DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #228

Dziś w Dzień Dobry Football o gotowym w 100% do powrotu na boisku rozgrywającym Arizona Cardinals, braku rozmów w sprawie nowego kontraktu Eli Manninga, nowym koordynatorze ofensywnym w Houston Texans, nowym kontrakcie Corey’a Liugeta, Tarvarisa Jackson i Dereka Coxa, a także inne równie ciekawe informacje prosto z NFL. Zapraszamy!

NFL

Carson Palmer, rozgrywający Arizony Cardinals, który pod koniec zeszłego sezonu zerwał wiązadło krzyżowe (ACL) w lewym kolanie i od tamtego czasu przechodzi rehabilitację jest gotowy w 100% do powrotu na boisko. Palmer podczas czwartkowego minicampu pierwszy raz podczas tegorocznego offseasonu weźmie udział w gierkach 11 vs. 11. „Jestem gotowy. Jestem bardzo podekscytowany. Jestem zdrowy w 100%. Lekarze dopuścili mnie do gry. Mogę robić wszystko. Z tygodnia na tydzień, z miesiąca na miesiąc jestem coraz silniejszy!” – powiedział rozgrywający Cardinals w wywiadzie dla ESPN.

Carson Palmer powraca do normalnych treningów.

Rozgrywający New York Giants, Eli Manning powiedział wczoraj, że władze klubu jeszcze nie rozpoczęły z nim rozmów w sprawie nowego kontraktu. „Nie rozpoczęliśmy jeszcze rozmów. Nie wiem czy one się rozpoczną czy nie,” – powiedział Manning.

Trener Houston Texans, Bill O’Brien powiedział wczoraj na konferencji prasowej, że nowym koordynatorem ofensywnym Texans w nadchodzącym sezonie będzie dotychczasowy trener rozgrywających, George Godsey.

Pierwszoroczny safety Jacksonville Jaguars, James Sample nie wybiegnie na boisko przez najbliższe 10 do 12 tygodniu, a wszystko to za sprawą kontuzji (złamana ręka), której nabawił się podczas poniedziałkowego treningu.

Defensywny liniowy Corey Liuget przedłużył o pięć lat swój kontrakt z drużyną San Diego Chargers. Liuget przez ten czas zarobić średnio, niewiele powyżej 10 milionów rocznie. Nowy kontrakt liniowego Chargers obejmować będzie do sezonu 2020.

Seattle Seahawks All-Pro cornerback, Richard Sherman uniknie operacji łokcia, która wykluczyłaby go z gry na około dziewięć miesięcy. Sherman nabawił się tej kontuzji podczas zeszłorocznego meczu o tytuł Mistrza Konferencji NFC jednak po konsultacjach z lekarzami i innymi zawodnikami doszedł do wniosku, że na chwilę obecną nie podda się operacji.

Drużyna Seattle Seahawks przedłużyła kontrakt z rozgrywającym Tarvarisem Jacksonem, który w drużynie przez ostatnie dwa sezony pełnił rolę pierwszego rezerwowego.

Drużyna New England Patriots podpisała kontrakt z weteranem na boiskach NFL, cornerbackiem Derekiem Coxem. Dokładne szczegóły kontraktu nie są jednak znane.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *