Koniec pewnej epoki w Seahawks

NFL nie zwalnia tempa. Chociaż okno transferowe jest jeszcze zamknięte, zespoły dokonują kolejnych wymian. Z dnia na dzień pojawiają się również kolejne plotki.

Wymiana zawodników między NFC West i NFC East.

Zapowiadana rewolucja kadrowa w Seattle zaczyna nabierać kształtów. Pierwszy konkret to wymiana dokonana z aktualnymi mistrzami ligi. Eagles pozyskali doświadczonego defensywnego liniowego Michaela Bennetta i wybór w siódmej rundzie w zamian za skrzydłowego Marcusa Johnsona i piątą rundę draftu 2018. Bennett spędził ostatnie pięć sezonów w Seahawks i śmiało można nazwać go legendą klubu. Jest jednym z dwunastu graczy mogących pochwalić się, co najmniej pięcioma powaleniami rozgrywającego w ciągu ostatnich sześciu sezonów. Pomimo 32 lat wciąż gra na bardzo wysokim poziomie i zapowiada się na znaczące wzmocnienie Orłów. Ten ruch sprawia, że ekipa z Filadelfii przekracza budżet o ok. 10 milionów. W najbliższych dniach można spodziewać się redukcji w składzie mistrzów. Kolejne zmiany są wielce prawdopodobne również w drużynie ze stanu Washington. Richard Sherman twierdzi, że kolejny sezon rozegra w innej ekipie a jego los mogą podzielić także Cliff Avril i Kam Chancellor. Wygląda, że na naszych oczach Legion of Boom przechodzi do historii.
http://images.performgroup.com/javaImages/4a/c6/0,,~16238154,00.jpeg
Kolejna wymiana między wschodem i zachodem stała się udziałem Rams i Giants. Z Los Angeles do Nowego Jorku udaje się Alec Ogletree oraz siódma runda draftu 2019, w odwrotnym kierunku wędrują wybory z czwartej i szóstej rundy tegorocznego naboru. Giganci potrzebują znaczącego wzmocnienia w drugiej linii defensywy a Ogletree w październiku podpisał kontrakt opiewający na 42 miliony dolarów. Jest jednym z najlepszych zawodników na swojej pozycji a mając dopiero 26 lat i pięcioletnie doświadczenie powinien zapewnić spokój w Nowym Jorku przynajmniej na najbliższe 4 lata. Rams od momentu pozyskania Marcusa Petersa rozstali się już z dwoma sowicie opłacanymi graczami. Wydaje się, iż robią miejsce na kontrakty dla swoich gwiazd z Aaronem Donaldem na czele.

Młodszy Bennett na rynku wolnych agentów.

Kilka godzin po tym jak Michael zmienił Seattle na Filadelfię, jego brat rozstał się z New England Patriots. Poprzedni sezon był wielkim rozczarowaniem dla Martellusa Bennetta. Sporo czasu stracił przez kontuzje a jego gra w Green Bay Packers zakończyła się zwolnieniem po siedmiu meczach. W Patriots rozegrał ledwie dwa spotkania i sezon zakończył z miernym wynikiem 286 złapanych jardów bez żadnego przyłożenia. Sztab Patriots rozważał jego zatrzymanie, jako wyjście awaryjne na wypadek zakończenia kariery przez Gronkowskiego. Wszystko wskazuje na to, że najlepszy silny skrzydłowy ligi powróci do składu na kolejny rok, więc utrzymanie Bennetta w drużynie za ponad 6 milionów pensji stało się bezzasadne.

Avatar

About Szymon Tosik

Pierwsze spotkanie, obejrzane bez znajomości zasad, to Super Bowl XLVI. Później było już z górki. Wierny kibic New Orleans Saints. Od początku przygody z NFL obecny na portalu. W redakcji od 2017r.

3 thoughts on “Koniec pewnej epoki w Seahawks

    • To na razie plotki więc pewnie że trzeba się wstrzymać ale ostatni sezon pokazał że „utrzymywanie” LoB bez ofensywy już się nie sprawdza. W tej chwili można powiedzieć że nowe LoB tworzy się w Rams.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *