DZIEŃ DOBRY NFL #50

W 50 wydaniu Dzień Dobry NFL o możliwym zakazie używani nazwy Redskins, nowej umowie NFL, ruchach kadrowych i innych informacjach z obozów drużyn. Zapraszamy!

Szef Federalnej Komisji Komunikacji (FCC) zdradził, że komisja rozpatrzy wniosek o zakazie używania nazwy Washington Redskins w publicznych audycjach radiowych i telewizyjnych. Jeden z profesorów prawa zakwestionował stosowanie tej nazwy używając przy tym argumentów mówiących o naruszaniu przepisów FCC odnoście „nieprzyzwoitych treści. Rdzenni Amerykanie i inne grupy żądają zmiany nazwy drużyny uważając ją za rasistowską.


National Football League i DIRECTV przedłużyli i rozszerzyli umowę na wyłączność do praw transmitowania niedzielnych spotkań. DIRECTV dzięki nowej umowie w dalszym ciągu zachowuje prawo do transmitowania popularnego w Polsce kanału Red Zone. Nowa ośmioletnia umowa warta jest 12 miliardów dolarów tzn. 1,5 miliarda dolarów rocznie na koncie NFL.

Carolina Panthers defensive end Frank Alexander został zawieszony przez władze NFL na 10 spotkań za naruszenie polityki ligi w sprawie nadużywania zakazanych substancji. Alexander będzie uprawniony do powrotu na boisko dopiero w pietnastym tygodniu rozgrywek, kiedy to Panthers mierzyć się będą z Tampa Bay Buccaners.

Teddy Bridgewater rozgrywający Minnesota Vikings najprawdopodobniej zagra w czwartkowym meczu przeciwko Green Bay Packers. Pierwszoroczniak zmaga się z kontuzją kostki.

Linebacker Dallas Cowboys Bruce Carter jeszcze przez co najmniej 14 dni będzie poddany rehabilitacji mięśnia czworogłowego tym samym nie zagra on w niedzielnym meczu przeciwko Houston Texans.

Trener drużyny St. Louis Rams Jeff Fisher ogłosił, że Austin Davis w dalszym ciągu będzie pierwszym rozgrywającym zespołu i najprawdopodobniej stan ten się utrzyma do chwili kiedy to Shaun Hill upora się z kontuzją mięśnia czworogłowego.

Coraz częściej słychać głosy, że defensive tackle Ndamukong Suh może opuścić Detroit Lions. Niektóre źródła donoszą, że może się to stać jeszcze w trakcie tego sezonu inne zaś, że nastąpi to po zakończeniu sezonu i rozpoczęciu tzw. free agency. Jak będzie przekonamy się niedługo.

Drużyna Arizona Cardinals ponownie zatrudniła weterana linebackera Desmonda Bishopa zwalniając tym samym linebackera Victora Butlera i Aarona Wilsona.

Trener Atlanta Falcons Mike Smith wyraził pełne zaufanie do swojego koordynatora defensywnego Mike’a Nolana pomimo dość słabej dyspozycji defensywy Falcons w pierwszych czterech spotkaniach tego sezonu. Defensywa Falcons jest jedną z gorszych w lidze i praktycznie w każdej ze statystyk zajmuje miejsce w przedziale 25-32.

Pierwszoroczny running back Bishop Sankey będzie miał okazję pokazać swoje umiejętności. W jednym z wywiadów trener Tennessee Titans Ken Whisenhunt powiedział, że w meczu przeciwko Cleveland Browns Sankey będzie częściej przy piłce.

Houston Texans zwolnili weterana Ronnie Browna robiąc tym samym miejsce dla zatrudnionego cornerbacka Jumala Rolle’a. Dobra informacją w obozie Texans jest fakt możliwego wcześniejszego powrotu do gry Jadeveona Clowney’a, który w pierwszym meczu sezonu doznał kontuzji kolana.

Włodarze Detroit Lions umieścili na liście kontuzjowanych zawodników fullbacka Montella Owensa. Miejsce Owensa w składzie Lions zajął George Winn.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

3 thoughts on “DZIEŃ DOBRY NFL #50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *