DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #197

Dziś w Dzień Dobry Football o oświadczeniu Johnny Manziela, harmonogramie rozgrywek NFL cz planach Darrellea Revisa, a także o wzmocnieniu Wrocław Outlaws. Nie zabrakło także linków do streamów dzisiejszych spotkań rozgrywanych w ramach PLFA czy filmiku z najlepszymi akcjami trzeciej kolejki Topligi PLFA. Zapraszamy!

NFL

Rozgrywający Cleveland Browns Johnny Manziel w swoim wczorajszym oświadczeniu obiecał, że będzie się bardzo starał „odzyskać zaufanie i szacunek” kolegów z drużyny, trenerów, działaczy i kibiców. Całe oświadczenie Manziela możecie znaleźć na oficjalnej stronie Cleveland Browns.

Johnny Manziel chce odzyskać zaufanie i szacunek kibiców i kolegów z drużyny.

W przyszłym tygodniu NFL opublikuje harmonogram rozgrywek 2015. Nie jest dokładnie znany dzień w który ma to nastąpić. Wykaz spotkań domowych i wyjazdowych dla każdej drużyny znany jest już od grudnia.

Fullback San Francisco 49ers Bruce Miller nie weźmie udziału w programie przygotowawczym swojej drużyny. Absencja Millera spowodowana będzie marcowym aresztowaniem pod zarzutem przemocy domowej.

Generalny menadżer 49ers Trent Baalke powiedział wczoraj w jednym z wywiadów, że jego drużyna rozpoczęła rozmowy z inside linebackerem Michaelem Wilhoitem w sprawie przedłużenia kontraktu. Jeszcze nie dawno 49ers poszukiwali partnera do transakcji Wilhoitema, jednak decyzja Patricka Willisa i Chrisa Borlanda o przejściu na sportową emeryturę zupełnie zmieniła te plany.

Linebacker Denver Broncos Brandon Marshall w zeszłym miesiącu poddał się operacji prawej stopy, przez kontuzję której opuścił dwa ostatnie spotkania w zeszłym sezonie. Marshall ma nadzieję, że na czerwcowy obóz przygotowawczy będzie już w pełni sił.

W czwartek tegoroczni mistrzowie drużyna New England Patriots odwiedzi w Biały Domu prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamę. Swój udział w uroczystościach tych z byłą już drużyną zapowiedział cornerback Darrelle Revis, który w przyszłym sezonie reprezentować będzie barwy New York Jets.

Drużyna Kansas City Chiefs zwolniła wczoraj long-snappera Brandona Hartsona.

PLFA

Kilka minut temu rozpoczęła się czwarta kolejka Topligi PLFA. Dziś w menu mamy starcie pomiędzy Panthers Wrocław a Husarią Szczecin, które o 12:30 śledzić możecie w linku poniżej.

O godzinie 13:00 drużyna Zagłębie Steelers na własnym boisku podejmie zeszłorocznych Mistrzów Polski, ekipę Seahawks Gdynia. Transmisja w systemie pay per view (5 zł).

Z kolei o godzinie 14:00 rozpoczniemy 3 kolejkę PLFA I od meczu pomiędzy Saints Częstochowa, a Tytanami Lublin. Na deser o godzinie 19:30 swój pierwszy mecz w I lidze rozegra drużyna Crusaders Warszawa, która na własnym stadionie podejmować będzie ekipę Cougars Szczecin. Transmisja tekstowa z tego spotkania na oficjalnym profilu Crusaders na Twitterze.

Drużyna Wrocław Outlaws wzmacnia się przed rozpoczęciem sezonu w PLFA II. W barwach Outlaws w nadchodzącym sezonie występować będzie 25 letni Johnny van Vliet (190 cm, 115 kg), który grać będzie na pozycji ofensywnego liniowego. Van Wliet to abolwent Idaho State University gdzie grał na pozycji centra oraz ofensywnego guarda. Posiada on również spore doświadczenie w grze na pozycji tight enda i defensive enda, a także jako punter. Europejskie realia poznał rok temu, gdy jako zawodnik oraz trener OL/DL pomógł angielskiej drużynie Durham Saints zakończyć sezon regularny z wynikiem 8-0 i awansować do fazy play-off.

Nowe wzmocnienie Wrocław Outlaws.

 

Zapraszamy do zapoznana się z najlepszymi akcjami zeszłotygodniowej, trzeciej kolejki Topligi PLFA. Filmik zmontował i przygotował Szymon Pobudkiewicz.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *