Dzień Dobry Football #436

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football m.in. o specjalnym logo NFL przygotowanym na spotkanie w Meksyku, operacji zawodnika Green Bay Packers, informacja o transmisji dzisiejszych spotkań Topligi czy dwie wiadomości okołofutbolowe. Zapraszamy! 😉

NFL

Znamy już specjalne, oficjalne logo NFL przygotowane na potrzeby spotkania MNF pomiędzy Houston Texans i Oakland Raiders w Meksyku na Estadio Azteca. Warto też przy tej okazji nadmienić, że wszystkie 100 tys. biletów zostały już sprzedane.

Zgodnie z planem przebiega plan powrotu do gry #5 picku Draftu 2016 Cornerbacka Jalena Ramsey’a. Jak podkreślał menedżer generalny Jacksonville Jaguars – Dave Caldwell, wychowanek Florida State będzie gotowy w pełni formy fizycznej już przed pierwszym obozem treningowym.

Nowy trener główny Philadelphia Eagles – Doug Pederson, po raz kolejny potwierdził, że jego pierwszą opcją na Week 1 będzie Sam Bradford, a Carson Wentz (#2 pick Draftu 2016) to dalej melodia przyszłości.

W ostatnich dniach „prewencyjną” operację stopy przeszedł nowy tight end Green Bay Packers Jared Cook. Jak podkreślał Rob Demovsky z ESPN.com, jego powrót do treningów planowany jest na przyszły miesiąc.

Na obiekcie Miami Dolphins w okresie międzysezonowym nikt nie odpoczywa, a szczególnie ekipa „odświeżająca” stadion. Jak można zobaczyć po pierwszych efektach z poniższego zdjęcia, przebudowany Sun Life Stadium będzie prezentować się imponująco.

Progress in South Florida! 😎 📷: Alan Diaz/AP

A post shared by NFL (@nfl) on

PLFA

nfl24pl-zapowiedz

Już dzisiaj kolejne dwa spotkania Topligi. My ze swoją relacją w Radio Gol będziemy w Szczecinie na spotkaniu Husaria Szczecin – Warsaw Sharks, za to godzinę później rozpocznie się spotkanie Warsaw Eagles – Kozły Poznań. Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli być w stolicy, polecamy poniższą relację na żywo.

 

Wiadomości okołofutbolowe:

Dzisiejszej nocy (z piątku na sobotę) miała miejsce inauguracja Copa America Centenario, która odbywa się w USA na boiskach NFL i NCAA. W pierwszym spotkaniu na obiekcie Levi’s Stadium w Santa Clara (domowy obiekt San Francisco 49ers i niedawne miejsce rozgrywania Super Bowl 50) gospodarze ulegli Kolumbii 2-0.

Moments before @jamesrodriguez10 put @fcfseleccioncol up 2-0. #copa100

A post shared by 2016 Copa America Centenario (@copaamericacentenario) on

Również wczorajszej nocy, w wieku 74 lat zmarł jeden z najwybitniejszych sportowców w dziejach sportu, Muhammad Ali. W przeszłości z NFL połączyło go zamieszanie związane z możliwością walki z Jimem Brownem, a ostatnio wsparł swoim poparciem obecnych zawodników najlepszej ligi zawodowej świata, safety Isa Abdula-Quddusa (Miami Dolphins) i biegacza Ameera Abdullaha (Detroit Lions), przeciwko dyskryminacji ze względu na wyznanie. Wsparcie miało związek z deklaracjami kandydata na prezydenta USA Donalda Trumpa o zakazie wjazdu do USA wszystkich muzułmanów, a nawet częściowej izolacji tych co już przebywają na tym terytorium. Cześć jego pamięci.

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

Dodaj komentarz