DZIEŃ DOBRY FOOTBALL #196

Dziś w Dzień Dobry Football informacje głównie z NFL, a w nich o przywróceniu Adriana Petersona w prawach zawodnika, plotkach dotyczących Cleveland Browns i Marcusa Marioty czy nowym kontrakcie Paula Poslusznego oraz kilka innych równie ciekawych informacji, w tym z PLFA. Zapraszamy!

NFL

Adrian Peterson running back Minnesota Vikings od dzisiaj jest znowu pełnoprawnym zawodnikiem NFL. Komisarz ligi Roger Goodell ogłosił swoją decyzję wczoraj wieczorem. Przypomnijmy, że Peterson został zawieszony w prawach zawodnika w listopadzie ubiegłego roku w związku z naruszeniem przepisów ligi dotyczących zachowań indywidualnych.

Adrian Peterson odzyskuje pełni praw zawodniczych.

Ostatnio coraz częściej słychać głosy, że władze Cleveland Browns chciałyby pozyskać w tegorocznym drafcie byłego rozgrywającego Oregonu Marcusa Mariote. Posiadacze 12 i 19 wyboru w drafcie mogą wiedzieć więcej na temat Marioty niż inni w NFL ze względu na to, że ich nowy trener rozgrywających Kevin O’Connell spędził z absolwentem Oregonu kilka miesięcy przygotowując go do lutowego NFL Combine.

Były już rozgrywający Florida State Jameis Winston został pozwany o napaść na tle seksualnym z grudnia 2012 roku. Adwokat John Clune złożył wczoraj pozew w Sądzie Okręgowym w stosunku do roszczeń związanych z napaścią, bezprawnym uwięzieniem i gwałtu jego klientki. Poszkodowaną w tej sprawie miała być Erica Kinsman. Jak to wpłynie na przyszłość Winstona? Przekonamy się już niedługo.

Middle linebacker Paul Posluszny i władze Jacksonville Jaguars doszły do porozumienia w sprawie przedłużenia i restrukturyzacji poprzedniego kontaktu. Co prawda dokładne szczegóły nowego kontraktu Poslusznego nie są znane ale wiemy, że obowiązywać on będzie do końca sezonu 2017 oraz że w ramach restrukturyzacji linebacker Jaguars zgodził się zmniejszyć swoje zarobki dzięki czemu otrzymać ma tzw. signing bonus.

Ofensywny liniowy Daryn Colledge, który ostatni sezon spędził w Miami Dolphins postanowił przejść na sportową emeryturę po zaledwie dziewięciu latach gry w NFL.

Według ostatnich raportów 1 na 6 emerytowanych zawodników NFL bankrutuje w przeciągu 12 lat od przejścia na sportową emeryturę. Jest to około 16% wszystkich emerytowanych zawodników, którzy w latach swojej świetności zarabiali około 3 miliony dolarów rocznie.

15 lat temu, 16 kwietnia 2000 roku drużyna New England Patriots z numerem 199 w drafcie NFL wybrała rozgrywającego Toma Brady’ego.

Skrzydłowy Cleveland Browns Andrew Hawkins pokazał wczoraj próbkę swoich umiejętności w umieszczonym na Instagramie filmiku z treningu, zresztą zobaczcie sami.

Different Angle.. Started getting tired! Lmaooo Film zamieszczony przez użytkownika Andrew Hawkins (@hawk)

PLFA

Jutro czekają nas cztery mecze, z czego dwa w najwyższej klasie rozgrywkowej!

Panthers Wrocław – Husaria Szczecin, godz. 12:30

Zagłębie Steelers – Seahawks Gdynia, godz. 13:00

Saints Częstochowa – Tytani Lublin, godz. 14:00

Crusaders Warszawa – Cougars Szczecin, godz. 19:30, na boisku przy ul. Kawęczyńskiej 44 (Wejście 10 zł, karnet na domowe mecze 30zł)

Jeszcze przed jutrzejszymi emocjami, Crusaders Warszawa prezentują swoje nowe stroje!

Crusaders

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *