To już trzeci z serii Mock Draftów, które ukazują się na łamach NFL24. Tym razem swoje typy przedstawi Kuba Tłuczek. Zapraszamy.
W moich typach nie uwzględniam trade’ów, choć na pewno niektóre drużyny będą chciały przehandlować swój wybór jak np. St. Louis Rams.
1. Houston Texans – QB Johnny Manziel, Texas A&M
Wg mnie to szaleństwo, ale Texans są zdeterminowani wybrać Johnny’ego „Football” Manziela. Wydaje się to o tyle dziwne, że zazwyczaj drużyna z pierwszym numerem bierze najlepszego zawodnika jakim jest bez wątpienia Clowney. Lecz zarówno kibice jak i włodarze wolą mieć Manziela, który jest „high risk, high reward”, niż Clowneya, który w parze z J.J. Wattem stworzyłby zabójczy duet w D-Line.
2. St.Louis Rams – DE JaDeveon Clowney, South Carolina
W takiej sytuacji najlepszego gracza biorą Rams (lub ci, którym Rams ten pick sprzedadzą). Myślę jednak, że drużyna ze stanu Missouri powinna zachować swój wybór i wmocnić Clowneyem defensywę, zaś w kolejnych rundach wziąć QB (McCarron, Carr).
3. Jacksonville Jaguars – QB Blake Bortles, UCF
Blake Bortles zostaje na Florydzie. Jaguars od kilku lat cierpią na notoryczny brak rozgrywającego z prawdziwego zdarzenia, a Bortles, wg mnie najlepszy QB w Drafcie, może ten stan rzeczy zmienić.
4. Cleveland Browns – QB Teddy Bridgewater, Louisville
Browns cierpią na tę samą chorobę co Jags, mianowicie brakuje im quarterbacka. Browns nie wezmą Watkinsa, ponieważ na skrzydle mają już Gordona, a Hoyer nie pociągnie ekipy z Ohio dalej niż do 4-5 zwycięstw w sezonie.
5. Oakland Raiders – WR Sammy Watkins, Clemson
Najlepszy skrzydłowy w Drafcie trafia do słonecznej Kalifornii. Raiders w następnych rundach będą próbowali brać QB, mogą też zdecydować się na jakiś trade.
6. Atlanta Falcons – LT Greg Robinson, Auburn
Matt Ryan potrzebuje znacznie lepszej ochrony w pocket, a Robinson jest najpewniejszym z ofensywnych liniowych w tym drafcie. Oprócz tego ma dobre warunki fizyczne (6’5″ wzrostu i 332 funty wagi) i jest świetnym run blockerem.
7. Tampa Bay Buccaneers – TE Eric Ebron, North Carolina
Bucs mają nowe logo, nowe stroje, jeszcze przydałby im się nowy tight end. Eric Ebron jest wśród nich najlepszy w drafcie. Bucs potrzebują dobrego receivera, a Ebron nie dość że ma świetny chwyt i tzw. run after catch, to jest dość dobrze zbudowany by skutecznie blokować rywali.
8. Minnesota Vikings – QB Derek Carr, Fresno State
Zeszłoroczne problemy w pocket sprawiły, że Wikingów zabrakło w playoffach. Była to głównie wina właśnie rozgrywających, gdyż Vikings pod względem jardów górą byli dopiero na 23. miejscu w lidze. Carr może zadomowić się w Minneapolis na bardzo długo, o ile wprowadzi Vikings do playoffów, bo w tym momencie takie oczekiwania mają sympatycy Wikingów.
9. Buffalo Bills – LT Jake Matthews, Texas A&M
Bills byli w tamtym sezonie jedną z najczęściej sackowanych drużyn w lidze. E.J. Manuel, Thad Lewis i Jeff Tuel byli sackowani łącznie 48 razy. Trzeba załatać dziurę w linii ofensywnej i Matthews powinien temu podołać.
10. Detroit Lions – CB Justin Gilbert, Oklahoma State
Cornerback to pozycja którą Lions powinni obsadzić od zaraz, jeżeli nie chcą traci tyle jardów górą. Justin Gilbert jest wysoki jak na CB (6 stóp wysokości), mimo to nadal jest zabójczo szybki i podczas gry dla OSU świetnie pokrywał skrzydłowych rywali.
11. Tennessee Titans – FS Calvin Pryor, Louisville
Świetny technicznie Pryor pasuje jak ulał do kulejącej secondary drużyny z Nashville. Z uwagi na jego szybkość często może brać udział w akcjach typu Safety Blitz.
12. New York Giants – OLB Khalil Mack, Buffalo
Giants po stracie Justina Tucka, którego lata delikatnie mówiąc, już minęły, powinni się zadowolić byłym graczem Buffalo, najlepszym w swojej profesji jeśli chodzi o Draft 2014.
13. St. Louis Rams – WR Mike Evans, Texas A&M
Evans, były zawodnik Aggies, powinien odnaleźć swoje miejsce na ziemi w St. Louis, o ile Rams go wybiorą. Wątpliwe by Rams brali QB, wszak wiadomo że nie od razu Rzym zbudowano, a Rams mogą „tankować” i brać w następnym roku Winstona.
14. Chicago Bears – LT Taylor Lewan, Michigan
Tegoroczny Draft obfituje w lewych tackle. Jeżeli Lewan trafiłby do Bears skutecznie wzmocniłby ochronę Cutlera.
15. Pittsburgh Steelers – FS Ha Ha Clinton-Dix, Alabama
Polamalu się starzeje i potrzebuje partnera jeżeli chodzi o obronę w głębi pola. Clinton-Dix, były gracz Crimson Tide może się przy weteranie NFL wiele nauczyć, co może zaprocentować w przyszłości
16. Dallas Cowboys – DE Stephon Tuitt, Notre Dame
Po odejściu DeMarcusa Ware’a zrobiło się trochę pusto w D-Line Cowboys, dlatego też Kowboje powinni brać najlepszego defensive enda jaki został, czyli Tuitta
17. Baltimore Ravens – LT Zack Martin, Notre Dame
Joe Flacco, jeżeli myśli o drugim pierścieniu w karierze, musi mieć dobrą linię przed sobą. Martin w Notre Dame bardzo często blokował w strefach i wychodziło mu to nieźle, dlatego też powinien sobie poradzić w Baltimore.
18. New York Jets – WR Odell Beckham Jr., Louisiana State
Nowemu nabytkowi Odrzutowców – Erickowi Deckerowi – potrzebna jest pomoc na skrzydłach, a Odell oprócz tego że jest przyzwoitym skrzydłowym, to jest też świetnym kick returnerem, a taki ktoś przyda się na MetLife Stadium.
19. Miami Dolphins – LG Xavier Su’a-Filo, UCLA
Po aferze z Incognito i Martinem, linia ofensywna Delfinów została „zdziesiątkowana” czego skutkiem ubocznym był brak Delfinów w Playoffach. Dolphins muszą wybrać guarda, a Xavier Su’a-Filo mimo że w UCLA Bruins grał jako tackle, to przez wielu ekspertów widziany jest właśnie na pozycji guarda.
20. Arizona Cardinals – CB Bradley Roby, Ohio State
Cardinals bardzo wzmocnili się w tym offseason podrażnieni brakiem awansów do PO. CB to kolejny element tej układanki, która pomoże Cards stać się czarnym koniem rozgrywek.
21. Green Bay Packers – ILB C.J. Mosley, Alabama
Obiecujący ILB który ma zadatki na znakomitego gracza. Podczas gry w Crimson Tide świetnie dowodził defensywą i przy ewentualnym wyborze to samo będzie robił w Green Bay.
22. Philadelphia Eagles – OLB Anthony Barr, UCLA
Anthony Barr ma świetne warunki fizyczne i jest dobrym pass rusherem. Dlatego powinny nim się zainteresować Orły.
23. Kansas City Chiefs – WR Marqise Lee, USC
Świetna defensywa, dobry biegacz, porządny rozgrywający – to cechy Chiefs. Jeżeli chcą się wzmocnić, powinni „dozbroić” skrzydła wybierając byłego gracza Trojans.
24. Cinncinnatti Bengals – CB Darqueze Dennard, Michigan State
Pokrywanie skrzydłowych sprawiało w tamtym roku małe kłopoty Bengals, dlatego powinni się rozglądać za dobrym cornerem, a Dennard jest godzien uwagi.
25. San Diego Chargers – OLB Ryan Shazier, Ohio State
Jeżeli chodzi o Big Ten, liderem w tackles był właśnie Shazier. Taki ktoś przyda się w San Diego. W dodatku Shazier to okaz zdrowia, co nie powinno umknąć uwadze włodarzy kalifornijskiej drużyny.
26. Cleveland Browns – RB Tre Mason, Auburn
Świetny poprzedni sezon Masona sprawił, że w tym roku przystępuje do Draftu. Wielu ekspertów zadaje sobie pytanie, czy nie za wcześnie, jednak Mason widocznie jest gotowy do gry na najwyższym poziomie. Po stracie Trenta Richardsona, Browns na tej pozycji są szczególnie osłabieni i w drugim swoim picku w pierwszej rundzie powinni brać biegacza.
27. New Orleans Saints – CB Jason Verrett, TCU
Świętym przydałby się taki ktoś jak Jason Verrett. Uwielbiający grać w formacji Nickelback Verrett byłby ciekawym urozmaiceniem dla defensywy Saints.
28. Carolina Panthers – WR Kelvin Benjamin, Florida State
Obecnie priorytetem Panthers jest pozyskanie jak najlepszego skrzydłowego. Jeżeli nie uda im się zrobić wymiany picków z którąś drużyną z początku stawki, powinni brać Benjamina.
29. New England Patriots – DT Aaron Donald, Pittsburgh
Aaron Donald jest nietypowym DT. Mierzy nieco ponad 6 stóp i waży tylko 285 funtów. Nadrabia jednak umiejętnościami, a te ma ponadprzeciętne.
30. San Francisco 49ers – C Marcus Martin, USC
49ers najbardziej brak centra, a jako że do tej pory nikt nie wybierał centrów, to 49ers biorą Marcusa Martina który zostanie wtedy w Słonecznym Stanie.
31. Denver Broncos – LT Cyrus Kouandjio, Alabama
Peyton Manning jest największym skarbem Broncos, a jak wiemy skarb trzeba chronić. Na tablicy nie zostało już wielu dobrych ofensywnych liniowych, dlatego też Broncos biorą jednego z ostatnich – Cyrusa Kouandjio.
32. Seattle Seahawks – WR Donte Moncrief, Mississippi
Mistrzowie NFL jeśli myślą o obronie mistrzostwa muszą wybrać skrzydłowego. Jako że mistrzowie wybierają w pierwszej rundzie ostatni, nie będzie to Watkins czy Evans, a absolwent Mississippi, Donte Moncrief.
Są to tylko moje subiektywne odczucia nt. zbliżającego się Draftu. Zapraszam na dyskusję w komentarzach.
Kuba Tłuczek
- Najbardziej europejska część Stanów - 2 lutego 2019
- Cisi bohaterowie Super Bowl - 30 stycznia 2019
- Zapowiedź Pro Bowl - 27 stycznia 2019
- Zapowiedź TNF – Jaguars @ Titans - 6 grudnia 2018
- Zapowiedź TNF – Dolphins @ Texans - 25 października 2018
Oj w tym wypadku z niewielką ilością wyborów mógł bym się zgodzić, szczególnie zaskakuje mnie Manziel oraz wybory Browns i Bears. Manziel to na pewno mega głośne nazwisko ale nie wiem co musiało by się wydarzyć by poszedł z jedynką to jednak nie te umiejętności. Co do Browns to obawiam się(z perspektywy fana Raiders) że z 4 wezmą jednak Watkinsa, który z Gordonem może stworzyć niesamowicie produktywny duet, a QB przeznaczą nr 26 bo spokojnie ktoś z tych najlepszych się ostatnie a wybór RB jest zdecydowanie niepotrzebny mając Tate który w Texans już pokazywał swój potencjał. Co do Bears i twojego typu to myślę że racja wybiorą liniowego tyle że defensywnego a dokładnie któregoś z DT bo fatalna O-line to już przeszłość.
Ja się zgadzam z tym że Browns nie powinni brac Watkinsa bo oprócz najlepszego WR ubiegłego sezonu mają sporo talentu w składzie a jeśli i to ich nie przekonuje to mają trzy wybory w pierwszych dwóch rundach. Ostatni z nich jest bardzo wysoki bo #35 i np taki Davante Adams albo Montcrief powinni być dostępni. A no wlaśnie ale jak się nad tym zastanowić, jeśli nie przekonuje ich żaden z QB to nie wiadomo kogo wybrać z tym najwyższym wyborem. Na CB to chyba za wysoko, nie wybiorą też żadnego OT bo tam mają Thomasa i Schwartza. Mogli by wybrać Macka ale nie jest im tak potrzebny, na OLB mają już Shearda, Mingo i Krugera, więc w takiej sytuacji co robisz jak nie wybierasz najlepszego dostępnego zawodnika? Bardzo mnie interesuje co oni wymyślą własnie w tym miejscu
Bridgewater to dla mnie jedyny QB, na którego warto przeznaczyć 4 pick i mam nadzieję, że Browns to zrobią. Branie Watkinsa z czwórką na WR, szczególnie przy dostępnym Bridgewaterze, byłoby porażką. Jest zbyt wielu WR, którzy będą dostępni w 26 picku i 35 i mam nadzieje, że w tam Browns będą celować w skrzydlowego. W 4 picku jeżeli nie Bridgewater, to OT (Schwartz miał słabiutki sezon i z nowym OT zostałby przesunięty na OG, gdzie ponoć bardziej pasuje, a to na OG Browns mają dziury) lub Mack, zważając na zamiłowanie Pettine’a do pass rusherów. Tre Mason z #26 to fantastyka, nie ma o czym mówić. Jest Tate a pozycja RB na tyle się zdewaluowała, że branie RB (a malutkiego Masona już w ogóle – już prędzej Hyde!) w 26 picku to byłaby głupota
Szczerze pisząc, widziałem tylko jeden – moim zdaniem – równie…. ehmmm… KREATYWNY… mock, w którym z kolei pierwszy qb schodził dopiero z trzynastką w wyniku wymiany pickami między Vikings i Rams.
Napisawszy to, Giants generalnie mają większe dziury niż na pozycji LB, ale z drugiej strony gdyby Mack był dostępny pod dwunastką naprawdę ciężko byłoby go sobie odmówić (nawet biorąc pod uwagę fakt, że na swój zespół nadal czekają Evans, Lewan czy Martin – czyli gracze wypełniający bardziej palące potrzeby G-Men).
I zdanie o Donaldzie którego sam wybrałem dla Big Blue w forumowym drafcie – nie wierzę by dotrwał do 29 picku. Najpóźniej przytulą go Cowboys o ile nie uprzedzą ich wcześniej Bears…
Nie wierze zeby Bears opuścili Aarona Donalda
Chyba najbardziej zaskakujący mock do tej pory 😉 Aż czterech QB w Top 10, Tre Mason czy Marcus Martin w pierwszej rundzie, Mack #12. Ale nie jest to wszystko niemożliwe, mocków co roku jest zatrzęsienie a później wszystkim szczeny opadają
Wątpię aby Bears w pierwszej rundzie wzmacniali linię ofensywną. Większe braki są w secondary i DL, a na uzupełnienie OL przyjdzie czas w czwartej/piątej rundzie.
Z Manzielem się zgodzę, Texans nie mają QB i muszą go pozyskać w drafcie. Jeżeli wezmą go w drugiej rundzie to w przypadku jego słabej postawy osoby odpowiedzialne za ten wybór zostaną zwolnione. Manziel z 1 bo świetnie biega, dobrze rzuca, grał w najsilniejszej konferencji SEC, jest z Texasu i ma największe serce do gry spośród wszystkich qb dostępnych w tym roku – doskonały materiał na lidera. Z 2 Rams wezmą OT Robinsona z Auburn. Potzrebują tackle’a i wide receiver’a, duża liczba dobrze grających tych drugich sprawia, że powinni wziąć najlepszego z OT. Z 3 Clowney do Jags, którzy w 2 rundzie powinni wziąć według mnie McCarrona. Najbardziej przypomina mi Ryana Tanehilla z Dolphins i moim zdaniem jest lepszy niż Bortles, którego wezmą Vikings 🙂