Nowe kontrakty i ostateczny termin nadawania franchise tags

Ostatnie kilka dni w świecie NFL było bardzo intensywnych. Kolejne ekipy zdecydowały się nałożyć franchise tag na swoje gwiazdy i zaklepać je na kolejny sezon. Podpisano również kilka ciekawych kontraktów.

Dobry kopacz zawsze w cenie.

Graham Gano, którego rozważano w kwestii franchise tag zdecydował się jednak podpisać długoterminową umowę z Carolina Panthers. Kontrakt będzie obowiązywał przez następne 4 lata i opiewa na 17 milionów dolarów, z czego 9 jest gwarantowane. Podpis, który złoży Gano czyni go drugim najlepiej zarabiającym zawodnikiem na tej pozycji tuż za Gostkowskim.

Dzień wcześniej podobny ruch uczynili Atlanta Falcons i Matt Bryant. Doświadczony, mający na karku 42 lata kopacz przedłużył kontrakt o kolejne 3 sezony. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wzbogaci się o 10,5 miliona dolarów. Prawdopodobnie z racji wieku w umowie nie ma kwoty gwarantowanej, ale za sam podpis Bryant zainkasował 2 miliony ekstra.

Franchise tags.

Jeszcze w lutym drużyny Dolphins i Lions zapewniły sobie usługi swoich cennych zawodników. Odpowiednio Jarvis Landry i Ezekiel Ansah przynajmniej przez rok grać będą dla kibiców w Miami i Detroit. Skrzydłowy zarobi blisko 16 milionów a defensywny liniowy o ponad milion więcej. Termin tagowania zawodników upłynął 6 marca. Na takie posunięcie zdecydowały się jeszcze cztery ekipy. Sezon 2018 w Dallas Cowboys spędzi Demarcus Lawrence (17,143 miliona), w Los Angeles Rams LaMarcus Joyner (11,287 miliona) a w Pittsburgh Steelers będzie to Le’Veon Bell (14,544 miliona), którego ta procedura obejmie drugi raz z rzędu. Chicago Bears postanowili nałożyć transition tag na Kyle’a Fullera (12,971 miliona). Oznacza to, że zawodnik może negocjować kontrakt z inną drużyną, ale Bears zachowują prawo pierwszeństwa do podpisania z nim umowy.

jarvis-landry-miami-dolphins-650-362-the-mmqb

Nowi gracze w Bills i Saints.

Krótko bez klubu pozostawał Chris Ivory. Po zakończeniu dwuletniej przygody z rewelacją ostatniego sezonu, Jacksonville Jaguars, znalazł zatrudnienie w Buffalo. Ivory, dla którego będzie to już czwarta drużyna NFL podpisał dwuletni kontrakt na sumę 5,5 miliona dolarów, z czego 3,250 jest gwarantowane. Doświadczony gracz, znany ze swojej siły, doda głębi w korpusie biegaczy i pozwoli odciążyć gwiazdę zespołu, jaką jest LeSean McCoy.

New Orleans Saints, których w tegorocznym free agency opuści lider secondary Kenny Vaccaro, bardzo potrzebują doświadczenia w tej formacji. Wybór padł na byłego zawodnika rywali z dywizji Carolina Panthers. Kurt Coleman podpisał trzyletnią umowę na 18 milionów dolarów bez sumy gwarantowanej. Powinien stać się idealnym wsparciem dla pary starterów na pozycji safety. Na chwilę obecną tworzyć ją będą – wybrany w drafcie 2016 – Vonn Bell oraz Marcus Williams z naboru 2017.

Kolejny weteran przechodzący na emeryturę.

Antonio Cromartie, który od ponad roku pozostawał bez klubu postanowił zakończyć karierę. Wybrany z numerem 19 w 2006 roku cornerback rozegrał dziesięć pełnych sezonów w San Diego Chargers, New York Jets i Arizona Cardinals. W 2016 roku podpisał kontrakt z Indianapolis Colts, ale po czterech spotkaniach został zwolniony i na boiskach NFL już się nie pojawił. W trakcie kariery czterokrotnie zagrał w Pro Bowl, zanotował 31 przechwytów i 6 przyłożeń. W 2007 zanotował rekordowe 10 interceptions a w nagrodę wybrano go do pierwszej drużyny All-Pro. Z tamtego sezonu jest również akcja, dzięki której na zawsze przejdzie do historii ligi. Rekordowe zagranie w NFL ze spotkania z Vikings, czyli 109 jardowe przyłożenie po przechwyceniu niecelnego field goala.

 

Szymon Tosik

Avatar

About Szymon Tosik

Pierwsze spotkanie, obejrzane bez znajomości zasad, to Super Bowl XLVI. Później było już z górki. Wierny kibic New Orleans Saints. Od początku przygody z NFL obecny na portalu. W redakcji od 2017r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *