Problemy zdrowotne Patriotów, Weteran znajduje pracodawcę

Dzisiejszy dzień przynosi przede wszystkim złe wieści fanom Patriotów, gdyż ich ulubieniec kolejny raz pokazuje swoją podatność na kontuzje. Dowiecie się także, jakie atuty w obronie dodała drużyna z AFC West, a na deser karygodne zachowanie pewnego drugoroczniaka!

Gwiazda Patriots w kiepskim stanie

Rob Gronkowski – młody tight end New England Patriots będzie potrzebował operacji pleców, a licząc od listopada będzie to jego piąty  tego typu zabieg (wcześniej cztery operacje przedramienia). Uraz nie jest uważany za poważny. Całe zajście będzie miało miejsce przyszłym tygodniu, kiedy Gronk i tak nie mógłby trenować z powodu przyszłej operacji przedramienia. Całkowity czas, jaki rekordowy gracz będzie odpoczywał to 10 tygodni. Po raz pierwszy, ramię Gronkowskiego zostało złamane 18 listopada w spotkaniu przeciwko Indianapolis Colts, a po raz drugi przeciwko Houston Texans już w fazie play-off.

Nowy nabytek w San Diego

Kalifornijscy Chargers chcą wywierać większą presję na rozgrywających przeciwników i dlatego zatrudnili nowego pass rushera – Dwighta Freeney’a. Były gracz Indianapolis Colts podpisze z Chargers dwuletnią umowę. Drużyna Mike’a McCoya używa taktyki, w której Freeney byłby ustawiany jako outside linebacker. Na jego nieszczęście, jest to ustawienie,  gdzie jest znacznie mniej efektywny niż na swojej naturalnej pozycji – defensive end. To posunięcie da się wytłumaczyć faktem, że w szeregach zespołu bardzo poważnej kontuzji kolana doznał Melvin Ingram (draftowany w pierwszej rundzie 2012). Peyton Manning (wcześniej również Colts) chciał zachęcić obrońcę do połączenia sił w ekipie Denver Broncos, ale zamiast tego obaj panowie staną naprzeciw siebie w walce o tytuł AFC West.

Zawieszenie zawodnika Seahawks

Gracz defensywnej formacji drużyny z Seattle, Bruce Irvin nie pomoże swoim kolegom w pierwszych czterech meczach sezonu 2013. NFL ogłosiła tą decyzję w piątek, jako powód podając naruszenie polityki prowadzonej przez ligę w walce ze środkami dopingującymi. Zawodnik będzie mógł uczestniczyć we wszystkich przygotowaniach do sezonu, jednak ominą go mecze przeciwko Panthers, 49ers, Jaguars oraz Texans. Ma możliwość zagrania w meczu nr 4, jednak musiałby za to stracić ćwierć swojej płacy za sezon. Sam gracz powiedział tylko, iż bardzo żałuje swojej decyzji o wzięciu zabronionej substancji i ma świadomość, że od nowa będzie musiał pracować na odbudowę wizerunku.

Avatar

About Kuba Bieganowski

1 thought on “Problemy zdrowotne Patriotów, Weteran znajduje pracodawcę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *