Dzień Dobry Football #419

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football informacje m.in. o podpisaniu kontraktu przez nowego rozgrywającego Philadelphia Eagles, nazwisko nowego pogromcy „klątwy” Maddena oraz informacja o nowym trenerze Kozłów Poznań i weekendowych transmisjach Topligi. Zapraszamy!

a

NFL24.pl

Za nami kolejna audycja Tour de PLFA, a gośćmi Kuby Kaczmarka byli: Bartłomiej Trubaj (Primacol LowLanders Białystok – American Football Team), Mateusz Chrzanowski (współkomentator meczów futbolu amerykańskiego w stacji Radio Gol) oraz Piotr Bera (dziennikarz sportowy i komentator stacji Eleven Sports Network). Wszystkich, którzy nie mieli okazji być z nami na żywo, zapraszamy już teraz do nadrobienia zaległości. 😉

NFL

Drugi wybór Draftu 2016 Carson Wentz, podpisał już swój rookie kontrakt z Philadelphia Eagles. Pierwsza, standardowa 4-letnia umowa (z opcją na 5 rok) daje mu bonus już w momencie podpisania 17.6 miliona dolarów i jest warta 26,676,338 dolarów, z czego gwarantowane ma 26,226,338 dolarów.

Swoje pierwsze umowy podpisali również Christian Hackenberg (New York Jets), Andy Janovich (Denver Broncos), Jordan Payton i Scooby Wright (Cleveland Browns), Noah Spence (Tampa Bay Buccaneers) oraz Laquon Treadwell (Minnesota Vikings).

Po sezonie 2015/2016 karierę zakończył jeden z najbardziej spektakularnych zawodników ligi Ricardo Lockette, który ostatnie spotkanie w barwach Seattle Seahawks zagrał przeciwko Dallas Cowboys. Wygrał walkę o życie, ale na boisku już go nie zobaczymy (wideo z feralną akcją poniżej).

Znamy już nazwisko kolejnego pogromcy „klątwy” Maddena. W sezonie 2017 będzie to zawodnik New England Patriots,  TE Rob Gronkowski.

W weekend na treningu New Orleans Saints ma się pojawić weteran i były zawodnik Oakland Raiders, a ostatnio Arizona Cardinals, OLB Matt Shaughnessy.

Gwiazda NCAA i zawodnik LSU, biegacz Leonard Fournette, podpisał dwie polisy ubezpieczeniowe, z których każda warta jest 10 milionów dolarów. Pierwsza podpisana została na wypadek gdyby w ostatnim roku gry w NCAA odniósł kontuzję, która doprowadziła by go do niepełnosprawności, a druga zabezpieczająca duży spadek w przyszłorocznym NFL Draft.

Od wczoraj jest już też w sieci oficjalny trailer serialu HBO HardKnocks z Los Angeles Rams. Zapowiedź była dla Nas imponująca i już nie możemy się doczekać premiery pierwszego odcinka.

a

PLFA

Wczoraj informowaliśmy Was o zwolnieniu dyscyplinarnym trenera Billa Moore z funkcji trenera głównego Kozłów Poznań. Dzisiaj znamy już jego następcę, a będzie nim Wojciech Andrzejczak. Gratulujemy!

Już jutro kolejna odsłona spotkań PLFA. W sobotę o godzinie 12, Primacol Lowlanders Białystok będą podejmować na swoim obiekcie Husarię Szczecin (link yt poniżej), a pół godziny później Warsaw Eagles podejmą w derbowym pojedynku Warsaw Sharks (link yt poniżej).

W niedzielę o 14 czeka na nas też kolejna odsłona Ligi Mistrzów z udziałem Panthers Wrocław. Jak poinformowała wrocławska drużyna na FB, ich rywale Prague Lions przygotowują internetowy stream, o którym – po otrzymaniu oficjalnej informacji z linkiem – niezwłocznie poinformujemy na naszym profilu FB.

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

Dodaj komentarz