Dzień Dobry Football #151

W dzisiejszych newsach znajdziecie sporo wiadomości z NFL, jak również oficjalny kalendarz rozgrywek CFL, nowy członek w IFAF oraz koniec zgrupowania reprezentacji Polski.

NFL:

– GM Tennessee Titans, Ruston Webster, zdradził, że jego drużyna raczej nie będzie wybierała w drugim wyborze rozgrywającego. – Lubimy Zacha i myślę, że posiada wszelkie umiejętności aby grać i zacząć z nami nowy sezon. – powiedział w jednym z wywiadów.

– Linebacker Allen Bradford (wcześniej grał jako biegacz) został zakontraktowany przez Atlantę Falcons. Bradford wcześniej pracował dla takich drużyn jak: New York Giants, Jacksonville Jaguars i Cleveland Browns oraz zagrał w 13 meczach NFL.

– Nick Fairley – oskarżony w 2012 roku za jazdę pod wpływem środków odurzających – został

Nick Fairley chce powrócić do Lions na nowy sezon

Nick Fairley chce powrócić do Lions na nowy sezon

uniewinniony i chciałby wrócić do gry w Detroit Lions, którzy ponoć pracują nad dużym kontraktem dla niego.

– New York Jets: Wszystko wskazuje na to, że RB Chris Johnson niebawem rozwiąże kontrakt z klubem przez swoje problemy z prawem. Natomiast włodarze zielonej części Nowego Jorku również nie chcą przedłużać kontraktu z Michaelem Vickiem.

– Peyton Manning oficjalnie poinformował władze Denver Broncos, iż jest gotowy do gry w przyszłym sezonie.

– Chicago Bears cornerback Tim Jennings przeszedł artroskopię kolana (jednak nie wiadomo dokładnie którego). Wszystko odbyło się bez żadnych przeszkód i problemów, a sam zawodnik ma nadzieję, że będzie gotów do treningów ze swoją drużyną.

– Cięcia w New York Giants: Defensive tackle Cullen Jenkins musi pogodzić się z mniejszą pensją od 2015 roku. Jego wynagrodzenie spadnie z 2.2 mln $ do 1 miliona. Tym samym klub będzie miał dodatkowe $825,000 do swojego salary cap.

IFAF:

– Kenia została nowym członkiem IFAF! – Coraz więcej krajów w Afryce zaczyna się interesować futbolem amerykańskim, co jest przez nas monitorowane. Kenia pokazała nam prawdziwą chęć współpracy z innymi narodami, aby dzielić się swoimi praktykami i móc rozwijać popularność tego sportu w ich kraju.” – mówi jeden z przedstawicieli IFAF w Afryce, Ahmed Ben El Cadi.

CFL:

– Znamy już pełny terminarz rozgrywek CFL, który znajdziecie pod tym linkiem!

– DE John Chick podpisał dwuletni kontrakt z Saskatchewan Roughriders.

PLFA:

– Zakończyło się pierwsze zgrupowanie reprezentacji Polski w Spale. Zainaugurowało ono trzyletnie przygotowania do Światowych Igrzysk Sportowych (The World Games), których gospodarzem w 2017 roku będzie Wrocław. Każdego dnia zgrupowania w Spale pod czujnym okiem sztabu trenerskiego odbywały się trzy treningi techniczne oraz sesja teoretyczna. Dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym szczególnie wartościowe były zajęcia na boisku zewnętrznym, dające możliwość pracy pełnemu zespołowi. Trzydniowe, efektywnie przepracowane zgrupowanie, stanowiło pierwszy krok w tegorocznych przygotowaniach, których sprawdzianem będzie najbliższy mecz z Norwegią we wrześniu br.

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *