Dzień Dobry Football #302

Dzień Dobry

Rozpoczęliśmy piąty tydzień rozgrywek w NFL meczem pomiędzy Colts – Texans. Natomiast w pozostałych informacjach znajdziecie nazwisko nowego koordynatora defensywy Dolphins, nowy kontrakt Diona Lewisa i kilka innych, ważnych informacji.

Starszyzna z Indianapolis

Gdyby zestawić razem wiek Andre Johnsona i Matta Hasselbecka, to wychodzi nam wiek dawno po emeryturze, bo 74 lata i 99 dni. Ostatnim rozgrywającym powyżej 40-tki był Brett Favre i choć porównywanie obu Panów jest surrealistyczne, to Matt zrobił co do niego należało najlepiej jak potrafił. WR Andre Johnson po raz pierwszy grał przeciwko Texans, po odejściu z tej drużyny w zeszłym roku. Zagrał jeden z najlepszych swoich meczów zdobywając 77 jardów i 2 TD łapiąc piłkę jedynie 6 razy. Defensywa gości, co prawda pozostawała wiele do życzenia, ale starszyzna z ofensywy nadrabiała straty. A co z Texans? Bill O’Brien chyba sam szuka na to odpowiedzi…

1. Houston, co z tym rozgrywającym?

Po pierwszej połowie wydawało mi się, że Mallett odkupuje swoje winy z poprzedniego meczu. Pewne podania, przemyślane i choć dość wcześnie zarobił Interception, to może za niego „podziękować” Arianowi Fosterowi, który powinien tę piłkę złapać i zdobyć, co najmniej, pierwszą próbę. Niestety musiał zejść z boiska z powodu kontuzji, więc w jego miejsce wszedł Hoyer, który… nie oddał tego miejsca do końca, choć Ryan był gotowy do wejścia… Co prawda zagrał bardzo poprawnie (24/31, 312 yds, 2 TD, INT), ale Mallett był wyraźnie niezadowolony z tego, że nie może wrócić na boisko. Chcąc, nie chcąc O’Brien daje do zrozumienia, że powoli to Hoyer będzie pierwszym rozgrywającym, a sytuacja Malletta – powiedzmy sobie szczerze – jest nie do pozazdroszczenia. Sam trener po meczu nie chciał komentować sytuacji…

Czy Ryan Mallett straci miejsce w składzie Texans?

Czy Ryan Mallett straci miejsce w składzie Texans?

2. Debiut z przytupem

Jaelen Strong, to największy wygrany tego wieczoru. Bohaterem stał się w sposób nietuzinkowy, bo po podaniu na koniec drugiej kwarty, kiedy Hoyer spróbował szczęścia rzucając „Hail Mary” w pole punktowe. Złapanie piłki wydawało się niemożliwe, ale nie dla Stronga, który tym sposobem stał sie ulubieńcem fanów w Houston.

Ten sam zawodnik zdobył jeszcze drugie przyłożenie po przerwie, a spotkanie zakończył z dwoma podaniami, 53 jardami i dwoma przyłożeniami!

3. Każdy ma gorszy dzień. Nawet J.J. Watt.

To był chyba najcichszy i najgorszy mecz w wykonaniu najlepszego defensora w lidze. Co prawda przy każdym snapie był podwajany i potrajany, ale w którym meczu nie był? Całe spotkanie zakończył jedynie z dwoma tacklami, a rozgrywającego nawet nie dotknął… Miejmy nadzieję, że to był po prostu gorszy dzień.

4. Ofensywnie bez zarzutu, defensywnie przeciętnie

Tak by można opisać drużynę z Indianapolis po tym meczu. Życie po Andrew Lucku jest i to świetlane – a nawet zaryzykowałbym stwierdzenie, że taki scenariusz był potrzebny Colts po wszystkich porażkach – pomimo, że po boisku biegają już doświadczeni wiekowo mężczyźni. Trzy przyłożenia w połączeniu Hasselbeck-Johnson i Gore przynoszą nam 21 punktów, co oznacza oczywiście, że pozostało nam sześć, które zostały zdobyte z nogi kickera Adama Vinatieri’ego (42 lata).
Natomiast defensywa nie zagrała meczu życia, o czym świadczą głupio stracone punkty. Dwa przechwycenia zostały zdobyte z rąk Mike’a Adamsa, choć i te były trochę zależne od szczęścia, aniżeli umiejętności.

Pozostałe informacje z NFL

– Chicago Bears receiver Alshon Jeffery nadal zmaga się ze swoją kontuzją, która może go wykluczyć nawet na cztery tygodnie.

– Lou Anarumo, to nowy koordynator defensywy Miami Dolphins. W rozmowie z dziennikarzami powiedział: „Już godzinę przed tym, jak dostałem tę pracę, wiedziałem w czym tkwi problem złej postawy defensywy Dolphins. Jednak jest jeszcze za wcześnie, żebym mógł to wam przedstawić.” Można więc oczekiwać, że w Miami może być tylko lepiej.

Powitajcie nowego koordynatora defensywy Miami Dolphins (źródło: phinphanatic.com)

Powitajcie nowego koordynatora defensywy Miami Dolphins (źródło: phinphanatic.com)

– Running back Dion Lewis został doceniony przez włodarzy swojej drużyny i podpisał nowy dwuletni kontrakt opiewający na $800,000 w 2016 roku i $1.2 miliona w roku następnym.

– WR Roddy White spotkał się z trenerem Danem Quinnem, po tym jak publicznie powiedział, że nie jest zadowolony ze swojej roli na boisku. Na szczęście po spotkaniu zawodnik powiedział, że problem został zażegnany i jest pozytywnie nastawiony do następnego meczu.

– 49ers LB Ahmad Brooks nie zagra w meczu przeciwko Giants, po tym jak jego siostra, Casandra, zmarła chorując na toczeń.

– W wieku 75 lat zmarł były trener, m.in. Green Bay Packers i Indianapolis Colts, Lindy Infante.

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

Dodaj komentarz