DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #232

W dzisiejszym Dzień Dobry Football o pewnym powrotu do pełni sprawności skrzydłowym New York Giants, pierwszym rozgrywającym Tampa Bay Buccaneers czy przerwanym milczeniu przez Johnny Manziela, a także wiele innych równie ciekawych informacji prosto z NFL. Dodatkowo informacje o miasteczku The World Games 2017 zorganizowanym na esplanadzie Stadionu Wrocław na kilka godzin przez X SuperFinałem. Zapraszamy!

NFL

Skrzydłowy New York Giants, Victor Cruz powiedział wczoraj w jednym z wywiadów, że w momencie rozpoczęcia obozu przygotowawczego jego kolano będzie w pełni zdrowe i jest tego pewny w 100 procentach. „W tym momencie jestem zdrów w 81 procentach.  Jednak wiem, że w momencie rozpoczęcia obozu przygotowawczego będę w pełni zdrów. Tylko na tym się teraz skupiam, by wrócić i pokazać trenerom, że mogą mi zaufać i z powrotem wystawić mnie do składu,” – powiedział Cruz.

victor_cruz

Czy Victor Cruz będzie w pełni zdrów w momencie rozpoczęcia obozu przygotowawczego?

Rozgrywający Jameis Winston spędził dużo czasu podczas środowego minicampu Tampa Bay Buccaneers na rzucaniu piłką do pierwszoroczniaka Adama Humphriesa, drugoroczniaka Roberta Herrona i Russella Shepparda. Winston takimi zachowaniami chce pokazać, że zasługuje na miano pierwszego rozgrywającego Bucs. „Nie zasługuję na to dopóki tego nie dostanę,” – powiedział o byciu pierwszym rozgrywającym Winston.

Drużyna Cleveland Browns podpisała czteroletni kontrakt z wybranym w trzeciej rundzie tegorocznego draftu running backiem, Dukem Johnsonem. Na chwilę obecną nie są jednak znane dokładne szczegóły kontraktu.

Skrzydłowy Atlanta Falcons, Julio Jones powiedział, że nie ma zamiaru „zawieszać” swojej działalności i zaprzestać pojawiać się na treningach czy campach w ramach niezadowolenia ze swojego kontraktu. Jones nie chce w taki sposób  wpływać na decyzję władz Falcons. „Jeśli uważają, że na to zasługuję… Jestem tu, jestem gotowy. Staram się być najlepszym kolegą z drużyny jakim tylko mogę być. Ja tylko staram się grać najlepiej jak potrafię. Mój agent negocjuje warunki z władzami Falcons. Ja skupiam się na grze,” – powiedział Jones.

Drużyna Carolina Panthers ogłosiła wczoraj, że Brandon Beane został nowym asystentem menadżera generalnego, Dave’a Gettlemana.

Rozgrywający Cleveland Browns, Johnny Manziel przerwał wczoraj swoje milczenie i pierwszy raz od momentu zakończenia ostatniego sezonu spotkał się z mediami. Manziel zapowiedział, że w tym sezonie będzie zupełnie innym zawodnikiem, który zaprzestanie używać swojego znaku rozpoznawalnego „Money Sign”.

PLFA

11 lipca na Stadionie Wrocław zostanie rozegrany X SuperFinał, który wyłoni nowego Mistrza Polski, jednak zanim na boisko wybiegną zawodnicy od godziny 15:00 na esplanadzie Stadionu Wrocław zostanie uruchomione miasteczko The World Games 2017, do którego bezpłatny wstęp będą mieli posiadacze biletu na mecz. Kibice będą mieli unikatową okazję wcielić się w rolę zawodników dyscyplin znajdujących się w programie Światowych Igrzysk Sportowych, które już w 2017 roku odbędą się we Wrocławiu.

„Wszyscy kibice będą mogli z bliska poznać kilkanaście dyscyplin igrzysk sportów nieolimpijskich. Można będzie założyć strój futbolisty amerykańskiego, porzucać futbolówką oraz zapoznać się m.in. z karate, muay thai, lacrosse, bulami, łucznictwem czy ergowiosłami. Dla spragnionych spokoju przed wielkimi sportowymi emocjami utworzymy strefę chillout, w której będzie można złapać trochę słońca na leżakach otoczonych plażą” – mówi Kacper Cecota z TWG 2017.

The World Games zaoferuje także specjalną strefę interaktywną. Nie lada gratką będzie możliwość założenia gogli, które przenoszą w wirtualną rzeczywistość. Dzięki nim chętni znajdą się w samym centrum akcji kilku dyscyplin z programu The World Games. W strefie wyświetlane będą również informacje dotyczące samych Igrzysk.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.
Kategorie: Dzień dobry NFL. Tagi: , . Autor: Dariusz Ankiewicz. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
Dariusz Ankiewicz

O Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *