Dzień Dobry Football #284

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football o nowym skrzydłowym w Dallas Cowboys, problemach zdrowotnych linebackera Green Bay Packers czy rozgrywającego Philadelphia Eagles, a także o domniemanym powrocie defensywnego liniowego New York Giants. Dodatkowo kilka innych równie ciekawych informacji ze świata NFL. Zapraszamy!

NFL

Drużyna Dallas Cowboys w zamian za warunkowym wybór w drafcie w 2016 roku pozyskała od Oakland Raiders nowego skrzydłowego, Brice’a Butlera.

Brice Butler nowym skrzydłowym Dallas Cowboys.

Skoro przy skrzydłowych Cowboys jesteśmy to warto nadmienić, że wczoraj operacji stopy poddał się Dez Bryant. Według gwiazdy Cowboys operacja przebiegła dobrze.

Safety Cowboys, J.J. Wilcox w trakcie pierwszej kwarty niedzielnego meczu przeciwko New York Giants uderzył skrzydłowego Giants, Odella Beckhama Jr. tak mocno, że złamał swój nos. Po meczu Beckham przyznał, że tak mocno nie uderzył go jeszcze nikt, nigdy wcześniej. Wolny agent, cornerback Will Blackmon podpisał kontrakt z Washington Redskins, którzy kilka godzin wcześniej na liście kontuzjowanych zawodników umieścili safety, Duke’a Ihenachoa. Drużyna Buffalo Bills zwolniła running backa, Bryce’a Browna, by zwolnic miejsce w składzie dla defensywnego liniowego, Marcella Dareusa, który powraca do gry po jedno-meczowym zawieszeniu. Trenerzy i lekarze Green Bay Packers obawiają się, że linebacker Sam Barrington opuści resztę sezonu w powodu kontuzji stopy, której nabawił się w meczu otwarcia przeciwko Chicago Bears. Rozgrywający Philadelphia Eagles, Sam Bradford skręcił kostkę podczas poniedziałkowego, przegranego meczu przeciwko Atlancie Falcons jednak po badaniach i prześwietleniu rentgenowskim nic nie wskazuje na to, by nie zagrał on w tą niedziele w spotkaniu na szczycie dywizji NFC East przeciwko Dallas Cowboys. Kopacz Eagles, Cody Parkey we wczorajszym wywiadzie powiedział, że winą za nietrafiony field goal w meczu przeciwko Falcons można obarczyć tylko i wyłącznie jego. „Snap i hold były jak zawsze perfekcyjne. To tylko i wyłącznie moja wina. Nie trafiłem i zawiodłem swoją drużynę.” Parkey zapytana o to czy kontuzja pachwiny, która wykluczyła go z gry w dwóch ostatnich meczach przedsezonowych miała wpływ na jego występ powiedział, „Wszystko w porządku. Czuję się świetnie. W trakcie offseasonu dużo pracowałem. Jestem tylko człowiekiem i czasem po prostu pudłuje.” Drużyna New England Patriots zaprosiła na trening Terrelle’a Pryora, który do NFL trafił w 2011 roku jako rozgrywający jednak w trakcie tegorocznego offseasonu próbował swoich sił na pozycji skrzydłowego. Center Joe Hawley podsiał dwuletni kontrakt z Tampa Bay Buccaneers. Na chwilę obecną nie są jednak znane dokładnie szczegóły nowego kontraktu byłego zawodnika Atlanty Falcons. Kilka godzin po tym jak reporterzy ESPN donieśli, że defensywny liniowy New York Giants, Jason Pierre-Paul w wypadku z fajerwerkami, w którym stracił palec wskazujący mógł również stracić kawałek kciuka i przez to mógłby nie zagrać w ogóle tym sezonie opublikował ona na swoim Instagramie filmik z treningu, który podpisał „Wkrótce wracam!”

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz