NFL 2016: Walka o byt w AFC South

Czy Jacksonville mogą grać jeszcze gorzej? I czy Blake Bortles zaliczy w końcu mecz bez rzucenie „interception”? Odpowiedzi na te pytania poznamy już czwartkowej nocy, bo właśnie wtedy ekipa z Florydy zamelduję się na Nissan Stadium w Nashville, stolicy Tennessee, by podjąć miejscowych Titans.

Oba zespoły notują odpowiednio bardzo średni i wręcz koszmarny sezon. Jacksonville po 6 meczach ma na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa i cztery porażki. Ich defensywa wygląda koszmarnie, nie pomaga nawet świetna forma debiutanta Jalena Ramseya. Posiadający „gorącą głowę” cornerback został w spotkaniu z Oakland Raiders wyrzucony z boiska, po tym jak rzucił się z pięściami w stronę skrzydłowego drużyny z Bay Area, Johnny’ego Holtona. Zdecydowanie nie pomogło to drużynie, która sromotnie przegrała 16 – 33 z Najeźdźcami. Umówmy się, gra podaniowa nie istnieje. Blake Bortles jest w drodze na ławkę. W 6 spotkaniach zanotował zaledwie 9 przyłożeń i aż 9 przechwytów, przy 1,547 zdobytych jardach. Jest też jednym z najniżej sklasyfikowanych, startujących QB jeśli chodzi o tzw passer rating. Również duet skrzydłowych Allen Robinson – Allen Hurns nie gra tak dobrze, jak w zeszłym roku. Zdobyli łącznie 641 jardów, mniej niż A.J. Green czy Julio Jones w pojedynkę.Gra biegowa również nie wygląda najlepiej, zaliczają zaledwie 76.7 jarda na mecz w tej kategorii.

Kubeł zimnej wody na ofensywę Jaguars wylany, ale ich O-Line również się nie popisuje. Blake Bortles był sackowany do tej pory 15-krotnie, czym mieści się w pierwszej dziesiątce ligi pod tym względem. Zdecydowanie drużyna z Florydy będzie potrzebowała więcej skupienia na swoim rozgrywającym w meczu z Titans, gdzie naprzeciwko nich stanie Jurrell Casey, który będzie czyhał na to, żeby powalić Bortlesa z piłką w rękach!

Po drugiej stronie wcale nie mamy lepszej drużyny. Titans zawodzą i to bardzo. Po 7 meczach mają ujemny bilans, z trzema zwycięstwami i czterema porażkami. I na dobrą sprawę zwyciężali jedynie nad najsłabszymi drużynami ligi. Ostatnim razem dostali cięgi nawet od niemrawej ofensywy Colts (która bez Andrew Lucka i T.Y. Hiltona byłaby niczym). Ich atutem na pewno będzie to, że grają po raz trzeci z rzędu u siebie. Marcus Mariota ostatnio troszkę rozwinął skrzydła, po słabym początku.sezonu. Jeśli będzie w stanie odnaleźć Delanie Walkera w end zone, drużyna Jaguars może mieć poważne kłopoty z zatrzymaniem tego duetu. Jednakże największą bronią teamu będzie DeMarco Murray. Odradzający się po fatalnym sezonie w Eagles, running back, zalicza się w tym sezonie do czołówki biegaczy, ze 633 jardami. Murray robi również robotę jako etatowy receiver i złapał w tym sezonie 192 jardy.  Zanotował też w tym sezonie już 7 przyłożeń. W obronie kluczowymi graczami będą z pewnością wspomniany wcześniej Jurrel Casey, linebacker Brian Orakpo oraz Avery Williamson.

Spotykają się dwie drużyny, które od lat nie walczą praktycznie o nic większego, ale zawsze są głodne sukcesów. Czy TNF z tego tygodnia może dostarczyć nam emocji? Paradoksalnie tak, bo oba teamy potrzebują zwycięstw i dadzą się za nie pokroić. Jeśli więc Blake Bortles włączy w końcu swój normalny tryb, Murray będzie biegał jak szalony, Delanie łapał fantastyczne podania Marioty, a Hurns i Robinson odnajdą się na skrzydłach – szykuje nam się emocjonujący pojedynek.

No może poza specjalnymi strojami Jacksonville na TNF, które Blake określił mianem.. brzydkich jak cholera.

Autor: Kamil Plata

NFL: Jacksonville Jaguars at New Orleans Saints

NFL24

About NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.
Kategorie: NFL. Autor: NFL24. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.
NFL24

O NFL24

Największa polska strona fanowska poświęcona futbolowi amerykańskiemu. Od 2009 roku dostarczamy fanom w Polsce najświeższych newsów, analiz oraz podsumowań z aren amerykańskich (NFL, NCAA, AFL) i kanadyjskich (CFL). Za główny cel stawiamy sobie promocję futbolu w Polsce – dyscypliny którą z roku na rok interesuje się coraz więcej naszych rodaków.

31 thoughts on “NFL 2016: Walka o byt w AFC South

 1. Pingback: Digital Marketing Services

 2. Pingback: putas madrid

 3. Pingback: online steroid shop

 4. Pingback: horse back riding

 5. Pingback: Plasma protein binding studies

 6. Pingback: Caco-2

 7. Pingback: shemale.uk

 8. Pingback: Teen Chat

 9. Pingback: PK Study

 10. Pingback: 24 emergency dentist

 11. Pingback: 4securityalarms.info

 12. Pingback: paypal hosting

 13. Pingback: couponbadger.com

 14. Pingback: DMPK in Mice

 15. Pingback: unicc mn

 16. Pingback: White Hall

 17. Pingback: Place zabaw z atestem

 18. Pingback: ENGLISH 25ML

 19. Pingback: GVK bio sciences news

 20. Pingback: Gvk bio info

 21. Pingback: poker online

 22. Pingback: Skrotbilar köpes

 23. Pingback: niania na telefon

 24. Pingback: usg dzieci kraków

 25. Pingback: kancelaria prawna gliwice

 26. Pingback: https://legalnajazda.pl

 27. Pingback: Pokerrepublik

 28. Pingback: CBD Pain

 29. Pingback: Novusphere

 30. Pingback: tipuri

 31. Pingback: uk chat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *