ZAPOWIEDŹ TNF – PACKERS @ SEAHAWKS

Powoli zaczynamy wkraczać w decydującą część sezonu zasadniczego. Dla niektórych drużyn pozostałe spotkania są o przysłowiową „pietruszkę”, lecz dla tych walczących o playoffs zaczynają się najważniejsze spotkania. W Thursday Night Football na przeciw siebie staną Seattle Seahawks oraz Green Bay Packers. Zapraszamy na zapowiedź spotkania. 

Gospodarzami meczu są Seahawks z polskim weteranem na pokładzie. Podopieczni HC Pete’a Carroll’a z bilansem 4-5 plasują się na drugim miejscu w NFC Dywizji Zachodniej za LA Rams. W zeszłym tygodniu zespół z Sebastianem Janikowskim w składzie przegrał mecz dywizyjny 31:36 z Rams. Pomimo porażki Seahawks zaprezentowali się bardzo dobrze i ich fani mogą z optymizmem patrzeć w przyszłość. QB Russell Wilson zaliczył najlepszy mecz pod względem punktów. Na swoim koncie zapisał 176 jardów, 3 przyłożenia i wybiegał 92 jardy w 9 próbach. Nieźle zaprezentował się rookie RB Rashaad Penny, który przebiegł 108 jardów i zaliczył jedno przyłożenie. WR Tyler Lockett dołożył 85 jardów i jedno przyłożenie. Nasz rodak był bezbłędny i dołożył od siebie 7 punktów (1/1 FG, 4/4 XP). Seahawks czeka bardzo ważne spotkanie. Dwie porażki z rzędu nieco pogorszyły ich sytuację i ewentualna porażka z Packers mogłaby pogrążyć ich doszczętnie.

Packers z bilansem 4-1-4 zajmują trzecie miejsce w swojej dywizji, lecz różnice między drużynami są niewielkie. Do liderujących Bears mają stratę zaledwie dwóch spotkań, więc mają o co walczyć. W tej kolejce Bears zagrają spotkanie dywizyjne z drugimi Vikings, więc zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu może znacznie przybliżyć drużynę z Green Bay do czoła tabeli.  Packers w zeszły weekend pokonali u siebie Dolphins przerywając serię dwóch spotkań z rzędu bez zwycięstwa. Liderami zespołu byli RB Aaron Jones (170yds, 2TDs) i WR Davante Adams (54yds, 2TDs).  Packers czeka trudne spotkanie na gorącym terenie. Jak stwierdził w wypowiedzi QB Aaron Rodgers CenturyLink Field jest bardzo głośnym obiektem. Fani miejscowych głośnym dopingiem wspierają swoich ulubieńców w każdym spotkaniu. Dla jednych i drugich to bardzo ważny mecz. Szykuje się zacięte futbolowe widowisko.

Spotkanie rozpocznie się o godz.02:20 polskiego czasu. Zapraszamy do oglądania najlepszej futbolowej ligi świata.

Jakub Ciurkot

About Jakub Ciurkot

Z NFL związany od 2015 roku. Wielki fan Buffalo Bills. W NCAA śledzę poczynania Clemson Tigers. W redakcji NFL24.pl od 2018 roku.

3 thoughts on “ZAPOWIEDŹ TNF – PACKERS @ SEAHAWKS

  1. Bardzo ważna wygrana Seahawks, będą walczyć o wild card, tymczasem Packers coraz słabiej, skomplikowali sobie już i tak niełatwą sytuację

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *