Trzy pytania o… NFC South, Kaepernicka i najlepszy pick w Drafcie

W dzisiejszych „Trzech pytaniach o…” nasi redaktorzy będa starali się odpowiedzieć na pytania naszych czytelników. W tym tygodniu zapytaliście się nas o słabą dywizję NFC South, równie słabą postawę Colina Kaepernicka i o najlepszy, jak do tej pory, pick tegorocznego Draftu. Zapraszamy.

1. Czy w w NFC South mamy przykład typowej teorii chaosu?

Karol Potaś: Tak, to doskonałe słowo opisujące sytuację w tej dywizji. Mamy już week 14 a my dalej wiemy… że nic nie wiemy. Po ostatnich spotkaniach sądzę, że dywizje wygrają Falcons, ale takie stwierdzenia w przypadku NFC South mają minimalne szanse powodzenia. Patrząc na kalendarz wydaje się, że najłatwiejszy rozkład mają Saints, tylko że grają strasznie nierówno. Mam dziwne wrażenie, że w ostatecznym rozrachunku dywizję wygra zwycięzca meczu Panthers z Falcons w Week 17 i wcale „Pantery” mogą nie być na straconej pozycji.

Kuba Tłuczek: Tak, chociaż dla mnie ten chaos ma wydźwięk pozytywny. Bardzo lubię niespodzianki w sporcie i ewentualne zdobycie mistrzostwa przez drużynę, która miała ujemny bilans w sezonie zasadniczym byłoby czymś niesamowitym. Oczywiście jest to tak prawdopodobne jak wygrana w totka, ponieważ z taką grą jaką prezentują wszystkie zespoły z tejże Dywizji, Wild-Card Round będzie szczytem możliwości.

Dariusz Ankiewicz: Zdecydowanie. Co się w tej dywizji dzieje przechodzi wszelkie oczekiwania. Nie zapowiada się, by jakakolwiek z drużyn zakończyła bilans na plusie co jak na drużyny tego kalibru i oczekiwania przedsezonowe jest wręcz niewyobrażalnym wynikiem. Mam nadzieję, że przyszły sezon odmieni oblicze tej dywizji.

nfc-south

2. Co jest powodem słabej postawy Colina Kaepernicka?

Potaś: Powodów jest na pewno kilka, ale dla mnie kluczowym może być zbyt wysoki kontrakt. Poza tym mam wrażenie, że Kaepernick rozsypuje się psychicznie. Może zbyt wiele odpowiedzialności bierze na siebie, a może „szatnia” 49ers ma problem, bo wszystkiego nie da się już złożyć na Harbough i zaczęto mieć pretensje do ostatniej formy swojego QB?

Tłuczek: Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Kaepernick otrzymał zbyt duże pieniądze, jak na jego wiek i doświadczenie. Jego forma jest jedną z głównych przyczyn fatalnej postawy 49ers. Trochę szkoda mi Kaepa, dlatego że po Super Bowl XLVII, wielu widziało w nim człowieka, który z Niners zdobędzie szósty tytuł. Jeżeli nadal ma marzenia o zdobyciu Vince Lombardi, musi się ostro wziąć do roboty.

Ankiewicz: Pewnie sporej części naszych czytelników nie spodoba się moja odpowiedź, a szczególnie fanom Kaepernicka ale Colin jest po prostu słaby i przeze mnie nigdy nie był uważany za dobrego rozgrywającego. Póki drużyny nie wiedziały jak bronić się przed jego biegami wszystko mu wychodziło, w tym sezonie nie jest mu już tak łatwo biegać, a rzucać jakoś nigdy za specjalnie nie potrafił jedynie dobrze to maskował.

SF 49ers chcą w tym roku zdetronizować Seahawks w NFC West i zdobyć Super Bowl.

3. Kogo uważasz za najlepszy, jak do tej pory, pick tegorocznego Draftu?

Karol Potaś: Jeżeli chodzi o wpływ na ostateczny wynik drużyny to wybieram Watkins’a. Przed draftem zapowiadał się na jednego z najlepszych WR w NFL i na pewno Bills nie żałują tego, że sporo poświęcili za wybór absolwenta Clemson.

Tłuczek: Tutaj jestem rozdarty pomiędzy dwóch skrzydłowych: Sammy’ego Watkinsa i Odella Beckhama. Pierwszy może być podporą Bawołów na lata, choć na razie ma nieco gorącą głowę (mecz z Jets i przedwczesna celebracja). Natomiast Beckham umiejętnościami już przewyższa niektórych starych wyjadaczy. Zobaczymy jak rozwiną się ich kariery.

Ankiewicz: Skrzydłowego Buffalo Bills Sammy Watkinsa. Wydaje mi się, że na przełomie całego sezonu prezentuje najbardziej wyrównany poziom co w znaczący sposób wpłynęło na postawę Buffalo Bills.

sammy-watkins-nfl-preseason-buffalo-bills-carolina-panthers-850x560

NFL24

About NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.
Kategorie: Trzy pytania o.... Autor: NFL24. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
NFL24

O NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.

4 thoughts on “Trzy pytania o… NFC South, Kaepernicka i najlepszy pick w Drafcie

  1. Co do postawy Kapa mam zdanie inne niż redaktorzy – wg mnie jego kiepska postawa w tym sezonie spowodowana jest tym, że nie ma on prawie wgl czasu by zastanowić się gdzie rzucić. OL Niners gra fatalnie (Kap był zsakowany już 43(!!!) razy w tym sezonie!) i to w tym upatrywałbym najważniejszą przyczynę jego słabej dyspozycji

  2. damiansport1, Rex Grossman to był jakiś tytan? A też poprowadził zespół do SB 🙂 Osobiście mi przykro bo lubię Kaepernicka, więc mama nadzieję, że to tylko przejściowe problemy. OL zupełnie mu nie pomaga, ale wybory zagrań młodego QB są też słabe.

  3. moim zdaniem QB, którzy do zdobywania jardów używają bardziej nóg niż rąk, mogą się sprawdzić w drużynach, które mają mocną defensywę
    jaki QB, który dużo biega zaistniał na dłużej w NFL? jedynym który się trzyma jest Wilson, ale on 1)ma dobrą defensywę; 2) nie nadużywa umiejętności biegowych
    nie tępię scramblerów, umiejętność zdobycia paru jardów biegiem jest przydatna dla QB (nawet Peyton Manning czasem biega z piłką do przodu), ale nie powinna być jego głównym atutem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *