TOP 3 – Week 4

TOP 3

Pierwsza kwarta sezonu regularnego za nami i jak co tydzień nasi redaktorzy wybierają tych najlepszych, jak i najgorszych ostatniego tygodnia. Kto tym razem?

TOP 3 – NA PLUS

Najlepsza drużyna

Dariusz Ankiewicz: Atlanta Falcons początku sezonu m bardzo udany. Pewnie nie wielu przed sezonem przewidywało bilans 4-0. Falcons w tym tygodniu pokonali Houston Texans 48:21 i zdobyli najwięcej punktów w czwartym tygodniu rozgrywek NFL.

Wojciech Lehmann: Atlanta Falcons. Niesamowicie imponuje mi skala zmian jakie w tym szonie przeprowadzono w tym zespole. Julio Jones, Matt Ryan i Devonta Freeman to oś nowych Falcons. Na dodatek ostatni wygrany mecz z Houston Texans pokazał że w Atlancie mają wiele alternatyw. Szkoda tylko, że to wszystko nie każdemu się podoba, vide Roddy White.

Karol Potaś: Atlanta Falcons. Mam wrażenie, że w obecnej formie nie znajdą pogromcy przez dłuższy czas, może nawet do PO. Wielu zawodników jest w życiowej formie, a nawet ostatni występ Julio Jonesa – którego obecność w składzie była niepewna do ostatniej chwili – mimo tego, że w statystykach był nieudany, to odegrał świetną rolę jako „decoy” czyli zawodnik, który robi „wiatr”, ściąga na siebie uwagę linii defensywnej, przez co inni zawodnicy mają więcej miejsca i zdobywają wiele punktów.

Czy Falcons stać na wysoki wynik w tym sezonie?

Czy Falcons stać na wysoki wynik w tym sezonie?

Najlepszy zawodnik

Dariusz Ankiewicz: Josh Norman, cornerback Carolina Panthers w meczu przeciwko Tampa Bay Buccaneers zanotował 4 powalenia, 3 zbite piłki, 2 przechwyty na łączną odległość 80 jardów w tym 46 jardowym powrót po przechwycie na przyłożenie. W tym tygodniu Norman był zdecydowanie bezkonkurencyjny.

Wojciech Lehmann: Todd Gurley z St.Louis Rams. Wiem, że statystycznie było kilku lepszych od niego, ale swoboda, atletyzm i płynność z jaką Gurley poruszał się w wygranym meczu z Arizona Cardinals zrobiła na mnie kolosalne wrażenie.

Karol Potaś: RB Devonta Freeman – to co zrobił w tej kolejce było imponujące. Gdyby wynik tego wymagał to pewnie widzielibyśmy jeszcze więcej jego „popisów,” ale mimo tego ten drugoroczniak, wychowanek Florida State, wykręcił 68 jardów biegiem , a po podaniach 81 jardów co skutkowało trzema przyłożeniami. Falcons trafił się prawdziwy skarb, dlatego Panie, Panowie kłaniam się mu w pas. Ten zawodnik przez dwa tygodnie zmienił oblicze tego sezonu.

Najlepsze wydarzenie

Dariusz Ankiewicz: Informacja jaką podały amerykańskie media o tym, że wrzesień, był pierwszym od 6 lat miesiącem, w którym żaden zawodnik NFL nie został aresztowany. Brawo Panowie!

Wojciech Lehmann: Zwolnienie Joe’a Philbina z Miami Dolphins. Ten trener od początku nie pasował do mocnego personalnie teamu z Miami. Każdy z jego sezonów w Miami był rozczarowaniem. Czas na „dobrą zmianę”.

Karol Potaś: Sebastian Janikowski w tą niedzielę wyrównał klubowy rekord Tima Browna w ilości występów w Oakland Raiders i ma już ich na koncie 240. Za tydzień stanie się liderem tej klasyfikacji, przez co jest już grającą legendą organizacji.

Czy zwolnienie Philbina to najlepsza wiadomość tego tygodnia?

Czy zwolnienie Philbina to najlepsza wiadomość tego tygodnia?

TOP 3 – NA MINUS

Najgorsza drużyna

Dariusz Ankiewicz: San Francisco 49ers. Kolejna przegrana w bardzo słabym stylu. Co prawda przegrana z Green Bay Packers była oczywista przy takiej dyspozycji 49ers ale to że zdobędą oni tylko 3 pkt to już inna sprawa. 49ers w tym momencie mają bilans 1-3 i są na najlepszej drodze, by zakończyć tegoroczny sezon jako jedna z najgorszych drużyn.

Wojciech Lehmann: San Francisco 49ers. Ta ekipa sezon może już spisać na straty. W 49ers trudno nawet szukać pozytywów na kolejne mecze, bo ten ostatni z Green Bay Packers obnażył ich wszystkie braki.

Karol Potaś: Houston Texans – Z drużyny, która miała być już od startu wielkim „graczem”, okazali się niewypałem, który – mam wrażenie – będzie ciężko poskładać do końca sezonu. Obym się mylił, bo zawodnikom pokroju J.J. Watta należą się drużynowe laury, a nie nominacja do rozczarowania sezonu 2015/2016.

Najgorszy zawodnik

Dariusz Ankiewicz: Ryan Mallet, rozgrywający Houston Texans który w meczu przeciwko Falcons podawał 27 razy z czego tylko 12 piłek doszło do celu na łączną odległość 150 jardów i zaliczył jeden przechwyt. Mallet w momencie, kiedy Falcons wyszli na 48 punktową przewagę został ściągnięty z boiska, a jego miejsce zajął Brian Hoyer.

Wojciech Lehmann: Jameis Winston z Tampa Bay Buccaneers. Mam wrażenie, że po tym chłopaku można spodziewać się wszystkiego. Od 4 przełożeń do 4 strat. Na jego i moje kibicowskie nieszczęście w meczu z Carolina Panthers „J” zaliczył to drugie.

Karol Potaś: Ryan Mallett. „Wyróżnienie” otrzymuje za fatalną postawę w ostatnich tygodniach i to nie tylko w meczu z Falcons. Nie potrafię zrozumieć jak przy takim potencjale ofensywnym można grać tak niedokładnie i jednocześnie pasywnie. Z tygodnia na tydzień udowadnia trenerowi Billowi O’Brienowi, że danie mu szansy jako pełnoprawny starter to był wielki błąd.

Najgorsze wydarzenie

Dariusz Ankiewicz: Zła decyzja sędziów w meczu Seattle Seahawks vs. Detroit Lions która pozbawiła Lions szansy na wygraną w tym meczu. Sędziowie, a w zasadzie sędzia źle ocenił sytuację, w której K.J. Wright „wypchnął” piłkę poza boisko w end zone, co według przepisów jest niedozwolone i powinno być ukarane w skutek czego Lions dostaliby piłkę na ok. jard od pola punktowego Seahawks (w miejscu w którym Calvin Johnson zgubił piłkę).

Wojciech Lehmann: Afera z przepisami w meczu Seahawks i Lions. Po raz kolejny sędziowie wypaczyli wynik meczu. Co prawda przepis o którym mowa jest idiotyczny to fakt faktem sędziowie się nie popisali.

Karol Potaś: Nie potrafię zrozumieć zachowania sędziów przy ostatniej akcji spotkania Detroit Lions z Seattle Seahawks. Nie chcę się powtarzać, bo dyskusję o tej sytuacji przeprowadziliśmy w Pick Six, ale moim osobistym zdaniem odebrali oni przez to zwycięstwo drużynie „Lwów” i jest wielkim skandalem, że nikt z obecnych sędziów nie zweryfikował odpowiednio defensywnego zagrania gracza gospodarzy. Nie ten poziom i nie ta liga na takie błędy. Kibice, zawodnicy mogą w danej chwili tego nie wiedzieć – m.in. ze względu na emocje i podniecenie spotkaniem – ale „Zebry” po prostu w takich „klarownych” sytuacjach, muszą być bezbłędne.

A jakie jest Wasze TOP 3?

NFL24

About NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.

Dodaj komentarz