 tackli i 1 forced fumble), lecz rozegrał w nim najmniej spotkań, gdyż tylko dwanaście (poprzednie lata: 16, 16, 15 spotkań). Zainteresowani zawodnikiem są Washington Redskins.

Jakub Ciurkot

About Jakub Ciurkot

Z NFL związany od 2015 roku. Wielki fan Buffalo Bills. W NCAA śledzę poczynania Clemson Tigers. W redakcji NFL24.pl od 2018 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *