Dzień Dobry Football #372

Dzień Dobry

Dziś w Dzień Dobry Football m.in. informacje dotyczące zawieszenia zawodnika Cincinnati Bengals, plotkach dotyczących zawodnika San Francisco 49ers oraz nowego kontraktu dla rozgrywającego Indianapolis Colts, zapraszamy! 🙂

NFL

Derrick Brooks, urzędnik odpowiedzialny za odwołania, podtrzymał trzy-meczowe zawieszenie linebackera Cincinnati Bengals, Vontazea Burficta. Przypomnijmy, że Burfict został zawieszony przez władze ligi na trzy pierwsze mecze sezonu 2016 za uderzenie skrzydłowego Pittsburgh Steelers, Antonio Browna w meczu Wild-Card Weekend.

W ciągu kilku ostatnich dni dużo mówiło się o tym, że drużyna New York Jets ponoć zainteresowana miałby być pozyskanie rozgrywającego San Francisco 49ers, Colina Kaepernicka. Dziś już wiemy, że tak nie jest. Według osób blisko związanych z Jets to Ryan Fitzpatrick w przyszłym sezonie ponownie ma poprowadzić drużynę z zielonej części Nowego Jorku.

Szef greenkeeperów NFL zaprzeczył wczoraj wszelkim skargom odnośnie stanu murawy na Levi’s Stadium podczas ostatniego 50. Super Bowl. Według niego murawa na Super Bowl była jedną z lepszych jakie kiedykolwiek zostały przygotowane na tego typu mecz. „Było to jedno z najlepszych darni jakie widziałem. Murawa była idealna. Nie było ani jednej nierówności,” – powiedział George Toma, który pracował jako boiskowy konsultant podczas 50. Super Bowl.

Według wielu stan murawy na Levi’s Stadium pozostawiał wiele do życzenia.

Właściciel Houston Texans, Bob McNair powiedział wczoraj w jednym z wywiadów, że zdaje sobie doskonale sprawę, że by osiągnąć sukces w NFL jego drużyna musi znaleźć lepszego rozgrywającego. „Musimy poprawić naszą grę na pozycji rozgrywającego. Nie potrzebujemy supergwiazdy ale musi być to rzetelny zawodnik, który poprawi nasze osiągnięcia,” – powiedział McNair.

Martin Mayhew został dyrektorem od futbolowych operacji New York Giants.

Dave Zangaro z CSN Philly donosi, że linebacker Philadelphia Eagles, DeMeco Ryans może mieć problemy z pozostaniem w drużynie ze względu na zbyt duże obciążenie salary cap przez jego kontrakt.

Właściciel Indianapolis Colts, Jim Irsay powiedział wczoraj, że nowy kontrakt rozgrywającego Andrew Lucka będzie szokujący. „Andrew będzie tu z nami. Nie wiem kiedy do tego dojdzie ale jest to kwestią czasu kiedy dogadamy warunki nowego kontraktu i go zaakceptujemy. To będą duże, szokujące liczby,” – powiedział Irsay.

Władze NFL zapowiedziały wczoraj, że na wiosennym spotkaniu ligowym przyjrzą się sytuacji Pro Bowl i podejmą decyzję w sprawie tego meczu na sezon 2017. Rzecznik NFL, Brian McCarthy powiedział „Otrzymujemy wielkie zainteresowanie tym meczem od włodarzy miast z USA ale również z innych krajów na całym świecie. Na chwilę obecną nie zapadły żadne decyzje. Przyjrzymy się tej sprawie wiosną.” Na pewno nie zanosi się na to, że Pro Bowl w ogóle przestanie istnieć ale być może zostanie zmieniona jego formuła i najprawdopodobniej miejsce rozgrywania.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

One Response to Dzień Dobry Football #372

  1. M pisze:

    Dawać Pro Bowl do Warszawy. 😀

Dodaj komentarz