Czy Tom Brady odbuduję swoją formę przed sezonem regularnym ? Czy porażka Ravens była wypadkiem przy pracy ? Jak długo będzie w stanie utrzymać wysoką formę Marshawn Lynch ? I w końcu – kto zostanie rozgrywającym w Oakland ? Zapraszam na podsumowanie czwartkowych i piątkowych meczów 3. kolejki Preseason.
Patriots @ Lions 9:40
Mimo że to jest mecz przedsezonowy, to kibice Patriots mogą mieć obawy o stan formy swojego rozgrywającego. Tom Brady wszakże nie traci piłek 4 (!) razy na mecz. „OK” – ktoś pomyśli. Preseason, każdemu się czasem może zdarzyć, Brady to przecież nie robot, i tym podobne. Jednak problem nie tkwi w tych czterech stratach. Nawet gołym okiem można było dostrzec, że popularny TB12 nie gra na takim poziomie do jakiego nas przyzwyczaił. Na miejscu Billa Belichicka zastanowiłbym się nad częściowym korzystaniem z Tima Tebow’a . Kto wie, być może więcej akcji biegowych ożywiłoby grę Patriots i odciążyłoby niemłodego już Toma Brady’ego.
Z kolei Lions zaprezentowali się przyzwoicie, choć należy pamiętać, że jeżeli ta drużyna radzi sobie w Preseason, to w sezonie zasadniczym nie jest już tak różowo ( choćby niechlubny sezon 2008 ). Obiecująco zapowiada się także duet Stafford-Bush, który w tym spotkaniu zdobył 104 jardy.
Panthers @ Ravens 34:27
Od momentu podpisania nowego kontraktu z Joe Flacco pewnym było, że Krukom odbije się czkawką jego wysokość . Nie dość że forma rozgrywającego pozostawia wiele do życzenia (2 przechwyty w meczu z Panthers), to brak pieniędzy nie pozwala wzmocnić defensywy, która po odejściu Ray’a Lewisa, spisuje się nieco gorzej. Odejście lidera szatni osłabiło morale zawodników Ravens, a zarobki Flacco na pewno tej sytuacji nie poprawią.
Z dobrej strony pokazał się za to Cam Newton, który udowodnił że jest już dojrzałym rozgrywającym, który ma szanse wprowadzić „Pantery” do Play-offs.
Seahawks @ Packers 17:10
Mecz na Lambeau Field nie należał do najciekawszych, jednak obnażył błędy dwóch formacji liniowych : ofensywnej Seahawks oraz defensywnej Packers. Linia ofensywna Seahawks robiąc miejsce dla biegacza zostawia ogromne luki powodujące że Russell Wilson stał się łakomym kąskiem dla linerbackerów. Z drugiej strony defensywni liniowi Packers są czasem zbyt bierni przy akcjach biegowych. Ruszają się niczym muchy w smole i bardzo łatwo dają się „rozciągnąć”.
Oprócz tego należy bardzo pochwalić Marshawna Lyncha za jego akcje biegowe. Pytanie tylko, czy starczy mu sił na takie popisy do końca sezonu.
Bears @ Raiders 34:26
Jay Cutler, chyba najbardziej niedoceniany quarterback w NFL, w piątkowym meczu z Raiders miał do dyspozycji dwóch świetnych, współpracujących ze sobą skrzydłowych . Alshon Jeffery który jest równie szybki jak Brandon Marshall jest dla niego dobrym partnerem w sytuacji gdy obaj stoją na jedne flance. Szybkość, wspomniany atut obu zawodników, pozwala jednemu biec do przodu na pełnym gazie, podczas gdy drugi blokuje defensorów próbujących przerwać akcję.
Nasz rodzynek w NFL – Sebastian Janikowski, nie trafił co prawda z 49 jardów, lecz pod koniec zrehabilitował się uderzeniem z 58 jardów. Trafił także z linii 30 jarda, oraz podwyższył wszystkie przyłożenia.
Kuba Tłuczek
- Najbardziej europejska część Stanów - 2 lutego 2019
- Cisi bohaterowie Super Bowl - 30 stycznia 2019
- Zapowiedź Pro Bowl - 27 stycznia 2019
- Zapowiedź TNF – Jaguars @ Titans - 6 grudnia 2018
- Zapowiedź TNF – Dolphins @ Texans - 25 października 2018
Oglądając mecz niedźwiedzi byłem zaskoczony grą Cutlera(o dziwo pozytywnie). Bardzo dobrze kierował grą drużyny, pokazał że gra ofensywna Bears nie musi być oparta tylko na Forte i Marshallu. Dobrze zagrali Jeffery i Bennett(pomimo małej ilości zdobytych jardów), a także Wilson oraz Frey. Należy też dodać, że dobrze spisała się defensywa(szczególnie Pepper, Bostic i Briggs).