DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #179

Dzisiaj mamy dla was kilka wiadomości z pierwszego w historii NFL Veteran Combine. Do tego również informacje o podpisaniu nowego kontraktu przez LB Steelers i przeciekach co do przyszłego sezonu Hard Knocks. Jeżeli chodzi o polskie boiska to uzupełniamy wyniki pierwszej kolejki Topligi, a na deser promo Kraków Football Kings. Zapraszamy!

NFL

Nowy 2-letni kontrakt ze Steelers podpisał LB James Harrison, lecz jego szczegóły na razie nie są znane.

Bardzo poważnie zainteresowani Adrianem Petersonem są Arizona Cardinals i obecnie pracują nad uzgodnieniem ewentualnej umowy przejścia z wciąż chętnie widzącymi go u siebie w składzie Vikings.

Wg. Vica Carucci Cleveland Browns są faworytami do tego, by w przyszłym sezonie gościć w serii HBO Hard Knocks.

Czy tym razem ekipa HBO będzie kręcić Browns?

Wieści od kilku „zapomnianych” gwiazd z Veteran Combine:

– Były zawodnik Cowboys – ich 22 wybór z 2008 roku – i Steelers, Felix Jones przyjechał udowodnić, że przez roczną przerwę w grze nie zatracił swojej szybkości czy umiejętności łapania piłki. Starał się pokazać, że nadal jest w treningu, pracuje nad sobą i wyraża gotowość by dalej grać w NFL.

– Michael Sam jest przekonany, że w przyszłym sezonie będzie zakładał barwy klubu NFL. Na pytanie dziennikarzy o jego udział w „Tańcu z gwiazdami” odciął się szybko stwierdzeniem: ”Next question”.

– Były RB Oakland Raiders i Chicago Bears Michael Bush osiągnął 4.91 w 40 –yard dash. Obawia się, że nie podpisze już z nikim kontraktu i tak skończy się jego kariera jako zawodnika NFL. Szkoda, bo jeszcze niedawno był solidną opcją w redzone.

– Brady Quinn mimo 30 lat uważa, że jest w bardzo wysokiej formie i właśnie teraz przeżywa swój renesans, a na potwierdzenie tych słów przypomina swój świetny preseason w Seattle. Ma nadzieję, że szybko wróci do ligi, ale głośnego zainteresowania jego angażem jak na razie brak.

– DE Jammal Anderson ( 8 pick 2007 r. Atlanta Falcons) przyjechał pokazać, że jego kontuzja kolana to odległa przeszłość i jest w pełni sprawny nie tylko fizycznie, ale i psychicznie oraz z niecierpliwością czeka na możliwość powrotu do zawodowego futbolu.

Na Veteran Combine obecni byli m.in. GM Oakland Raiders – Reggie McKenzie, Minnesoty Vikings – Rick Spielman, Kansas City Chiefs – John Dorsey, Green Bay Packers – Ted Thompson oraz NY Giants – Jerry Reese.

PLFA

W niedzielnych spotkaniach mogliśmy obejrzeć spotkania tegorocznego beniaminka LowLanders Białystok z drużyną wicemistrza Polski z ubiegłego sezonu Panthers Wrocław, oraz obrońcę tytułu Seahawks Gdynia z Kozłami Poznań (IV miejsce po fazie zasadniczej w ubiegłym sezonie). Oto wyniki:

LowLanders Białystok 0-49 Panthers Wrocław
Seahawks Gdynia 55-20 Kozły Poznań

Spotkania były transmitowane na żywo i są nadal dostępne z odtworzenia link i link.

Swój przedsezonowy klip zaprezentował klub PLFA I Kraków Football Kings

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

1 thought on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #179

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *