Canadian Fortnight – Tydzień 7 i 8

Trochę spóźnione, ale jest. Zapraszamy na podsumowanie ubiegłych dwóch kolejek Canadian Football League.

Najlepszy mecz: Saskatchewan Roughriders @ Winnipeg Blue Bombers

Mecz odwiecznych rywali w Winnipeg był największa atrakcją siódmego tygodnia rozgrywek CFL. Z jednej strony dobra defensywa, z drugiej rewelacja tego sezonu Drew Willy. Pierwsza połowa była dość wyrównana, Bombers prowadzili 10:3 po biegowym przyłożeniu Willy’ego. W trzeciej kwarcie po fumble rozgrywającego Bombers swoje drugie przyłożenie w karierze zdobył DE David Lee.Do czwartej, decydującej kwarty, oba zespoły przystępowały z jednakowym dorobkiem punktowym. Po dwóch field goalach Riders i pojedynczym punkcie Bombers, goście prowadzili 16:11. Jednak podanie Willy’ego do Rory’ego Kohlerta na TD (bez podwyższenia) znacznie przybliżyło gospodarzy do ostatecznego triumfu. Podczas kolejnego drive Bombers, Willy rzucił futbolówkę wprost w ręce Marka LeGreego, absolwenta Appalachian State (brał udział w pamiętnym meczu z Michigan), który zanotował pick-six i dał swojej drużynie cenne zwycięstwo.

Roughriders 23:17 Bombers

Najlepszy zawodnik: John Chick

To były dwa tygodnie defensive enda Roughriders. W meczach z Bombers i Alouettes zaliczył 6 sacków, niemal tyle, co przez cały ostatni sezon. Ogółem ma ich już na koncie 12 co czyni go najlepszym w lidze w tej materii.  Absolwent Utah State powrócił w zeszłym roku do CFL po tym, jak zaliczył swój epizod w NFL, grając dla Jacksonville Jaguars.

Najlepsza drużyna: Calgary Stampeders

Niezmiennie to Stamps pozostają najlepszą drużyną ligi. Wyraźne zwycięstwa nad RedBlacks i Tiger-Cats pozwoliły utrzymać prowadzenie w silnej Dywizji Zachodniej, choć Eskimos depczą im po piętach. Już w 10. tygodniu rozgrywek obie drużyny ponownie spotkają się w Bitwie o Albertę, tym razem w Calgary.

Największe rozczarowanie: Montreal Alouettes

Mecz z Roughriders przegrali mimo tego, że przeciwnik wcale nie zagrał najlepiej. Poprzedni sezon pokazał już, że bez Calvillo Als radzą sobie niezbyt dobrze. Obecny sezon tylko to potwierdza. Żaden z rozgrywających Als nie jest w stanie doprowadzić tej drużyny do PO. Myślę, że Alouettes „tankują” po Pascala Lacharda,  QB Uniwersytetu Lavala, który jest jednym z najlepszych w CIS (kanadyjski odpowiednik NCAA) i powinien przystąpić do tegorocznego Draftu.

Wydarzenie minionych dwóch tygodni: Signature Look uniforms

Większość drużyn CFL (oprócz Tiger-Cats, Alouettes i Eskimos) zaprezentowały swoje stroje w wersji Signature Look. Niektóre z nich prezentują się naprawdę efektownie: