Młody zawodnik przed nowym wyzwaniem

Offensive tackle Jacksonville Jaguars – Luke Joeckel  będzie przechodził w tym offseasonie zmianę pozycji, a mówiąc ściślej zmianę strony boiska, na której będzie grał. Od  Jags znowego sezonu treneramierza wystawiać go z prawej strony linii ofensywnej, podczas gdy w czasie swojej gry na uczelni Texas A&M młody gracz przyzwyczaił się do gry na lewej stronie.

Zawodnik radzi sobie dobrze na minicampie dla debiutantów, choć nie da się ukryć, że staje on na przeciw zawodników przybyłych do zespołu poza draftem lub są przez niego tymczasowo wypróbowywani. Sam zainteresowany mówi, że jest mu dużo łatwiej niż się spodziewał, mimo, iż jeszcze wszystko przed nim.

Joeckel ma zapewnione miejsce w pierwszym składzie zespołu z Florydy, po tym jak był oceniany najlepszym graczem tegorocznego draftu. Jego zadaniem będzie pomóc obronie, która dopuściła do 50 sacków w zeszłym sezonie. Zarządcy klubu mają też nadzieję, że ustabilizowana linia ofensywna pomoże im lepiej oszacować, na co stać aktualnego rozgrywającego Jaguarów – Blaine’a Gabberta.

Poważniejszym sprawdzianem dla świeżo upieczonego gracza NFL będzie spotkanie z Jasonem Babinem i Jeremym Mincey’em podczas treningów w późniejszej fazie miesiąca. Nowością, jakiej doświadcza były gracz Aggies jest rozpoznawalność, a okazali mu ją fani po powrocie z draftu do ośrodka uczelni. Joeckel skomentował to oznajmiając, że radość sprawia mu bycie rozpoznawanym za pojawienie się w telewizji – a nie, jak dodał z uśmiechem – za bycie większym niż zwykli ludzie.

Avatar

About Kuba Bieganowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *