Dzień Dobry Football #233

Terrelle Pryor zmienia swoją dotychczasową pozycję, Bruce Irvin szczerze o swoich uczuciach do Seattle oraz wspólny trening Mike’a Evansa z Randy Mossem. Ponadto wspominki PLFA oraz weekendowe święto na poznańskim Golęcinie.

NFL

– Terrelle Pryor po czterech latach współzawodniczenia w NFL na pozycji rozgrywającego, zmienia swoją dotychczasową pozycję na odbierającego (według informacji jego agenta)! Jeszcze rok temu zawodnik na pytania dziennikarzy odpowiadał: „Nie potrafię łapać piłek. Planuję być rozgrywającym do końca mojej kariery.” No cóż… Jak widać utrata kontraktu w środku sezonu przygotowawczego zmusiła Pryora do podjęcia ryzykownej decyzji.

Czy zobaczymy w nadchodzącym sezonie Pryora na pozycji odbierającego?

Czy zobaczymy w nadchodzącym sezonie Pryora na pozycji odbierającego?

– Bruce Irvin wypowiedział się na temat medialnych plotek, jakoby zawodnik chciał grać dla Atlanty Falcons. – Gra w Atlancie na pewno dałaby mi wiele radości, bo stamtąd pochodzę i tam mieszka cała moja rodzina. Jednak jestem w Seattle i kocham to miejsce. Mam nadzieję, że spędzę tu resztę kariery.

– Houston Texans przedłużyli kontrakt ze swoim CB Jonathanem Josephem.

– WR Darren Sproles (Philadelphia Eagles) chwali TE Zacha Ertza, który jak mówi: „Jego odbiory piłki robią wrażenie. Ma predyspozycje by zostać w przyszłości gwiazdą ligi.”

– Mike Evans oraz Randy Moss zorganizowali sobie trening one-on-one. Oficjalnie nie wiadomo, kto wyszedł z tego starcia zwycięsko, ale jak komentuje Moss: „Mike trzyma formę i jest tak samo dobry, jak wcześniej. Robiliśmy kilka ćwiczeń i szczerze przyznam, że nie mogłem go złapać w biegu wokół cone’ów. Po za tym dużo rozmawialiśmy o lidze i swoich doświadczeniach. To była dobra zabawa i nauka na przyszłość.”

– Allen Robinson gwiazdą Jaguars? Blake Bortles był pod wielkim wrażeniem jego pracy na treningach tłumacząc: „Jest niewiarygodny. Jest niebywale groźny w red zone, niezwykle fizyczny, potrafi biegać i zrobić wszystko na otwartej przestrzeni.” Zawodnik z powodu kontuzji w zeszłym sezonie stracił cały sezon przygotowawczy, jak również sześć ostatnich tygodni sezonu regularnego. Miejmy nadzieję, że tym razem kontuzje nie przeszkodzą mu w zaprezentowaniu swoich wszystkich umiejętności.

– Chicago Bears pozyskali byłego zawodnika Miami Dolphins, RB Daniela Thomasa.

– Herschel Walker w wywiadzie dla Boomer & Carton oświadczył, że według niego nadal mógłby grać w NFL na pozycji biegacza (odnosząc się do powszechnej opinii, że wieku 30 lat powinno się już myśleć o emeryturze). Jak widać Walker, pomimo 53 lat, uważa zgoła inaczej…

– New York Giants podpisali kontrakt z Ereckiem Flowersem (wybór z pierwszej rundy draftu).

– Falcons podpisali WR Carltona Mitchella, pozbywając się tym samym WR Shane’a Wynna.

PLFA

– Pora na trochę wspomnień.. Z okazji 10 lat istnienia, PLFA, postanowiła przypomnieć wszystkim, skąd w naszym kraju wziął się futbol amerykański. Ten sport powstawał w Polsce oddolnie. Rozwinęli go pasjonaci, którzy od 1999 roku spotykali się raz w tygodniu gdzieś w parku i próbowali swoją miłością do niego zarażać innych. Futbol jest nadal amatorski, ale profesjonalizm był widoczny od samego początku. W naszym cyklu prezentowanym w formie nagrań wideo, chcemy przypomnieć genezę PLFA oraz zawodników, którzy stawiali fundamenty – zachęca Jędrzej Stęszewski, prezes Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego.  Zachęcamy do obejrzenia pierwszego odcinka, czekając z niecierpliwością na kolejne:

http://https://youtu.be/ffZKDEi0A8c

– Już jutro czeka nas pierwszy finał w rozgrywkach PLFA! Najlepsze juniorskie zespoły w Polsce spotkają się na poznańskim Golęcinie (specjalnie przygotowanym obiekcie dla futbolistów, wybudowanym z projektu budżetu obywatelskiego „Sportowy Golaj”). Jako partner medialny tego wydarzenia, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w pierwszym, tegorocznym, święcie futbolu amerykańskiego!

HARMONOGRAM TURNIEJU:
SOBOTA 20.06.2015
10.30 – mecz 1. – Patrioci Poznań – Stal Gorzów Wlkp.
10.30 – mecz 2. – Gryfici Szczecin – Bielawa Owls
13.00 – mecz 3. – Panthers Wrocław – Angels Toruń
13.00 – mecz 4. – Kraków Kings – Warsaw Eagles
13.00 – repasaż, przegrani z meczu 1. i 2.
15.30 – repasaż, przegrani z meczu 3. i 4.
15.30 – półfinał, zwycięzca meczu 1. i 2.
15.30 – półfinał, zwycięzca meczu 3. i 4.

NIEDZIELA 21.06.2015
10.00 – mecz o 7. miejsce
10.00 – mecz o 5. miejsce
12.00 – mecz o 3. miejsce
15.00 – mecz finałowy finał

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/899349696769908/

Drukowanie

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

2 thoughts on “Dzień Dobry Football #233

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *