Dzień Dobry Football #306

Dziś w Dzień Dobry Football jak co piątek podsumowanie Thursday Night Football w którym w tym tygodniu grały drużyny New Orleans Saints i Atlanta Falcons oraz jak zawsze sporo ciekawych informacji ze świata NFL. Zapraszamy!

Przebłysk „Świętych”

Piąta ofensywa w lidze spotykała się z ostatnią defensywą w lidze – to wróżyło pewny i jednostronny mecz, ale już w pierwszej kwarcie przekonaliśmy się, że statystyki to jedynie liczby. „Święci” może i są aktualnie w dołku, ale dzisiejszy mecz udowodnił nam, że u siebie wciąż są niezwykle mocni, a Drew Brees to nadal elita wśród rozgrywających. 30/39, 312 jardów i 1 TD to nie tylko jego indywidualna zasługa, ale przede wszystkimi linii ofensywnej, która wyjątkowo ułatwiała mu zadanie i tylko raz pozwoliła powalić swojego lidera (przypomnę, że od początku sezonu ta liczba sięga już 14).

Drew-Brees-Pocket-10-15-15

Tak jak Drew Brees pociągnął swoją drużynę do zwycięstwa, tak defensywa zagrała nadzwyczaj dobrze. Aż trzy razy notowała notowała fumble – później je zbierając – i to jeszcze niemal we własnym redzone. Ponadto łatwego życia nie miał też Matt Ryan, który „witał się z boiskiem” aż 5 razy (z czego trzy razy przez Camerona Jordana). Mimo to udało mu się rzucić 295 jardów + 2 TD.

Co jeszcze warto wiedzieć:

1. Deja vu w pierwszej kwarcie

Konkretnie chodzi o zablokowany punt przez Michaela Mauti, który raz, że zablokował punt, to pozwoliło to na zdobycie sześciu punktów. To wprawiło kibiców w szaloną radość nie tylko z powodu powiększenia przewagi nad rywalami, ale i swoistego deja vu, kiedy to tym samym wyczynem popisał się w 2006 roku Steve Gleason tuż po huraganie Katrina, notabene, obecny na dzisiejszym spotkaniu.

2. W Nowym Orleanie zapomnieli już o Grahamie

A to z powodu fantastycznego meczu w wykonaniu TE Bena Watsona, który złapał 10 piłek na 127 jardów i jedno przyłożenie. Defensywa Falcons kompletnie gubiła się w kryciu tego zawodnika, przez co miał wiele czystych okazji do pokazania swoich umiejętności. Natomiast Brees, chyba po raz pierwszy od dawien dawna, mógł w pełni wykorzystać swojego TE.

CRZ9HVXUYAE59RM

3. Dwa zagrania, które przesądziły o wyniku

Oba miały miejsce w red zone, a więc dla piątej ofensywy w lidze powinno być rutyną zdobywanie punktów. Te natomiast zakończyły się nie tyle brakiem punktów, co stratą piłki. W pierwszym przypadku był to fumble na RB Tevinie Colemanie, a drugi przy 3rd&8 na 15 jardzie od end zone. Wówczas James Stone pokazał, jak NIE snapuje się piłki, a Dannell Ellerbe sromotnie to wykorzystał sackując Ryana. Dwa zagrania, które gdyby kończyły się zamierzonym skutkiem, to ten mecz wyglądałby zupełnie inaczej.

CRZvpjbWEAEoH2H

4. Roddy White może przestać narzekać

Po ostatnim wygranym spotkaniu z Houston Texans dał wyraźnie do zrozumienia, że nie jest zadowolony ze swojej dotychczasowej roli w drużynie, gdzie nie ma okazji do złapania jakiejkolwiek piłki. Dzisiejszej nocy nie tylko złapał trzy podania, ale zdobył też przyłożenie na początku drugiej kwarty (pierwsze w tym sezonie).

5. Klątwa SuperDome (?)

Kiedy ostatnio Falcons zaczynali z tak dobrym bilansem, jak w tym roku, mając 8-0 na swoim koncie, zgadnijcie kto wówczas zakończył ich passę… Oczywiście, że New Orleans Saints na SuperDome. Wtedy mecz zakończył się wynikiem 31-27, choć i tak zakończyli sezon dopiero na NFC title game, czego życzę im i w tym roku.

Informacje ze świata NFL!

Niestety nie zobaczymy już w tym sezonie na boisku defensywnego liniowego Oakland Raiders, Justina Tucka. Wczoraj władze Raiders umieściły Tucka na liście kontuzjowanych zawodników. Przypomnijmy, że Tuck zerwał mięsień piersiowy i w przeciągu kilku najbliższych dni podda się operacji.

Justin Tuck nie zagra już w tym sezonie!

Center Pittsburgh Steelers, Maurkice Pouncey jest daleki od powrotu na boisku. Według Rand Getlin z NFL Media, Pouncey najprawdopodobniej będzie musiał poddać się kolejnej operacji kostki. Przypomnijmy, 23 sierpnia w przedsezonowym meczu, center Steelers doznał kontuzji kostki. 6 września władze Steelers umieściły Pouncey’a na liście kontuzjowanych zawodników przeznaczonych do powrotu co według przepisów ligi oznacza, że center mógłbym powrócić do gry w 9 tygodniu rozgrywek jednak w chwili obecnej jego powrót na boisko jest niepewny.

Włodarze Seattle Seahawks ogłosili wczoraj, że fullback Derrick Coleman został zawieszony w prawach członka Seahawks za zarzuty jakie mu stawia policja w sprawie doprowadzenie do wypadku samochodowego i ucieczki z miejsca zdarzenia. Agent Colemana potwierdził, że takie dochodzenie toczy się w sprawie jego klienta.

Skrzydłowy New York Giants, Odell Beckham Jr. nie brał udziału w czwartkowym treningu z drużyną, a wszystko to za sprawą kontuzji ścięgna udowego, której młody gwiazdor nabawił się w niedzielnym meczu. Na chwilę obecną nie wiadomo jak ta kontuzja wpłynie na grę Beckhama w niedzielnym meczu przeciwko Philadelphia Eagles.

Skoro przy Giants jesteśmy to warto wspomnieć, że z powodu częściowego zerwania mięśnia piersiowego cornerback  Prince Amukamara nie zagra przez dwa do czterech tygodni.

Running back Baltimore Ravens, Lorenzo Taliaferro nie zagr już w tym sezonie. Wczoraj władze Ravens umieściły Taliaferro na liście kontuzjowanych zawodników, a wszystko to za sprawą kontuzji stopy.

Informacje ze świata NFL przygotował Dariusz Ankiewicz

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

23 thoughts on “Dzień Dobry Football #306

 1. Pingback: scorts madrid

 2. Pingback: Ameliyathane Kumasi

 3. Pingback: PAMPA

 4. Pingback: empresas de informática lisboa

 5. Pingback: repair note 8 broken glass

 6. Pingback: crypto news

 7. Pingback: In Vivo PK screening

 8. Pingback: Free Teen Chat Rooms

 9. Pingback: Movie Trailers

 10. Pingback: 24hrdental.net

 11. Pingback: Hvachelpers.info

 12. Pingback: bitcoin hosting

 13. Pingback: PK/PD Studies

 14. Pingback: Real Estate news

 15. Pingback: Top online Casinos in New Zealand with No Deposit Bonus

 16. Pingback: uniccshop

 17. Pingback: vollständige Überprüfung

 18. Pingback: top poppers

 19. Pingback: GVKBIO

 20. Pingback: gvk bio

 21. Pingback: International Moving

 22. Pingback: GVK BIO

 23. Pingback: efficacy models

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *