DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #208

Ostatnie godziny w NFL stały przede wszystkim pod znakiem kontuzji Dante Fowlera Jr’a oraz przewidywanych kar od ligi dla Toma Brady’ego za jego udział w tak zwanej „Deflategate”. O tym i o kilku innych sprawach w dzisiejszym wydanie Dzień Dobry Football. Zapraszamy.

– Niedługo pocieszył się karierą zawodowego futbolisty Dante Fowler Jr. Wybrany w drafcie z numerem 3 przez Jacksonville Jaguars obrońca już na początku minicampu dla pierwszoroczniaków doznał kontuzji. Diagnoza nie jest zbyt optymistyczna bowiem Fowler zerwał więzadła w kolanie, co wyklucza go z gry na co najmniej sezon.

Moment doznania urazu przed zawodnika Jaguars

Moment doznania urazu przed zawodnika Jaguars

– Media za oceanem są zgodne jak nigdy. Tom Brady to oszust. Tak mocne słowa padają niemal w każdym programie sportowym. Wszystko to jest efektem śledztwa jakie NFL przeprowadziła w związku z oskarżeniami w tzw. „Deflategate”. Według ustaleń ligi Brady miał niebagatelny wpływ na pomysł zmiany stanu ciśnienia w piłkach w meczu play-off pomiędzy jego Patriots, a Indianapolis Colts. Według źródeł ligowych Brady’ego może czekać dość surowa kara. Coraz głośniej mówi się nawet o ośmiu spotkaniach zawieszenia. Dla Patriots byłby to bardzo mocny cios.

– Jameis Winston jest już po pierwszych treningach w swoim nowym zespole Tampa Bay Buccaneers. Wygląda na to, że póki co młody rozgrywający czuje się wspaniale w gronie nowych kolegów i choć to tylko rookie minicamp po Winstonie widać, że zaangażowanie w pracę jest naprawdę na wysokim poziomie.

Winston jest już po pierwszych zajęciach w Tampie

Winston jest już po pierwszych zajęciach w Tampie

– Numer 6 ostatniego draftu Leonard Williams podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt z zespołem New York Jets. Uważany przez wielu za najlepszego gracza draftu Williams już dziś przewidywany jest jako jeden z filarów odnowionej i ulepszonej ekipy z Nowego Jorku.

– Ciężki poczatek w barwach Dallas Cowboys ma za sobą Randy Gregory. Wybrany w drugiej rundzie draftu linebacker opuścił jedną z sesji treningowych nie względu na przegrzanie organizmu. Kamery obecne na treningach Cowboys zarejestrowały Gregory’ego gdy ten bardzo powolnym krokiem w asyście lekarzy opuszczał boisko w Dallas.

Ciężki początek Gregory'ego to przede wszystkim dobra lekcja na przyszłość

Ciężki początek Gregory’ego to przede wszystkim dobra lekcja na przyszłość

– Brandon Marshall, obecnie gracz New York Jets zdradzil, że w zeszłym sezonie jego były klub Chicago Bears był bardzo blisko przehandlowania go do New England Patriots. Plan Patriots spełzł na niczym, jednak zdobycie Super Bowl sprawiło, że nie ma chyba czego żałować.

– Kasa Seattle Seahawks niedługo może stać się mniej zasobna. Wszystko za sprawą Michaela Bennetta oraz Russella Wilsona. Obaj zawodnicy wyrazili nadzieję, że zespół doceni ich umiejętności przy okazji podpisania najnowszych kontraktów. Jednym słowem obaj licza na spore podwyżki.

– La’el Collins, który przez kłopoty z prawem nie został wybrany w drafcie podpisał kontrakt z Dallas Cowboys. Podpisanie umowy z ekipą z Teksasu sprawia, że linia ofensywna tego zespołu może być jeszcze lepsza niż w zeszłym roku, gdy po raz pierwszy od dawna cała piątka liniowych wspólnie nominowana była do nagrody MVP.

Wojciech Lehmann

About Wojciech Lehmann

Futbolem amerykańskim zaineteresowany od 2003 roku. Od tamtej pory mocno rozczarowany kibic zespołu Tampa Bay Buccaneers. Pasjonat gry formacji defensywnych, zwłaszcza zawodników z pozycji cornerback i safety. Futbolowi idole to Ray Lewis, Lawrence Taylor, Deion Sanders i Rod Woodson. Aktywnie zaangażowany także wydarzenia z aren koszykarskich i siatkarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *