Dzień Dobry NFL #119

Sezon regularny za nami! Wczorajszy, dość łagodny dla wielu „Black Monday” nie kręcił się tylko i wyłącznie w okół zwolnień. W dzisiejszym wydaniu Dzień Dobry NFL kilka informacji nie związanych ze zwolnieniami. Zapraszamy!

Władze ligi przeprowadziły wczoraj „śledztwo” i po kilku godzinach ogłosiły, że defensywny liniowy Detroit Lions Ndamukong Suh został zawieszony na jeden mecz i nie zagra w przyszłą niedzielę w meczu Wild Card przeciwko Dallas Cowboys. Decyzja ta podyktowana jest zachowaniem Suha, który w niedzielnym meczu z Green Bay Packers umyślnie nadepnął na stopę rozgrywającego Packers Aarona Rodgersa, gdy ten leżał na ziemi. Liniowy Lions zapowiedział już że będzie odwoływał się od tej decyzji jednak ze względu na swoje wcześniejsze zachowanie tego typu nie wydaje się by przyniosło to zmianę decyzji.

Właśnie za to „nadepnięcie” Suh został zawieszony.

Rozgrywający New England Patriots Tom Brady postanowił zrestrukturyzować swój kontrakt dając tym samym swojej drużynie dodatkowe 24 miliony dolarów na dodatkowe „wydatki” w offeseason. Na mocy nowego kontraktu Brady zamienił sposób wypłacanych gwarantowanych 24 milionów, oznacza to, że gwarantowaną kwotę dostanie wyłącznie w wypadku kontuzji, a nie jak miało mieć to miejsce za swoje osiągnięcia i umiejętności. Oznacza to również, że Patriots mogą teraz zwolnić Brady’ego bez żadnych konsekwencji nie wypłacać mu również tych gwarantowanych pieniędzy, których się zrzekł.

Rozgrywający Buffalo Bills Kyle Orton postanowił z kolei zakończyć karierę w NFL i przejść na sportową emeryturę. Orton już w zeszłym offseasonie wyrażał chęci przejścia na emeryturę jednak ostatecznie zdecydował się podpisać kontrakt z Bills. Rozgrywający tłumaczył swoją decyzję powiedział, że żadna futbolowa sytuacja nie zmusi go do zmiany decyzji, gdyż podjął ją ze względu na rodzinę.

Włodarze Uniwersytety Michigan powiedzieli swoim największym działaczom, że w przyszłym sezonie ich drużynę prowadzić będzie zwolniony wczoraj z San Francisco 49ers trener Jim Harbaugh. Nowy kontrakt Harbaugha nie jest znany, jednak w kuluarach mówi się o sześcioletnim kontrakcie wartym 48 milionów. Oficjalna decyzja ogłoszona ma być dzisiaj.

Najlepszy defensywny liniowy Dallas Cowboys w tym sezonie może nie wybiec już w tym sezonie na boisko. Henry Melton bo o nim mowa może opuścić playoffy z powodu kontuzji kolana, której nabawił się w ostatnim meczu sezonu regularnego przeciwko Washington Redskins. Przypomnijmy, że Melton w trakcie offseasonu powrócił do drużyny po tym jak sezon wcześniej zerwał wiązadła w kolanie.

Kolejne w dzisiejszym wydaniu Dzień Dobry NFL informacje o rozgrywającym. Tym razem mowa o Kirku Cousinsie z Washington Redskins, który w jednym z wywiadów powiedział, że jeśli w przyszłym sezonie starterem Redskins na pozycji rozgrywającego będzie Robert Griffin III będzie chciał, by włodarze drużyny zorganizowali mu transfer do innej drużyny.

Trener New York Giants Tom Coughlin zdradził, że został poinformowany o swojej sytuacji przez władze klubu. Coughlin pozostanie trenerem głównym Giants w przyszłym sezonie. Niepewni swoich stanowisk mogą być asystenci i koordynatorzy drużyny z niebieskiej części Nowego Jorku.

 

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

1 thought on “Dzień Dobry NFL #119

  1. Pingback: Dzień Dobry NFL #120 | NFL24.PL

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *