DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #163

Dziś w Dzień Dobry Football znajdziecie wiadomości głównie z boisk NFL, a w nich nowy kontrakt Manninga, plany Eagles, transfer na linii Bills – Vikings oraz wiele innych równie ciekawych informacji w tym coś z PLFA. Zapraszamy!

NFL

Rozgrywający Denver Broncos Peyton Manning zgodził się na renegocjować swój kontrakt i obniżyć swoją pensję o 4 miliony dolarów dając tym samym swojej drużynie więcej pieniędzy do wydania podczas free agency. Manning w nadchodzącym sezonie zarobi 15 z 19 milionów dolarów, które miał zarobić w skutek starego kontraktu.

Peyton Manning zgodził się zmniejszyć swoje zarobki.

Po wczorajszym transferze LeSeana McCoya do Buffalo Bills, Philadelphia Eagles zainteresowana jest innym transferem, tym razem z New Orleans Saints. Eagles według różnych doniesień chcieliby pozyskać running backa Marka Ingrama.

Spekulacji ciąg dalszy. Eagles ponoć również są bardzo zainteresowani usługami outside linebackera Jasona Worildsa i mają to pokazać jak tylko rozpocznie się free agency.

Kolejną dobrą wiadomością dla fanów Eagles może być fakt, że Chipp Kelly nie ma w planach zwalniania inside linebackera DeMeco Ryana, bynajmniej nie w tym roku.

Były rozgrywający NFL Ron Jaworski powiedział w jednym z wywiadów, że gdyby to on decydował o tym kogo z pierwszym numerem tegorocznego draftu wybraliby Tampa Bay Buccaneers to na pewno nie byłby to rozgrywający Florida State Jameis Winston. “Przejrzałem się jemu i uważam, że Jameis Winston ma wielki potencjał jednak ma też wiele wad, które skutecznie przeszkadzać mu będą w NFL” – powiedział Jaworski. “Mówiąc szczerze, nie wybrałby go z pierwszym numerem.” 

Buffalo Bills i Minnesota Vikings doszli do porozumienie w sprawie transferu rozgrywającego Matta Cassela. I tak Bills w zamian za Cassela i jeden niewiadomy wybór w drafcie oddali Vikings dwa niewiadome wybory w drafcie.

Włodarze Indianapolis Colts doszli do porozumienie w sprawie przedłużenia kontraktu z long snaperem Mattem Overtonem, który w 2013 roku wystąpił w Pro Bowl.

Jacksonville Jaguars podpisali kontrakt z kickerem Jasonem Myersem, który w minionym sezonie występował w Arena Football League.

Keith Rivers podpisał jednoroczny kontrakt z Dallas Cowboys. Szczegóły nie są znane.

Władze Pittsburgh Steelers mają nadzieję, że 33 letni safety Troy Polamalu przejdzie na sportową emeryturę i tym samym to oni nie będą musieli go zwalniać. Polamalu ma jeszcze dwa sezony do końca swojego kontraktu dzięki któremu w tym sezonie obciąży budżet Steelers o ponad 8 milionów dolarów. Safety całą swoją 12 letnią karierę w NFL spędził w Steelers, ośmiokrotnie występując w Pro Bowl.

Czy Troy Polamalu przejdzie na sportową emeryturę?

New Orleans Saints poszukują chętnego do transferu middle linebackera Curtisa Loftona. Wydatki Saints na przyszły sezon w dalszym ciągu przekraczają salary cap o 22 miliony dolarów dlatego włodarze drużyny starają się pozbyć przepłaconych zawodników…

… dlatego też w najbliższych dniach pracę w Nowym Orleanie straci 30 letni running back Pierre Thomas, który całą swoją dotychczasową karierę w NFL reprezentował barwy Saints.

Pracę stracił już natomiast center Houston Texans Chris Myers, który od siedmiu sezonów nie opuścił żadnego ofensywnego zagrania Texans. Ruch ten zwolni 8 milionów dolarów w salary cap.

San Francisco 49ers wystawili na sprzedaż linebackera Michaela Wilhoitea za którego chcieliby otrzymać wybór w szóstej-siódmej rundzie draftu.

Drużyna Minnesota Vikings zwolniła ofensywnego liniowego Charlie Johnsona. Ruch ten pozwoli zaoszczędzić 2,5 miliona dolarów w salary cap.

PLFA

Jeszcze w tym miesiącu ma się rozpocząć remont Stadionu Olimpijskiego. Modernizacja kosztować będzie 120 mln zł i ma się zakończyć do połowy 2017 roku. Stadion będzie jedną z aren Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games 2017. Będzie także służył żużlowcom Betardu Sparty i futbolistom amerykańskim Panthers Wrocław.

Tak prezentować się ma arena zmagań The World Games 2017 oraz stadion domu Panthers Wrocław.

Na koniec mała prośba do wszystkich osób odpowiedzialnych za promocję drużyn futbolu amerykańskiego w Polsce. Jeśli chcecie żeby najświeższe informacje o Waszej drużynie znalazły się w naszym Dzień Dobry Football zapraszamy do odwiedzania naszego profilu na facebooku i wysyłaniu w wiadomościach notek informacyjnych! Pomóżmy sobie wzajemnie!

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #163

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *