DZIEŃ DOBRY NFL #87

Dziś w Dzień Dobry NFL ukarany trener Jets, kolejni kontuzjowani zawodnicy, wątpliwy występ biegacza Texans oraz niecierpliwiony koordynator Browns. Zapraszamy!

Trener New York Jets Rex Ryan został ukarany przez ligę karą grzywny w wysokości 100 tysięcy dolarów za używanie niecenzuralnych słów i niestosownego zachowania po tym, jak pod koniec niedzielnego meczu z Pittsburgh Steelers safety Mike Mitchell próbował przeskoczyć ponad linią ofensywną Jets w momencie gdy ta poprzez uklęknięcie chciała „zbić” resztę pozostałego do końca meczu czasu. Jest to trzecia kara Ryana odkąd jest trenerem Jets.

Rex Ryan ukarany przez ligę za niestosowne zachowanie.

Defensywny liniowy Cleveland Browns Phil Taylor nie wybiegnie już w tym sezonie na boisko, taką informację w piątek ogłosił trener Browns Mike Pettine. 26 letni Taylors w ostatnim wygranym 24:3 meczu przeciwko Cincinnati Bengals ponownie w tym sezonie doznał kontuzji kolana.

Kolejnym zawodnikiem którego w tym sezonie nie zobaczymy już na boiskach NFL jest cornerback Buffalo Bills Leodis McKelvin, który w czwartkowym meczu przeciwko Miami Dolphins doznał kontuzji kostki.

Dużo również wskazuje na to, że linebacker San Francisco 49ers NaVorro Bowman, który w styczniu, w meczu o mistrzostwo konferencji NFC zerwał wiązadła w lewym kolanie w ogóle nie wybiegnie w tym sezonie na boisko. Bowman w czwartek poddał się badaniu rezonansem magnetycznym, który wykazał że z jego kolanem jest wszystko w porządku. Dalej jednak nie wiadomo czy pozwoli mu to zagrać w tym sezonie tym bardziej, że we wtorek mija ostateczny termin w którym 49ers mogą zgłosić Bowmana jako zdolnego do treningów, a przede wszystkim gry.

Wątpliwy w najbliższym meczu jest również występ biegacza Houston Texans Ariana Fostera, który od dwóch tygodni zmaga się z kontuzją pachwiny. Foster brał udział w ograniczonej sesji treningowej w piątek jednak jego gra w niedzielę jest bardzo wątpliwa.

Trener Carolina Panthers Ron Rivera powiedział na piątkowej konferencji prasowej, że running back DeAngelo Williams powrócił do treningów i ma rozpocząć niedzielny mecz przeciwko Atlancie Falcons. Będzie to pierwszy od czterech tygodni mecz w którym na boisko wybiegnie Williams.

Ofensywny koordynator Cleveland Browns Kyle Shanahan zdradził w jednym z wywiadów, że nie może już się doczekać powrotu do gry skrzydłowego Josha Gordona, który z powodu dziesięcino tygodniowego zawieszenie nie brał udziału w życiu drużyny. Gordon powróci do treningów już za trzy dni i najprawdopodobniej zagra w przyszłym tygodniu w meczu przeciwko Falcons.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *