Dzień Dobry Football #536

ddf

Znamy, oficjalnie, pierwszego rozgrywającego Oakland Raiders; niepewność w Miami; problemy Texans oraz plany trenerskie Chipa Kelly’ego.

NFL

Devin Hester podpisał kontrakt z Seattle Seahawks i w trakcie playoffów to właśnie on będzie odbierał piłkę po kickoffach i puntach.

Drużyna Dallas Cowboys podpisała kontrakt z ofensywnym liniowym Jonathanem Cooperem, który w zeszłym tygodniu został zwolniony z Cleveland Browns.

Jak donoszą różne źródła, włodarze drużyny Miami Dolphins planują zwolnić w trakcie tego off-sezonu defensywnego liniowego Mario Williams, który w zeszłym roku podpisał dwuletni kontrakt.

Trener Oakland Raiders, Jack Del Rio potwierdził to co jeszcze wczoraj było przypuszczeniem. Rozgrywający Connor Cook będzie starterem w najbliższym meczu przeciwko Houston Texans.

Rozgrywający Miami Dolphins, Ryan Tannehill nie brał udziału we wczorajszym treningu i jego występ w najbliższym meczu przeciwko Pittsburgh Steelers jest bardzo niepewny. Jeśli nic się nie zmieni to Matt Moore rozpocznie mecz w roli startera. Przypomnijmy, że Tannehill nie grał w trzech ostatnich meczach z powodu kontuzji kolana o której informowaliśmy we wcześniejszych wydaniach Dzień Dobry Football.

Czy Ryan Tannehill zdąży na mecz w playoffs?

Czy Ryan Tannehill zdąży na mecz w playoffs?

Tom Savage, rozgrywający Houston Texans, wciąż objęty jest protokołem po wstrząśnieniu mózgu i nie będzie on rezerwowym rozgrywającym w najbliższym meczu przeciwko Oakland Raiders. Tym samym zmiennikiem Brocka Osweilera będzie Brandon Weeden.

Tom Coughlin, były trener New York Giants, powiedział w jednym ze wczorajszych wywiadów, że wciąż wierzy w to, że jeśli tylko dostałby szansę to wciąż mógłby wygrać Super Bowl z którąś z drużyn.

Chip Kelly, były już trener San Francisco 49ers i Philadelphia Eagles, zdradził wczoraj, że nie wyklucza powrotu do trenowania drużyny w NCAA ale wciąż wierzy, że znajdzie się dla niego praca w NFL. „Będę rozpatrywał każdą sprawę indywidualnie. Nie wykluczam żadnej z opcji,” – powiedział Kelly.

Władze NFL ogłosiły listę 15 finalistów Pro Football Hall of Fame Class of 2017.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

5 Responses to Dzień Dobry Football #536

 1. kristof46 pisze:

  Dobrze że to Cook zagra dla Raiders. On ma szanse zabłysnąć.

 2. rafal pisze:

  Oakland jeśli zagra poprawnie to wygra z Houston bo przecież Osweiler nie umie grać na poziomie NFL a z tego co wiem to on ma być starterem. Swoją drogą to myślałem że takie kariery to są możliwe tylko w śmiesznej polskiej lidze piłkarskiej że nie umiesz a grasz a tu się okazuje że Dyzmą można być nawet w NFL. Przecież jakbyśmy trochę potrenowali to też byśmy mogli pograć jak on w NFL i witajcie miliony i piękne życie 🙂

 3. krisow pisze:

  Connor Cook to był mój wybór w II rundzie naszego Mock Draft, eżeli teraz zabłyśnie, będę miał satysfakcję 😉 Osweiler zawsze może coś tam odpalić, jakieś doświadczenie posiada, w Broncos w zeszłym roku nie przeszkadzał specjalnie w wygrywaniu.

 4. kaliber pisze:

  Ja bym Osweilera nie skreślał, Raiders są po prostu mocniejszą ekipą w tym sezonie ale to jeszcze różnie może się potoczyć.

Dodaj komentarz