Zapowiedź TNF – Dolphins @ Texans

Gdyby to samo spotkanie zostało rozegrane, dajmy na to, w trzecim tygodniu rozgrywek, Dolphins byliby zapewne faworytami. Zaczynamy jednak tydzień ósmy i mimo tego że obie ekipy mają bilans 4-3, układ sił w NFL się przez ten czas nieco zmienił.

A wszystko to głównie przez kontuzje które trapią zespół z Miami. Goście stracili już m.in. Williama Hayesa, czy swojego najlepszego receivera Alberta Wilsona na cały sezon, a do tego obecnie z urazami zmagają się m.in. Kenny Stills i Ryan Tannehill. Ten ostatni powoli traci już swoją pozycję w organizacji, gdzie przez kilka lat próbowano z niego zrobić franchise QB, wokół którego będzie się budować drużynę na lata. Najpierw nie mógł się rozkręcić, mając wieczne problemy ze spójnością linii ofensywnej, teraz z kolei nagminnie łapie urazy. Fanów Dolphins boli to tym bardziej, że sezon zaczął naprawdę dobrze, jednak teraz ich QB, przynajmniej na chwilę, został Brock Osweiler, którego w Houston przedstawiać nie trzeba. Czy były mistrz NFL z Broncos zostanie ciepło przywitany w Teksasie?

GTY 456961946 S SPO FBN USA TX

Z jednej strony, zarobił w Texans sporo pieniędzy, nieadekwatnych do tego co potem pokazał na boisku. Z drugiej, być może już o nim zapomnieli, gdyż Deshaun Watson sprawdza się w tej roli o wiele lepiej. Texans wygrali ostatnie 4 spotkania i zmazali złe wrażenie po pierwszych trzech tygodniach głównie dzięki niemu i defensywnej parze JJ Watt – Jadeveon Clowney. Jeżeli ktokolwiek zwątpił w Watta, powinien być teraz w lekkim szoku. Po dwóch sezonach, w których grał niewiele, Watt powrócił i do tej pory już siedmiokrotnie powalał rozgrywającego przeciwników na murawę. Tego powinni obawiać się Dolphins, w których linii tylko Laremy Tunsil i Ja’Wuan James są pewnymi punktami zespołu. Brock Osweiler także nie lubi grać pod taką presją, wywieraną przez silne front seven gospodarzy.

Mój typ? Z bólem serca Texans. Dolphins mogą pokusić się o sprawienie niespodzianki jeżeli tylko:
a) powstrzymają Watta
b) będą stabilni w obronie podań
c) urwą dużo jardów dołem

Ważny mecz dla obydwu drużyn: zwycięstwo da Texans umocnienie na pozycji lidera dywizji, zaś Dolphins mogą jeszcze podtrzymać niewielkie nadzieję na PO i liczyć na to, że wkrótce do gry wróci Ryan Tannehill

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Redaktor naczelny NFL24, fan futbolu od 11 lat, od początku kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z portalem związany od kwietnia 2013 roku.

4 Replies to “Zapowiedź TNF – Dolphins @ Texans”

  1. Texans są w gazie, 5 kolejnych wygranych. Watson się rozkręcił. Doznali oni jednak bolesnej straty, WR2 Will Fuller zerwał ACL i nie zagra do końca sezonu. To dla Houston duży problem. Dolphins się rozsypali, mają już poważne straty w składzie a to dopiero połowa sezonu.Ich plus jest taki, że grają w niezbyt mocnej dywizji bo Bills i Jets to słabe zespoły a z Bufallo zagrają jeszcze dwa razy, skończą 8-8?

    1. Slusznie prawisz. Do redakcji-gdzie jest zapowiedz dzisiejszej kolejki!?,spicie!.Eagles powinni ograc Jaguars w porze obiadowej. Potem to duzo sie bedzie dzialo. Mecz kolejki Vikings-Saints typ 2.

      1. Jaguars są chyba największym rozczarowaniem in minus w tym sezonie. Jeśli dzisiaj przegrają to będą musieli się ostro spiąć potem żeby wejść do play off

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *