Dzień Dobry Football #276

Dzień Dobry

W dzisiejszym Dzień Dobry Football znajdziecie informacje o zmianach kadrowych w wielu drużynach NFL w tym również o kilku transferach. Dodatkowo poznacie przedmeczowe statusy running backów w St. Louis Rams, centra Pittsburgh Steelers czy cornerbacka New York Jets. Zapraszamy!

NFL

Drużyna Green Bay Packers podpisała jednoroczny kontrakt ze skrzydłowym Jamesem Jonesem. Tym samym Jones powraca do Green Bay po rocznej przerwie i grze dla Oakland Raiders. Dokładne szczegóły kontraktu nie są jeszcze znane.

James Jones (#89) wraca do Green Bay!

Center Pittsburgh Steelers, Maurkice Pouncey został umieszczony na krótkoterminowej liście kontuzjowanych zawodników dzięki czemu dopiero w dziewiątym tygodniu rozgrywek sezonu regularnego będzie mógł powrócić na boisko, a wszystko to za sprawą kontuzji nogi, której nabawił się 23 sierpnia w meczu przeciwko Green Bay Packers.

Skoro przy Steelers jesteśmy to warto nadmienić, że włodarze drużyny zdecydowali się zwolnić wybranego w czwartej rundzie cornerbacka Dorana Granta oraz wybranego w szóstej rundzie linebackera Anthony’ego Chickillo, by zatrudnić running backa Jordana Todmana oraz defensywnego liniowego Cashauda Lyonsa.

Trener St. Louis Rams, Jeff Fisher na wczorajszej konferencji prasowej ogłosił że wybrany z numerem dziesiątym w pierwszej rundzie tegorocznego draftu running back Todd Gurley nie zagra w pierwszym tygodniu rozgrywek w meczu przeciwko Seattle Seahawks, a wszystko to za sprawą ciągłej rehabilitacji po zerwanym wiązadle krzyżowym przednim (ACL) w lewym stawie kolanowym (jeszcze za czasów gry dla Uniwersytetu Georgia). Dodatkowo status drugorocznego running backa, Tre Mason (ścięgno udowe) określony został jako wątpliwy i być on również nie zagra przeciwko Seahawks. W takiej sytuacji starterem Rams zostałby Bennie Cunningham.

Long snapper Jon Weeks przedłużył o cztery lata kontrakt z Houston Texans. Weeks, który z Texans związany jest do sezonu 2019 przez ten czas zarobi 3,9 miliona dolarów z czego 330 tysięcy jest kwotą gwarantowaną.

Drużyna Cleveland Browns zrezygnowała z usług running backa Terrance’a Westa wybranego w trzeciej rundzie draftu w 2014 roku po zaledwie jednym sezonie  i zdecydowała się oddać go drużynie Tennessee Titans za warunkowy wybór w siódmej rundzie draftu w 2016 roku.

Rozgrywający Tim Tebow nie załapał się do ścisłego składu drużyny Philadelphia Eagles, a rolę trzeciego rozgrywającego drużyny objął zatrudniony wczoraj Stephen Morris, który cały preseason spędził w Jacksonville Jaguars.

Drużyna New York Jets umieściła na krótkoterminowej liście kontuzjowanych, cornerbacka Dee Millinera (nadgarstek), który do gry powrócić będzie mógł dopiero w dziewiątym tygodniu rozgrywek w NFL.

Włodarze Denver Broncos zwolnili running backa Montee Balla oraz centra Gino Gradkowski, by zwolnić miejsce w składzie dla centra Jamesa Ferentza i tight enda Mitchella Henry’ego.

Ekipa Seattle Seahawks oddała running backa Christine Michaela do Dallas Cowboys w zamian za warunkowy wybór w drafcie. Na tą chwile jednak nie wiadomo w której rundzie draftu i w którym roku.

Dariusz Ankiewicz

About Dariusz Ankiewicz

Futbolem amerykańskim w pełnym wymiarze interesuje się od sezonu 2009, wcześniej przez kilka sezonów śledził tylko ważniejsze futbolowe wydarzenia. Od sezonu 2009 związany również z redakcją NFL24. Zagorzały fan Philadelphia Eagles choć sympatyzuje też z Houston Texans i Oakland Raiders głównie ze względu na sympatię do Sebastiana Janikowskiego. Ulubiony zawodnik od którego wszystko się zaczęło to Donovan McNabb. Obecnie zawodnik sopockiej drużyny futbolu amerykańskiego - Seahawks Sopot.

Dodaj komentarz