DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #162

Dziś w Dzień Dobry Football dość sensacyjny transfer na linii Eagles – Bills oraz nowe kontraktu i kolejne zwolnienia w NFL i CFL. Zapraszamy!

NFL

LeSean McCoy w Buffalo Bills. Kiko Alonso w Philadelphia Eagles! Władze obu drużyn doszły do porozumienia w sprawie dość sensacyjnego transferu. Eagles w skutek tego transferu zaoszczędzili w salary cap prawie 12 milionów dolarów. Z kolei Bills mocno wzmocnili swój potencjał w ofensywie.

To jak na razie najgłośniejszy transfer tego offseasonu.

Dodatkowo władze Eagles chcą zwolnić outside linebackera Trenta Colea, który odrzucił propozycję renegocjacji swojego kontraktu z 2012 roku według którego w nadchodzącym sezonie miałby zarobić 10 miliona dolarów. W obecnej sytuacji raczej pewne jest to zwolnienie które dodatkowo pozwoli zaoszczędzą 8,4 miliona dolarów w salary cap.

To nie koniec  informacji z obozu Eagles. Wczoraj pracę po dwóch sezonach w Filadelfii stracił cornerback Cary Williams. Ruch ten zwolnił 6,5 miliona dolarów w salary cap.

DeMarco Murray zdradził, że powróci do Dallas Cowboys jeśli tylko władze drużyny zaoferują mu podobny kontrakt jak inne drużyny. Murray jest nieograniczonym wolnym agentem, który spodziewa się „energicznego” rynku wolnych agentów, który rozpocznie się już 10 marca.

Z kolei władze Cowboys i Cole Beasley doszli do porozumienia w sprawie czteroletniego kontraktu, który wart jest 16 milionów dolarów.

Drużyna Carolina Panthers podpisała jednoroczny kontrakt z 34 letnim defensywnym tacklem Colinem Colem, którego kontrakt wart będzie niewiele ponad jeden milion dolarów.

Indianapolis Colts zatrudnili defensywnego liniowego Earla Okinea, który w zeszłym sezonie grał w drużynie Orlando Predators z Arena Football League.

Atlanta Falcons przedłużyła kontrakt z linebackerem Natem Stuparem. Szczegóły nowego kontraktu nie są jednak znane.

Detroit Lions z kolei przedłużyli o jeden rok kontrakt z defensywnym endem Darrylem Tappem. Jego nowy kontrakt wart jest 950 tysięcy dolarów.

Władze Baltimore Ravens zaproponowały cornerbackowi Ladariusowi Webbowi renegocjację kontraktu i obniżenie jego pensji, która w najbliższym sezonie obciążać ma salary cap na kwotę 12 milionów dolarów. W przypadku odrzucenia tej propozycji Webb najprawdopodobniej straci pracę, chodź z punktu widzenia działaczy Ravens byłoby to mniej korzystne rozwiązanie gdyż zwolniłoby ono jedynie 2 miliony dolarów w salary cap i pozbawiło ich jednego zawodnika w składzie mniej.

Carolina Panthers defensive end Greg Hardy spotka się z przedstawicielami NFL w środę w Nowym Jorku w sprawie swojego ewentualnego powrotu do gry w skutek zawieszenia jakie władze ligi nałożyła na niego za naruszenie przepisów dotyczących przemocy domowej.

CFL

Drużyna Saskatchewan Roughriders zwolniła był No. 1 draftu z 2010 roku Shomari Williamsa oraz linebackera Marvina Burdettea.

Shomari Williams żegna się z Saskatchewan Roughriders.

Drużyna BC Lions ogłosiła wczoraj, że zwolniła defensywnego liniowego Erica Taylora oraz running backa Stefana Logana, zatrudniając tym samym dwóch defensywnych linowych Marcusa Dixona i Zacha Mintera.

Calgary Stampeders doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu z linebackerem Juwanem Simpsonem.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

1 thought on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #162

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *