Dzień Dobry Football #323

Dzień Dobry

Dzisiaj m.in. o zawieszeniu zawodnika Oakland Raiders, decyzji ligi co do ostatnich „działań” Manziela, zwolnieniach w Dallas Cowboys i chorobie syna zawodnika New England Patriots. Zapraszamy!

– Liga niezbyt długo pozwoliła cieszyć się kibicom Raiders z oglądania w swoich barwach Aldona Smitha. Zawodnik został zawieszony w związku z aktywnym udziałem w łamaniu prawa (m.in jazdę pod wpływem alkoholu), a przerwa potrwa 12-miesięcy. Na pocieszenie dla Raiders Nation, zawodnik zapowiedział już, że podczas przymusowej przerwy będzie pracował nad swoją formą i nie może już doczekać się – mając nadzieję na nowy kontrakt – powrotu do drużyny w przyszłym sezonie.

– Jonny Manziel może już spać spokojnie. Liga potwierdziła, że nie ma wystarczających podstaw do podjęcia działań dyscyplinarnych i nie zawiesi w prawach QB Cleveland Browns. Dla przypomnienia, Jonny 16 października oprócz picia alkoholu – później jeździł szybko samochodem, lecz po zatrzymaniu przez policję „zmieścił się w normie” – podobno przycisnął też głowę swojej dziewczyny do samochodu. Dziewczyna wg świadków próbowała nawet wysiąść podczas jazdy i uciec, lecz zawodnik jej na to nie pozwolił, co później potwierdziła sama poszkodowana, mówiąc na policji, że się Jonny’ego bała.

– Jeden z głównych bohaterów ubiegłego Super Bowl, WR Chris Matthews został zwolniony przez Seattle Seahawks. Od razu ruszyły plotki, co do jego przyszłego pracodawcy i w gronie potencjalnych kandydatów jest drużyna… New England Patriots.

– Dallas Cowboys zwolnili RB Christine Michaela oraz CB Corey White’a. Podobnie zachowano się w tym sezonie z pierwszym zastępcą Tony’ego Romo – QB Brandonem Weedenem.

– WR Julian Edelman będzie miał od sześciu do nawet ośmiu tygodni przerwy od gry, po tym jak w niedzielę w trakcie spotkania z Giants złamał jedną z kości w swojej stopie.

– Potwierdzono oficjalnie, że WR Victor Cruz na 99% nie wystąpi już w tym sezonie w drużynie Giants, dlatego organizacja podpisała swojego byłego zawodnika WR Hakeema Nicksa, który do tej pory pozostawał bez pracodawcy.

Hakeem Nicks ponownie melduje się na MetLife Stadium.

– W tym sezonie na pewno nie zagra już tegoroczny rookie Baltimore Ravens WR Breshad Perriman (pierwsza runda i 26. wybór). Wszystko związane jest z problemem w prawym kolanie.

– Wczoraj z Jaguars wciąż nie trenował RB T.J. Yeldon, a jego drużyna swoje spotkanie gra już w TNF. Czy zdąży przed spotkaniem z Tennessee Titans?

– Syn Nate Soldera (New England Patriots) mając zaledwie 4-miesiące choruje na nerczaka (nowotwór nerki) i ma już za sobą pierwszą chemioterapię. Dla przypomnienia sam zawodnik Patriots jeszcze rok temu walczył z rakiem jądra i udało mu się ją zakończyć po swojej myśli. Obecnie jest już zdrowy, oby udało się to też jego synkowi…

PLFA

– W dniach 21-22 listopada br. w Poznaniu (ul. Warmińska 1, Golęcin) odbędzie się Tag European Football Clinic, którego prelegentami będą Jim Criner (trener drużyn uniwersyteckich NCAA z 40-letnim doświadczeniem) i Lee Rowland (triumfator futbolowej ligi austriackiej w 2011 roku i EuroBowl w 2015). To idealna okazja na spotkanie z doświadczonymi trenerami, którzy mieli styczność z NFL oraz najlepszymi europejskimi drużynami.

UDZIAŁ W SZKOLENIU DLA ZAWODNIKÓW JEST BEZPŁATNY!

Ramowy plan imprezy :
Sobota:
10:30- Rejestracja uczestników
12-19:00 sesja praktyczna na boisku + sesja video i teoria
Niedziela:
9-12:00 Sesje teoretyczne
Tematy omawiane podczas kliniki:
-Zone Blitz
-Timing and Rhythm in Passing Game,
-System Zone Option Offense,
-Quarters Coverage,
-Fire Zones,
-Trap Coverage
-HeadsUp Tackling HeadsUp Blocking
-Sesja Q&A
-Prezentacja oferty firmy TAG Sports Gear

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: wojciech.andrzejczak@gmail.com

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

2 Responses to Dzień Dobry Football #323

  1. ikon pisze:

    Po jego drugim sezonie myślałem sobie że ten Smith to będzie najlepszy obrońca w lidze. Pewnie by tak było gdyby nie wóda

  2. hd pisze:

    Swiatków?! WTF?

Dodaj komentarz