Dzień Dobry Football #462

Dzień Dobry

Wyznanie Ricardo Lockette’a, wypadek biegacza Jaguars, wściekły Bruce Arians oraz decyzja Komisji Dyscyplinarnej PLFA w sprawie zawieszenia zawodników Panthers Wrocław.

NFL

Były zawodnik Seattle Seahawks, wide receiver Ricardo Lockette napisał artykuł dla Players Tribune o tym, co czuł, gdy doszło do jego nieszczęśliwego wypadku podczas meczu przeciwko Cowboys, 1 listopada. Jak sam wspomina w pierwszej chwili zastanawiał się: „Czy ja umarłem? Czy będę sparaliżowany? Co się dzieje? Jedyne co liczyło się dla mnie w tamtej chwili to to, żeby móc znów zobaczyć rodzinę i przytulić moje dzieci.” Cały artykuł możecie przeczytać TUTAJ.

Biegacz Denard Robinson (Jacksonville Jaguars) ostatniej nocy zaliczył wypadek samochodowy. Zawodnik miał zasnąć za kierownicą i wypaść z drogi wpadając do stawu. Na szczęście nic mu się nie stało ani nie będzie podejrzany o jazdę pod wpływem środków odurzających, gdyż nie ma podstaw do takiego postępowania.

Jags_player_drives_into_pond_0_5340936_ver1.0_640_360

Weteran, linebacker Stephen Tulloch nie jest już zawodnikiem Detroit Lions.

Jesteście ciekawi co działo się w szatni Arizony Cardinals po przegranej z Carolina Panthers (mecz decydował kto zagra w SB 50)? Dziś możemy tam zajrzeć, dzięki stacji Amazon i cyklu „All or Nothing” (odpowiednik Hard Knocks):

Bills wide receiver Marquise Goodwin nie zakwalifikował się do Igrzysk Olimpijskich w RIO. Zawodnik próbował się tam dostać w konkurencji skoku wzwyż, jednak jego marzenia spaliły na panewce, kiedy zajął siódme miejsce na turnieju w Eugene.

Bruce Arians to jeden z najbardziej lubianych trenerów w NFL, który jednak ma swoje żelazne zasady. Co grozi za zaparkowanie na jego miejscu parkingowym?

Winnym był defensive lineman Lawrence Okoye, który został wkrótce po tym ucięty z rezerwowego składu…

PLFA

Komisja Dyscyplinarna PLFA wydała orzeczenie w sprawie zawieszenia zawodników Josha Aleaze oraz Krzysztofa Wisa w meczu półfinałowym. Linebackers Panthers Wrocław jednak będzie mógł zagrać w SuperFinale, choć drugi z nich będzie musiał obejść się smakiem. Całość orzeczenia możecie przeczytać TUTAJ.

 

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

3 Responses to Dzień Dobry Football #462

  1. Hubert Lary pisze:

    Dziwne orzeczenie jednoosobowej Komisji Dyscyplinarnej. „Po oglądnięciu video”. Zależy kto i jak ogląda i co widzi. Ja bylem na meczu i widziałem jak Krzysztof Wis rozpoczął akcję jeszcze, gdy zawodnik Eagles stał i atak Wisa nie był ukierunkowany na głowę. Jak Krzysztof „był w locie” zawodnik Eagles pochylił się i już nie było szansy na zmianę akcji. Więc to nie był faul specjalny, złośliwy, itp. Wynikł z szybkiej i zmiennej akcji obu zawodników. To znamy z NFL jak zawodnik jest „w locie”, a QB już moment wcześniej wyrzucił piłkę. Faul jest, ale nie ma kary, bo przewinienie nie było specjalnie zrobione. A swoją drogą jednoosobowa decyzja mająca wpływ na finał ? Nawet na ME 2016 w soccer kartki żółte kasują się na finał. Rozumiem, gdyby to był faul specjalny, złośliwy, itp. A to była szybka zmienna akcja. Wg mnie niesprawiedliwa i pochopna decyzja co do Krzysztofa Wisa.

  2. Hubert Lary pisze:

    Niesprawiedliwa w tym sensie, że za duża kara wykluczająca Krzysztofa, który miał wspaniały sezon z walki o mistrzostwo.W sumie faul był, ale okoliczności wskazują, że zawieszenie zawodnika na finał jest za dużą karą. Może Komisja Dyscyplinarna uwzględniłaby to i ewentualnie zawieszenie przeniosła na nowy sezon na pierwszy mecz Panthers.

Dodaj komentarz