DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #190

Dzień Dobry

Dzisiejszy telegraficzny skrót wydarzeń ostatniego dnia w NFL rozpoczynamy od zakończenia kariery przez legendę Pittsburgh Steelers Troya Polamalu. Oprócz tego w dzisiejszym wydaniu także o terminarzu na najbliższy preseason, zawieszeniu Le’Veona Bella, nowym zespole Charlesa Tillmana, opiniach trenera Tampa Bay Buccaneers na temat Douga Martina oraz o starych zatargach Jimmy’ego Grahama.

– Po 12 sezonach gry na najwyższym poziomie safety zespołu Pittsburgh Steelers Troy Polamalu zawiesza buty na kołku. Ośmiokrotny uczestnik Pro Bowl to jeden z najbardziej charakterystycznych i najlepszych zawodników ligi ostatnich lat, który w 2010 roku zdobył nagrodę na obrońcy roku. Największym osiągnięciem Polamalu było jednak zdobycie dwóch Super Bowl w 2006 i 2009 roku. Polamalu podczas swojej przebogatej kariery zanotował 770 zatrzymań przeciwników, 12 powaleń rozgrywających, 32 przechwyty podań, 14 wymuszonych strat i 3 przyłożenia.

NFL wiele straci przez emeryturę Polamalu

NFL wiele straci przez emeryturę Polamalu

– To nie koniec mało pozytywnych wieści dla ekipy z Pittsburgha. Podstawowy running back drużyny Le’Veon Bell został zawieszony na trzy pierwsze spotkania swojego teamu w najbliższym sezonie regularnym. Powodem zawieszenia jest incydent z lata ubiegłego roku kiedy to Bell został zatrzymany przez policję i oskarżony o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu oraz posiadanie marihuany. W związku z tym Steelers w pierwszych meczach będą musieli radzić sobie z DeAngelo Williamsem i Dri Archerem w tak skutecznej dla Steelers grze biegowej.

Pittsburgh Steelers trzy pierwsze mecze zagrają bez swojej najgroźniejszej broni

Pittsburgh Steelers trzy pierwsze mecze zagrają bez swojej najgroźniejszej broni

– NFL ustaliła i udostępniła terminarz spotkań najbliższego preseasonu. Oto lista spotkań, które na tym etapie zapowiadają się najbardziej atrakcyjnie:

tydzień 1 – Green Bay Packers @ New England Patriots
tydzień 1 – Denver Broncos @ Seattle Seahawks
tydzień 2 – Dallas Cowboys @ San Francisco 49ers
tydzień 2 – Denver Broncos @ Houston Texans
tydzień 2 – Buffalo Bills @ Cleveland Browns
tydzień 3 – Philadelphia Eagles @ Green Bay Packers
tydzień 3 – New York Jets @ New York Giants
tydzień 3 – Houston Texans @ New Orleans Saints
tydzień 3 – Wahisngton Redskins @ Baltimore Ravens

– Wczoraj informowaliśmy o rozmowach byłego cornerbacka Chicago Bears Charlesa Tillmana z Carolina Panthers o potencjalnym podpisaniu umowy między dwoma stronami. Dziś wiemy, że Panthers i Tillman związali się jednorocznym kontraktem. Borykający się w zeszłym sezonie z kontuzją zerwanego tricepsa Tillman zagra w zespole Rona Rivery obecnego head coacha Panthers, a w latach 2004-2006 koordynatora defensywy Bears, w której brylował nowy nabytek ekipy z Charlotte.

Nowa "Pantera" podczas podpisywania umowy

Nowa „Pantera” podczas podpisywania umowy

– Lovie Smith, szkoleniowiec ekipy Tampa Bay Buccaneers bardzo mocno wierzy w Douga Martina, running backa swojego teamu. Smith w wywiadzie udzielonym The Tampa Tribune stwierdził, że Martin nie pokazał jeszcze pełni swoich umiejętności w żadnym rozegranym spotkaniu. To dość dziwna opinia bo Martin od kilku lat pobytu w NFL gra na naprawdę solidnym poziomie. Jeśli do tego dodamy kontuzje, z którymi się borykał oraz dramatycznie słabą dyspozycję linii ofensywnej to faktycznie Martin powinien uchodzić za świetnego gracza. Być może trener Smith widzi coś więcej niż przeciętny kibic i wie jaki potencjał drzemie w podstawowym biegaczu Bucs.

Czy postawa Douga Martina to klucz do sukcesy "Bukanierów"?

Czy postawa Douga Martina to klucz do sukcesy „Bukanierów”?

– Na koniec o dość gorącej atmosferze w Seattle. Nowy nabytek Seahawks Jimmy Graham nie będzie miał zdaje się łatwego życia w szatni drużyny Pete’a Carrolla. Wszystko za sprawą Michaela Bennetta. Defensive end Seahawks po totalnym zaprzeczeniu plotkom jakoby chciał odejść ze Seattle podgrzał atmosferę potwierdzając swoje wcześniejsze opinie o byłym tight endzie New Orleans Saints. Przypomnijmy, że Bennett jakiś czas temu nazwał Graham „mięczakiem” i co najgorsze po zmianie barw klubowych nie zmienił zdania o swoim nowym koledze. Bennettowi gratulujemy konsekwencji, a Grahamowi życzymy wytrwałości bo niewyrównane rachunki mogą mu dokuczać mu nie tylko w relacjach z Bennetem, ale również z linebackerem Bruce’m Irvinem, z którym Graham przed meczem fazy play-off w 2014 wdał się w małą przepychankę.

Jimmy Graham z nowymi kolegami jakiś czas temu

Jimmy Graham z nowymi kolegami jakiś czas temu

Wojciech Lehmann

About Wojciech Lehmann

Futbolem amerykańskim zaineteresowany od 2003 roku. Od tamtej pory mocno rozczarowany kibic zespołu Tampa Bay Buccaneers. Pasjonat gry formacji defensywnych, zwłaszcza zawodników z pozycji cornerback i safety. Futbolowi idole to Ray Lewis, Lawrence Taylor, Deion Sanders i Rod Woodson. Aktywnie zaangażowany także wydarzenia z aren koszykarskich i siatkarskich.

2 Responses to DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #190

  1. ahim pisze:

    zastanawia mnie czy Graham to murzyn, biały czy mulat?

  2. Ochocinco pisze:

    Graham to coś w podobie do Blake’a Griffina czyli ni to biały ni to czarny ni to mulat. Co do Pomalalu to i go dosięgła klątwa Maddena i chyba lepiej, że zakończył karierę.

Dodaj komentarz