Dzień Dobry Football #444

ddf

W dzisiejszym, otwierającym nowy tydzień z futbolem amerykańskim Dzień Dobry Futbol, znajdziecie m.in. informacje o skrzydłowym New York Giants, motywacji nowego zawodnika Arizony Cardinals, wyniki niedzielnych spotkań PLFA czy – w wiadomościach okołofutbolowych – oświadczenie Michaela Sama, w związku z zamachem terrorystycznym w Orlando. Zapraszamy! 

NFL

Wszystko wskazuje na to, że już w tym tygodniu do treningów z drużyną New York Giants wróci skrzydłowy Victor Cruz. Miejmy nadzieję, że to już ostatnie problemy zdrowotne utalentowanego zawodnika Giants, który – jeśli tylko jest zdrowy – prezentuje bardzo efektowną i efektywną dyspozycję na boisku.

Biegacz New Orleans Saints, CJ Spiller przyznał w wywiadzie, że większość problemów osobistych i zdrowotnych ma już za sobą i jest pewny, że w przyszłym sezonie da z siebie 100% i będzie bardzo mocną opcją ofensywną „Świętych”. Podkreślał, że jest szczęśliwy i dumny, że może grać w przyszłym sezonie w tej organizacji.

Zawodnik Arizony Cardinals, DE Chandler Jones powiedział w Sirius XM NFL Radio, że nie może doczekać się już pierwszego tygodnia rozgrywek, kiedy będzie miał możliwość zagrać przeciwko swojej byłej drużynie New England Patriots. Na pytanie redaktora o to czy woli zagrać przeciwko Brady’emu czy Garoppolo odpowiedział, że „to nie ma znaczenia, bo i tak każdego dopadnie”.

Rozgrywający Washington Redskins, Kirk Cousins powiedział w wywiadzie dla CSN Mid Atlantic, że martwi go brak rozmów o długoterminowym kontrakcie z organizacją ze stolicy USA, mimo, że w zakulisowych wzmiankach mu to obiecano. Jeśli Cousins nie podpisze nowej umowy, to już za rok znajdzie się na rynku wolnych agentów.

PLFA

Kolejny weekend rozgrywek PLFA za nami. Oto wyniki niedzielnych spotkań:

PLFA I Kraków Kings – AZS Silesia Rebels 6:27

PLFA I Outlaws Wrocław – Wilki Łódzkie 26:13

PLFA J-11 Olsztyn Lakers – Seahawks Gdynia 6:8

 

Wiadomości okołofutbolowe:

Jak zapewne pamiętacie, wybrany w drafcie przez St. Louis Rams wychowanek Missouri – ostatnio grający w CFL – Michael Sam, zadeklarował się publicznie, że jest orientacji gejowskiej. Wczoraj w gejowskim klubie w Orlando miał miejsce zamach terrorystyczny, w którym zostało zastrzelonych 50 osób i kolejne 50 zostało rannych. W związku z tym wydarzeniem Michael wystosował na Instagramie specjalne oświadczenie, które prezentujemy poniżej.

To my brothers and sisters of the LGBTQ community please take the time to read this. If you have not already heard there was a terrible shooting at a gay night club in Orlando. It is not only a sad day for the #LGBTQ community, but for the American people. 50 people lost their lives because of a hateful coward with a gun. Let this hateful act of terror on the #LGBTQ community be a wake up call for America. Men and women of all races, ages, and sexual orientation are being slaughtered because of hate crimes. How many more must die from a hate crime? We need to create awareness for ALL to show that hate is not the foundation of our nation. Friends DO NOT let this coward put fear into your hearts!!! Let us all come together stronger than ever and let the world know that we will not be terrorized or bullied by the actions of hateful bigots. We are here to stay and fight not only for equality, but for our very existence. To the victims love ones of this terrible crime I and the entire #LGBTQ community in the world stands with you and mourns with you. #standwithorlando #prayfororlando #love #peace #lbgtq #pride

A post shared by Michael Sam (@mikeysam52) on

 

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

Dodaj komentarz