Prognoza pogody na Super Bowl LI

Super Bowl logo

Do Super Bowl LI pozostało zaledwie kilka godzin, a nadal nie wiemy czy spotkanie odbędzie się przy otwartym, czy zamkniętym dachu.

Już tylko godziny dzielą nas od momentu, kiedy albo Stephen Gostkowski albo Matt Bryant rozpocznie kickoffem 51 edycję Super Bowl. Pogoda zawsze jest dość ważnym czynnikiem, tym bardziej że wpłynie ona na decyzję, czy spotkanie odbędzie się przy zamkniętym, czy przy otwartym dachu NRG Stadium.

Decyzja ta może mieć wpływ na postawę obu rozgrywających. O ile Tom Brady czuje się dobrze w zasadzie wszędzie, to w tym sezonie nie zagrał jeszcze ani razu pod dachem. Matt Ryan z kolei, pod dachem ma bilans 58-30, zaś na zewnątrz jedynie 27-27.

Amerykański portal weather.com przewiduje, że o godzinie 17 czasu lokalnego w Houston termometry mają wskazywać temperaturę 74 stopni Fahrenheita (23 w skali Celsjusza), a wiatr południowy wiejący z prędkością 13 mil na godzinę (20 km/h) i wilgotność na poziomie 68% nie powinna wpłynąć na odczuwalną temperaturę. O ile o godzinie 17 szanse na deszcz wynoszą jedynie 15%, o tyle w godzinach południowych jest to już 50% i dodatkowo przewidywane są rozproszone burze. Portal blitzortung.org na razie nie zanotował żadnej aktywności komórek burzowych nad Teksasem. Jeżeli jednak by się to zmieniło, śledźcie zmiany pod tym adresem. Obecnie w Houston pada lekki deszcz i jest dość wysoka wilgotność.

Jeżeli faktycznie nad Houston przejdą burze albo opady się nasilą a higrometry wciąż będą wskazywać ponad 90%, prawie na pewno zapadnie decyzja o zamknięciu dachu, a to powinno wpłynąć na korzyść Falcons i Matta Ryana, gdyż poczują się niemal jak w Georgia Dome.

pogoda houston

 

Kuba Tłuczek

About Kuba Tłuczek

Zamościanin, fan futbolu od 9 lat, tyleż samo kibicuje Delfinom z Miami. Pisze o NFL i CFL. Z NFL24 związany od kwietnia 2013 roku.

Dodaj komentarz