Dzień Dobry Football #322

Dzień Dobry

W dzisiejszym wydaniu m.in o wątpliwościach trenera Cleveland Browns, zwolnieniu jednego z członków sztabu Saints, roszadach na pozycji rozgrywającego w Rams oraz powrocie do zdrowia rozgrywającego Cowboys. Poza tym, na koniec przedstawiamy komunikat dotyczący mini-zgrupowań szkoleniowych dla zawodników, które będzie prowadzić sztab Reprezentacji Polski. Zapraszamy!

NFL

Mike Pettine (trener Cleveland Browns) przyznał, że nie jest jeszcze gotów, aby nazwać Johnny’ego Manziela pierwszy rozgrywającym drużyny na finałowe sześć meczów sezonu regularnego. Oby tylko zdążył się zdecydować przed końcem sezonu…

Wczorajsze poranne wieści obwieszczały zwolnienie Roba Ryana z funkcji koordynatora defensywy New Orleans Saints. W południe trener główny, Sean Payton, odniósł się do tych plotek mówiąc: „Rob Ryan nadal pełni funkcję naszego koordynatora”. Mimo tych słów, wieczorem Ryan odebrał zwolnienie, a w jego miejsce szykowany jest Dennis Allen. „Zamienił stryjek…”

„Ta ostatnia niedziela…”

Przyczyna słabego występu Peytona Manninga? Oficjalnie obwinia się za to kontuzję prawej stopy i też z tego powodu w następnym meczu od pierwszych minut zobaczymy Brocka Osweilera.

Sam Bradford prawdopodobnie opuści dwa mecze przez uraz stawu i wstrząśnienie mózgu, których nabawił się w niedzielnym meczu.

Washington Redskins outside linebacker Junior Galette został zawieszony na dwa mecze za naruszenie polityki osobistej NFL. Zawieszenie jest wynikiem szeregu incydentów począwszy od afery z przemocą domową w styczniu tego roku.

Defensive tackle Sen’Derrick Marks nabawił się urazu tricepsa w wygranym meczu przeciwko Baltimore Ravens. Kontuzji miał się nabawić na początku trzeciej kwarty, a uraz potwierdziło prześwietlenie. Aktualnie Jaguars zasięgają po drugą opinię lekarską.

Wciąż nie wiadomo jak poważny jest uraz Juliana Edelmana, ale mówi się, że może nie wrócić do końca sezonu regularnego i pojawić się dopiero w postseason. To druga ogromna strata dla Patriots po kontuzji Diona Lewisa.

Wielce prawdopodobne jest, że w przyszłym tygodniu rozgrywek go gry wróci za to podstawowy rozgrywający Cowboys Tony Romo. Rokowania są optymistyczne, a jak dobra jest to informacja mówi fakt, że pod jego nieobecność drużyna nie wygrała w tym sezonie żadnego spotkania.

Na tą informację czekało wielu fanów drużyny z Dallas.

Informacje z ostatniej chwili mówią, że w następnym tygodniu starterem na pozycji rozgrywającego w drużynie St. Louis Rams – kosztem Nicka Folesa – będzie Case Keenum.

PLFA

Już w dniach 5-6 grudnia w Warszawie odbędą się kolejne mini-zgrupowania szkoleniowe dla zawodników prowadzone przez szkoleniowców Reprezentacji Polski.

Po cieszącej się dużym zainteresowaniem klinice dla rozgrywających, którą poprowadził jeden z największych specjalistów w Europie – Joachim Ullrich, czas na szkolenia dla zawodników na pozycjach:
– running back (prowadzący: Brad Arbon, trener główny i koordynator ataku reprezentacji Polski)
– linebacker (prowadzący: Sebastian Tuch, koordynator obrony reprezentacji Polski)
– defensive back (prowadzący: Tobias Ochs, trener DBs reprezentacji Polski)
– linia defensywna (prowadzący: Mike Latek, trener DL reprezentacji Polski)
– linia ofensywna (prowadzący: Eugen Heidt, trener OL reprezentacji Polski)
– skrzydłowy (prowadzący: Filip Pawełka, trener WRs reprezentacji Polski)

Zgłoszenia należy kierować poprzez wypełnienie formularza rejestracyjnego, który znajduje się pod adresem, do dnia 25.11 (włącznie):
https://docs.google.com/forms/d/16ajTuiJnf8NwZ-fdo2At2mW5TkQAkxwYQ1xYDX5rofc/viewform

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

Dodaj komentarz