Honey Badger wraca do gry!

Po wielu pozaboiskowych problemach były cornerback LSU dostanie szansy gry w NFL. Jego nowym domem jest od teraz Phoenix.

Cornerback LSU Tigers – Tyrann Mathieu, znany też jako „Honey Badger”,  będzie reprezentował w NFL barwy zespołu ze słonecznej Arizony. Obrońca został wybrany w trzeciej rundzie draftu, z numerem 69. W ubiegłym sezonie, Mathieu nie reprezentował barw Tygrysów z Luizjany, wskutek kary, jaką otrzymał od uczelni wskutek problemów z narkotykami. W szeregach Cards, dołączy on do swojego byłego kolegi z drużyny uczelnianej, Patricka Petersona również będącego cornerbackiem. Peterson został wybrany z numerem piątym w naborze dwa lata temu, 20-latek miał szansę na podobny wynik, jednak niestety  zaprzepaścił ją swoimi pozaboiskowymi perypetiami.

Sam Mathieu wypowiadał się, że Peterson zapewne miał duży wpływ na jego przejście do Ptasiego Gangu, jak potocznie nazywa się Cardinals. Dokładnie zrobił to w rozmowie z Richem Eisenem podkreślając to, jak ważny Peterson jest dla drużyny oraz, że jest to gracz z charakterem, którego warto naśladować. Dodał też, że jest wdzięczny i szczęśliwy z możliwości gry u boku takiego gracza, ponieważ sprawi mu to przyjemność jak za czasów ich wspólnej gry dla LSU.

Jeśli już mowa o drużynie trenera Lesa Milesa, to pozwolę sobie tylko przypomnieć, że Mathieu został z niej wyrzucony, po tym jak w lecie 2012 „zdarzyło mu się” kilka pozytywnych testów na obecność narkotyków. Jakby jeszcze tego wszystkiego było mało, został aresztowany za posiadanie marihuany w czasie gdy przechodził kurację odwykową tej jesieni. Cornerback opisał możliwość gry w NFL jako „błogosławieństwo”… i biorąc pod uwagę jego przeszłości może to wcale nie być przesadą. Niemniej, możliwym jest, iż Honey Badger zastanowił się nad swoim postępowaniem i zmieni je na lepsze. Patrząc po jego ostatniej wypowiedzi, możemy mieć na to nadzieję, ponieważ nie wygląda ona jak słowa rzucane na wiatr:

„W negocjacjach, od razu powiedziałem, że chcę mieć w moim kontrakcie klauzulę dającą klubowi możliwość przetestowania mnie na obecność narkotyków w dowolnym momencie. Wszystkie spotkania z psychologiem oraz doradcami, na których będę miał obowiązek się pojawić… chcę, aby były one nakazane prawnie i pokazały, że chcę się poświęcić grze w futbol.”

Biorąc pod uwagę to, co Mathieu pokazuje na boisku, czyli połączenie atletyzmu i tak zwanego „czucia gry”, to co zobaczymy z tyłu obrony ekipy z Phoneix. Trener główny drużyny, Bruce Arians zapowiedział zmianę pozycji dla 20-letniego gracza – na łamach The Arizona Republic przyznał, iż zamierza go wypróbować na pozycji free safety. Takie umocnienie secondary to rozważny ruch ze strony Cardinals, jako że w ostatnich latach gra podaniami zaczyna przeważać grę biegową dla znacznej ilości zespołów. Na podsumowanie, warto też zauważyć, że zawodnik Cardinals i tak został draftowany wyżej niż kilka bardziej rozreklamowanych nazwisk jak na przykład: Matt Barkley, Ryan Nassib czy Damontre Moore.

Avatar

About Kuba Bieganowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *