DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #210

Dziś w Dzień Dobry Football o zawieszeniu Toma Brady’ego, decyzji D.J. Swearingera oraz sporych ruchach kadrowych po zakończeniu minicampów dla pierwszoroczniaków. Dodatkowo kilka informacji z PLFA, a tam o nowym zawodniku Warsaw Dukes, nowej aplikacji Seahawks oraz nowej inicjatywie w Poznaniu. Zapraszamy!

NFL

Rozgrywającego New England Patriots Tom Brady został zawieszony przez władze NFL na na pierwsze cztery spotkania najbliższego sezonu za jego udział w tzw. Deflegate. Kara nie ominęła również klubu Brady’ego, który zapłacić musi 1 milion dolarów oraz stracił prawo wyboru w pierwszej rundzie draftu w roku 2016 oraz czwartej rundy draftu w roku 2017. Liga ogłosiła swoją decyzję pięć dni po tym jak opublikowała 243 stronicowy raport w sprawie zmniejszania ciśnienia w piłkach przed styczniowym meczem o mistrzostwo konferencji AFC pomiędzy Patriots, a Indianapolis Colts.

Tom Brady zawieszony na cztery spotkania!

Agent Brady’ego zapowiedział już, że jego klient, który w nadchodzącym sezonie zarobić miał 8 milionów dolarów, a w skutek zawieszenia jego pensja zmniejszy się o 1,882,352 dolary, odwoła się od decyzji ligi. Wbrew pozorom Patriots finansowo zyskają na tej karze 882 tysiące, co nie zmienia faktu, że kara w dalszym ciągu jest dość dotkliwa.

Włodarze Washington Redskins rozpoczęli negocjacje w sprawie przedłużenia kontraktu z outside linebackerem Ryanem Kerriganem, którego kontrakt kończy się w tym sezonie.

Skoro przy Redskins jesteśmy to wczoraj trener ekipy z Washington powiedział w jednym z wywiadów, że wierzy w to, że rozgrywający Robert Griffin III w tym  sezonie przełamie się i zrobi kolejny krok w swoim rozwoju.

Safety D.J. Swearinger ogłosił wczoraj na swoim Instagramie, że nie jest już członkiem drużyny Houston Texans.

Drużyna Patriots poinformowała wczoraj Kyle Arringtona, że zostanie on zwolniony. Cornerback w tym sezonie zarobić miała 3 miliony dolarów.

To nie koniec ruchów kadrowych w drużynie z Foxborough, która również wczoraj podpisała jednoroczny kontrakt z tight endem Fredem Davisem.

Drużyna Baltimore Ravens podpisała kontrakt ze swoim nowym skrzydłowym Breshadem Perrimanem, którego wybrała w pierwszej rundzie zeszłotygodniowego draftu. Perriman przez cztery lata zarobi 8,7 miliona dolarów, otrzymał o również bonus za podpisanie kontraktu w wysokości 4,6 miliona.

Danny Shelton, nr 12 tegorocznego draftu również podpisał swój kontrakt z Cleveland Browns dzięki któremu przez najbliższe cztery lata zarobi 11,7 milionów dolarów. Shelton podobnie jak Prriman otrzymał bonus w wysokości 6,7 milionów.

Safety Wes Miller po weekendowym minicampie dla pierwszoroczniaków podpisał kontrakt z Miami Dolphins.

Z kolei drużyna Oakland Raiders podpisała kontrakt z running backiem Michaelem Dyerem, który jest utalentowanym zawodnikiem z bardzo trudnym charakterem i wieloma problemami pozaboiskowymi.

Ruchy kadrowe po zakończeniu minicampów dla pierwszoroczniaków dokonali również przedstawiciele drużyny Tampa Bay Buccaners, Carolina Panthers, New York Giants czy Jacksonville Jaguars.

PLFA

Amazonki Poznań to nowa inicjatywa, która spowodować ma powstanie kolejnej w Polsce, żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego. Inicjatorką jest Katarzyna Zalewska. Paniom życzymy powodzenia!

W zeszłym tygodniu powstała nowa strona poświęcona meczom Seahawks z relacją tekstową Live! Na chwilę obecną jest to wersja Beta, która podczas ostatniego meczu Seahawks Gdynia vs. Lowlanders Białystok przeszła swój pierwszy test. Wszystkie osoby, które zapiszą się do newslettera otrzymają instrukcje jak ściągnąć aplikację na tablety i smartfony oraz wezmą udział w losowaniu koszulki, kubka i smyczy Seahawks.

Drużyna Warsaw Dukes ogłosiła wczoraj, że w nadchodzącym sezonie PLFA II w jej składzie grać będzie skrzydłowy Clarence Anderson, który kibicom bliżej znany jest z gry na boiska Topligowych w barwach Warsaw Eagles.

W sezonie 2015 skład Warsaw Dukes wzmocni jeszcze jeden zawodnik – do naszej drużyny dołącza Clarence Anderson!…

Posted by Warsaw Dukes on 10 maja 2015

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

13 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #210

 1. Komisarzowi juz chyba calkiem odj***!!! Jak można nałożyć taka kare na zawodnika jak i klub bez konkretnych dowodów opierając się tylko na przypuszczeniach.

  • komisarz RG to fan jetsów ( to nie żart ). jeśli liga pomimo odwołania utrzyma to w mocy to mogą z tym iść nawet do sądu i w każdym wygrają, żadnych faktów, dowodów itp. tylko hipotezy. ale grunt że można pojechać po legendzie…

   • Faktem są niedopompowane piłki. Mało?

    Oczywiście, że mogą iść do sądu cywilnego. Tyle, że rozgrywki organizuje liga wg zasad, z którymi klub i zawodnicy się zgodzili. Także tak łatwo nie będzie. Poza tym sąd może nałożyć jedynie różnorakie kary finansowe ale nie o to w Bostonie chodzi.

   • Widzisz gdybyś przeczytał raport to byś wiedział że w czterech sprawdzonych piłkach Colts też brakowało powietrza. Ja nie uważam że Patrioci są bez winy ale żeby kogoś ukarać trzeba mieć na to twarde dowody a nie przypuszczenia ponieważ w takim razie sądy skazywały by każdego w oparciu o jakieś przypuszczenia ze strony oskarżyciela.

    • Nie jęcz! Bądź mężczyzną! 😉

     Brady mógł dostać 8 meczy zawieszenia. Dostał 4. Odwoła się, zostaną 2. Patrioci sobie poradzą. Rok temu z Bradym zaczęli od 1-3.

     Poza tym to już nie pierwsza zadyma z Biliciciem i NE. Powietrze z piłek samo się nie spuściło. Brady wiedział czym rzuca. Jakby był strasznie zaskoczony to powinien zgłosić to sędziom w trakcie meczu. Zgłosił?

     Piłka słabiej napompowana ma inną trajektorię lotu. Jeśli Brady nie spodziewałby się takich piłek, zgłosiłby problem, bo nie trafiałby do swoich łapaczy. Nie trzeba złapać kogoś za rękę żeby udowodnić mu winę.

     • I widać ile wiesz jeżeli twierdzisz że Patrioci zaczęli od 1-3 w zeszłym sezonie dla ścisłości zaczęli od bilansu 2-2, ale nie w tym rzecz. Problem leży w tym że osoby takie jak ty forują wyroki bez zapoznania się z raportem jaki wydał Wells i w dodatku ciągle przypomina się spyget.

     • Spygate przypomina się jak najbardziej słusznie. To już drugi raz gdy ta sama ekipa (Bilicić i jego świta) jawnie łamie przepisy. Ostatni wyskok to recydywa.

  • Jeśli o mnie chodzi to sądzę, że Brady i Pats słusznie zostali ukarani, co nie zmienia faktu, że kara jest bardzo surowo na co pewnie złożył się już kolejny w ciągu kilku lat przekręt oraz to, że Brady nie był zbyt skory do pomocy w wyjaśnieniu tej sprawy. Chciałbym przypomnieć że Goodell i Robert Kraft to dobrzy koledzy więc na pewno komisarz przemyślał swoją decyzję zanim ją ogłosił 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *