Dzień Dobry Football #406

Dzień Dobry

Dziś w Dzień Dobry Football informacja o transmisji w telewizji spotkania Panthers Wrocław – Triangle Razorbacks Velje, nasze dwa podcasty – z odtworzenia  Radio Gol: Tour de PLFA #2 oraz Pick Six. Dodatkowo, mamy też wiele wieści z NFL, zapraszamy! 😉

NFL24

Po oficjalnej prezentacji nowego loga naszego portalu, dziś prezentujemy kolejną nowość, czyli nowe logo podcastu Pick Six! To oczywiście początek większych zmian, więc koniecznie śledźcie profil Facebook’owy naszej audycji o futbolu amerykańskim!

Autor: Tomasz Lerczak

Autor: Tomasz Lerczak

Przy okazji prezentacji zapraszamy na nasz najnowszy odcinek poświęcony głośnej wymianie pomiędzy LA Rams – Tennesse Titans, nowemu kalendarzowi przyszłorocznych rozgrywek NFL, odejściu Percy’ego Harvina na sportową emeryturę i zmianie dyscypliny sportu przez popularnego Babsa. Dodatkowo Łukasz Dudka zdradzi nam, co media w USA mówią o śmierci Willa Smitha. Gorąco polecamy!

Dla spóźnialskich mamy też audycję Radio Gol: Tour de PLFA #2, w której gośćmi byli:

  • Karol Żak (rozgrywający Warsaw Eagles i reprezentacji Polski),
  • Patryk Barczak (rozgrywający Kozłów Poznań),
  • Patryk Żak (przedstawiciel Wydziału Sędziowskiego)
  • oraz Krzysztof Krzemień (NFLBlog.pl),

http://mixlr.com/radiogolpl-2/showreel/tour-de-plfa-2/

Puchar Europy

Jak udało się nam potwierdzić w dwóch źródłach, spotkanie Pucharu Europy w futbolu amerykańskim pomiędzy Panthers Wrocław – Triangle Razorbacks Velje pokaże na żywo TVP SPORT. Spotkanie rozpocznie się w sobotę 30 kwietnia o 13:45 (z tej okazji telewizja „zaklepała” sobie w ramówce trzy godziny), a powtórkę przewidziała na środę 4 maja o godzinie 8.

NFL

Jak donoszą źródła blisko związane z Philadelphia Eagles, rozgrywający Sam Bradford zaniepokojony swoją przyszłością w drużynie, poprosił włodarzy o transfer do innego klubu. Bradford ponoć skłonny jest nawet zrezygnować z części swojego wynagrodzenia byleby tylko trafić gdzieś gdzie będzie mógł być starterem. Przypomnijmy, że w środę drużyna Eagles wymieniła się na picki w drafcie z Browns, dzięki czemu w nadchodzącym drafcie wybierać będzie z numerem drugim, który najprawdopodobniej przeznaczony zostanie na rozgrywającego.

Generalny menadżer Carolina Panthers, Dave Gettleman powiedział wczoraj, że głównym powodem zwolnienia cornerbacka Josha Normana były jego zbyt wysokie zarobki. Jednak jak sam później dodał, nikt w Panthers nie wyklucza, że Norman jeszcze będzie ich zawodnikiem. „Żadne drzwi nie zostały zamknięte. Szanujemy Josha” – powiedział Gettleman gdy został zapytany o to czy Panthers nie rozważają opcji podpisania kontraktu z Normanem. Przypomnijmy, że po zakończeniu minionego sezonu Norman został oznaczony przez Panthers tzw. „franchise tagiem”, który gdyby podpisał, to zagwarantował by sobie zarobki w wysokości 13.95 miliona dolarów.

Generalny menadżer Buffalo Bills, Doug Whaley, od początku offseasonu zapowiadał, że jego drużyna w jakiś sposób pozyska przed sezonem nowego rozgrywającego. To co nie udało się na rynku wolnych agentów, ma udać się podczas draftu. Wczoraj Whaley powiedział, że istnieje wielka szansa na to, że jego drużyna w nadchodzącym drafcie wybierze rozgrywającego. Na chwilę obecną nie wiadomo jednak w której rundzie Bills zdecydują na ten krok.

Skrzydłowy Andre Johnson nie zmienił swojego zdania i nie ma zamiaru przechodzić na sportową emeryturę, bo w dalszym ciągu chce kontynuować swoją karierę w NFL. 35-letni Johnson obecnie jest nieograniczonym wolnym agentem po tym, jak po zakończeniu minionego sezon stracił pracę w Indianapolis Colts. „Nic się nie zmieniło. Obecnie trenuję i cały czas czekam na swoją szansę. Kiedy do tego dojdzie, wykorzystam ją!” – powiedział Johnson.

Tim Lelito ogłosił wczoraj, że pozostaje w New Orleans Saints przynajmniej na kolejny sezon. Ofensywny liniowy właśnie wczoraj podpisał jednoroczny, warty 1.67 miliona dolarów kontrakt.

Drużyna Atlanta Falcons przedłużyła kontrakt z ofensywnym liniowym Chrisem Chesterem, który w zeszłym sezonie był starterem w 16 spotkaniach. Na chwilę obecną nie są znane dokładne szczegóły nowego kontraktu.

Cornerback Patrick Peterson i Justin Bethel na początku tego tygodnia poddali się operacji i według pierwszych doniesień pełną sprawność mają osiągnąć dopiero w lipcu, kiedy to Arizona Cardinals rozpocznie swój obóz przygotowawczy.

Drużyna Indianapolis Colts dodała do swojego składu dwóch ofensywnych liniowych, Kevina Grafa oraz Mitchella Vana.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz