DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #229

Dziś w Dzień Dobry Football o wprowadzeniu do drużynowej Hall of Fame LaDainiana Tomlinsona, wyborze pierwszego rozgrywającego w Houston Texans, zwolnieniu Evana Mathisa przez Philadelphia Eagles czy nowym rozgrywającym w New England Patriots.  Dodatkowo kilka innych równie ważnych nowości ze świata NFL. Zapraszamy!

NFL

Jeden z najlepszych running backów w historii ligi, a tym samym najlepszy running back w historii San Diego Chargers, LaDainian Tomlinson zostanie wprowadzony do drużynowej Hall of Fame podczas przerwy rozgrywanego 22 listopada meczu Chargers z Kansas City Chiefs. Dodatkowo numer 21 z którym Tomlinson grał przez wszystkie lata w San Diego zostanie zastrzeżony.

LaDainian Tomlinson w drużynowej Hall of Fame!

Trener Houston Texans, Bill O’Brien powiedział ostatnio, że najprawdopodobniej jeszcze przed rozpoczęciem obozu przygotowawczego wybierze pierwszego rozgrywającego drużyny. „Decyzja to może zostać podjęta jeszcze przed obozem przygotowawczym. Chłopacy bardzo intensywnie rywalizują o tą pozycję każdego dnia, także może podjąć decyzję bardzo szybko. Nawet jeśli się tak nie stanie teraz, to ta decyzja zostanie podjęta na początku obozu,” – powiedział O’Brien w wywiadzie dla NFL Network.

Philadelphia Eagles zwolniła wczoraj Pro Bowlera, ofensywnego liniowego, Evana Mathisa, który nie uczęszczając na zorganizowane treningi drużyny próbował wymusić na władzach Eagles nowy, lepszy kontrakt. Mathis, który o zwolnieniu dowiedział się w telefonicznej rozmowie z trenerem Chipem Kelly’m, podziękował na Twetterze wszystkim mieszkańcom Filadelfii, „Thanks for the memories Philly.” 

Trener Oakland Raiders, Jack Del Rio rozważa wystawienie pierwszorocznego skrzydłowego, Amari Cooper na pozycji kick returnera, na której nie grał będą przez trzy lata na Uniwersytecie Alabama.

Drużyny Chicago Bears i Indianapolis Colts przeprowadzą dwa wspólne treningi przed przedsezonowym meczem rozgrywanym 22 sierpnia. Treningi odbędą się 19 i 20 sierpnia w obozie treningowym Colts w Indianapolis.

Drużyna New England Patriots podpisała jednoroczny kontrakt z rozgrywającym Mattem Flynnem. Decyzja ta została podjęta jeszcze tego samego dnia, w którym pracę stracił inny rozgrywający Garrett Gilbert.

Drużyna Detroit Lions podpisała czteroletni kontrakt z ofensywnym liniowym wybranym w pierwszej rundzie tegorocznego draftu, Lakenem Tomlinsonem. Młody liniowy przez ten czas zarobić ma 8.3 miliony dolarów.

Podobny ruch wykonały władze Cincinnati Bengals, które również podpisały czteroletni kontrakt z innym ofensywnym liniowym wybranym w pierwszej rundzie tegorocznego draftu, Cedricem Ogbuehiem, który przez ten czas zarobić ma 9.3 miliona dolarów.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

2 thoughts on “DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #229

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *