DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #211

Dziś w Dzień Dobry Football o zawodniku, który wystąpi na okładce Madden NFL 16, propozycjach zmian związanych z extra pointami, nowym kontrakcie dla kontuzjowanego Dante Fowlera Jr., a także kilku ruchach kadrowych w innych obozach NFL. Dodatkowo o zmianie trenera reprezentacji Polski czy nagraniu, które z PLFA trafiło do ESPN  Zapraszamy!

NFL

Poznaliśmy imię i nazwisko zawodnika, którego wizerunek pojawi się na okładce nowej gry z serii EA Sports Madden NFL 16, a będzie Odell Beckham Jr., który jest pierwszym zawodnikiem New York Giants oraz najmłodszym w historii, który dostąpił tego zaszczytu. Czy to oznacza gorszy sezon młode skrzydłowego związany z tzw. „klątwą Maddena”? Zobaczymy sam Beckham Jr. nie wierzy w takie przesądy.

Okładka Madden NFL 16!

Włodarze drużyn NFL w przyszły weekend podczas wiosennego, corocznego spotkania właścicieli poddadzą pod głosowanie trzy propozycje zmian dotyczące extra pointów. By któraś ze zmian weszła w życie musi uzyskać głosy 24 właścicieli.

1. propozycją jest zmiana przedstawiona przez New England Patriots, która miałaby spowodować przesunięcie piłki na linię 15 jarda, gdy drużyna chciałaby kopać na bramkę za 1 punkt, z kolei gdy zdecydowałaby się grać z dwa punkty piłka miałaby zostać ustawiona (podobnie jak teraz) na linii 2 jarda.
2. propozycją jest zmiana przedstawiona przez Philadelphia Eagles, która w przypadku gry za 1 punkt jest taka sama jak propozycja Patriots, ale w momencie gry za 2 punkty piłka miałby zostać ustawiona na linii 1 jarda. Eagles dodatkowo chcą by defensywa miała możliwość zdobycia punktów w przypadku zmiany posiadania przy probie gry za dwa punkty.
3. propozycja jest podobna do pozycji Eagles, jedyną zmianą miałoby być ustawienie piłki na linii 2 jarda w momencie gry za dwa punkty.

Skrzydłowy New York Giants Victor Cruz, który praktycznie cały zeszły sezon opuścił z powodu kontuzji jest o kolejny krok bliżej powrotu na boisko. Wczoraj w jednym z wywiadów zdradził, że powoli wraca do treningów i zaczyna już biegać ścieżki. Według lekarzy jest on już w 75-80 procentach sprawny. Cruz mimo wszystko planuje opuścić obozy przygotowawcze Giants w tym offseasonie.

Włodarze Jacksonville Jaguars chyba bardzo wierzą w umiejętności swojego nowego defensywnego liniowego (3 wybór w tegorocznym drafcie) Dante Fowlera Jr., bo pomimo kontuzji (zerwał on wiązadło krzyżowe przednie – ACL i w tym sezonie nie wybiegnie na boiska NFL) której doznał on w pierwszym dniu weekendowego minicampu dla pierwszoroczniaków zdecydowali się podpisać z nim czteroletni kontrakt warty 23.5 miliona dolarów

New Orleans Saints podpisali kontrakt ze swoim cornerbackiem P.J. Williamsem, którego wybrali w trzeciej rundzie draftu. Williams przez najbliższe cztery lata zarobi 3.06 miliona dolarów, dodatkowo otrzymał ponad 700 tysięcy bonusu.

Ameer Abdullah wybrany w drugiej rundzie przez Detroit Lions podpisał swój pierwszy w życiu profesjonalny kontrakt. Nowy running back Lions przez cztery lata zarobi ponad 4 miliony dolarów.

Drużyna Arizona Cardinals podpisała jednoroczny kontrakt z linebackerem Darrylem Sharptonem, który w zeszłym roku reprezentował barwy Chicago Bears. W skutek tego ruchu pracę stracił safety Eddie Whitley.

Ekipa New England Patriots dodała kolejnego linebackera do swojego szerokiego składu, został nim były zawodnik Tampa Bay Buccaneers, Jacksonville Jaguars i Dallas Cowboys, Dekoda Watson.

Drużyna Baltimore Ravens podpisała trzyletni kontrakt z cornerbackiem Kyle Arringtonem, który w poniedziałek został zwolniony z Patriots. Dokładne szczególny kontraktu nie są jeszcze znane.

PLFA

We wtorek przedstawiciele Polskiego Związku Futbolu Amerykańskiego ogłosili, że została zakończona współpraca z trenerem głównym reprezentacji Polski Maciejem Cetnerowskim. „Jesteśmy bardzo wdzięczni Maciejowi za znakomitą pracę, którą wykonał od 2013 roku tworząc reprezentację od zera. Bez Jego zaangażowania nie możliwe byłoby położenie fundamentów pod drużynę biało-czerwonych. Życzymy Maciejowi kolejnych wielkich sukcesów z Seahawks Gdynia, drużyny z którą zdobył dwa mistrzostwa – więcej niż którykolwiek z polskich szkoleniowców. W najbliższym czasie zostanie wyłoniony nowy trener główny reprezentacji Polski” – komentuje Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. Reprezentacja mimo wszystko kontynuuje swoje przygotowania do The World Games 2017, a w krótszej perspektywie do nadchodzących meczów kontrolnych i spotkania kwalifikacyjnego jesienią tego roku.

Akcja powrotna Jamesa Williamsa z meczu Husarii Szczecin z Warsaw Shars trafiła do amerykańskiej telewizji ESPN.

Watchin SPORTS NATION on ESPN guess who came across the screen… James Quice Williams my family is SOO TALENTED love you big cuzzo QUICE‼️‼️

Posted by Marcus TakeAway Tucker on 13 maja 2015

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

1 thought on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #211

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *