Dzień Dobry Football #262

Dzień Dobry

W dzisiejszym wydaniu znajdziecie wieści dotyczące występu „Babsa” w spotkaniu z Raiders, poza tym o kontuzji jednego z najlepszych WR ligi oraz informacja prosto od JJ Watta, który po raz kolejny spełnia marzenia swoich fanów. Zapraszamy!

a

– Jeden z symboli Packers i całej ligi NFL WR Jordy Nelson we wczorajszym spotkaniu preseason ze Steelers zerwał ACL i wg wstępnej diagnozy nie za gra już do końca sezonu.

Sezon bez Nelsona w GB już nie będzie taki sam…

– To nie koniec złych informacji po wczorajszym spotkaniu Packers ze Steelers. Center Maurkice Pouncey wychodził po spotkaniu z szatni o kulach, po tym jak w jego trakcie nabawił się urazu lewej kostki. Po wstępnej diagnozie lekarzy wiemy już, że prawdopodobnie konieczna będzie operacja.

– Uzupełniając wczorajsze informacje dotyczące naszego rodaka Babatunde Aiyegbusi, zawodnik Vikings niestety znowu nie dostał większej szansy by zaprezentować swoje umiejętności. Ciekawostką jest fakt, że pod koniec 3 kwarty zaliczył holding przy podwyższeniu (przez co trzeba było je w konsekwencji powtórzyć), a w czasie gdy po przewinieniu schodził z boiska, wszystkie kamery skupiły się właśnie na nim. Klubowi komentatorzy Vikings poświęcili wtedy dłuższą chwilę „Babsowi” i przedstawili go m.in. jako Reprezentanta Polski.

– WR Roddy White (Falcons) będzie musiał poddać się zabiegowi oczyszczenia prawego łokcia, lecz z oficjalnych informacji wiemy, że jego występ w pierwszym spotkaniu sezonu nie jest zagrożony.

– 36-letni weteran ligi NFL i wielokrotny Pro Bowler – Reggie Wayne przyszły sezon spędzi w obozie mistrzów ligi New England Patriots.

– LB Ravens Terrell Suggs powiedział w mediach, że ciężką dla niego była sytuacja z ostatniego spotkania preseason gdy agresywnie zaatakował rozgrywającego Eagles i podkreślił, że nie zrobił tego celowo. Poczuł ulgę gdy udało mu się jakoś uniknąć ciężkiego kontaktu, ale dał do zrozumienia, że nie jego rolą jest to by martwić się sytuacją Sama Bradforda. Na szczęście akcja nie doprowadziła do większych problemów zdrowotnych rozgrywającego Eagles.

– Nowy nabytek Cardinals RB Chris Johnson nie będzie trenować przez około dwa tygodnie. Powodem są problemy ze ścięgnem udowym, których nabawił się podczas ostatniego spotkania z Chargers.

– Warto walczyć z problemami i wierzyć w marzenia. Oto wpis który opublikował wczoraj na FB JJ Watt:

c11935630_889295717819460_320158876_o

Wyniki wczorajszych spotkań preseason:

Pittsburgh Steelers – Green Bay Packers: 24 – 19

San Francisco 49ers – Dallas Cowboys: 23 – 6

Tennessee Titans – St. Louis Rams: 24 – 14

Karol Potaś

About Karol Potaś

Pasjonat futbolu amerykańskiego od 2009 roku i SB XLIII. Oddany Oakland Raiders. Zawodnicy których ceni szczególnie to K. Warner, L. Fitzgerald i C. Woodson. Lubi trudne tematy i wyzwania, a w życiu kieruje się się zasadą "odważni nie żyją wiecznie, ale ostrożni nie żyją wcale".

2 Responses to Dzień Dobry Football #262

  1. Szarlatan pisze:

    Jeszcze nie wiadomo czy Nelson zerwał więzadło krzyżowe choć wszystko na to wskazuje. Rezonans magnetyczny to wykaże. Wiecie kiedy to badanie będzie miało miesjce?

    Jeśli jakimś cudem więzadło jest całe, Jordie powinien w listopadzie wrócić do gry.

  2. Karol Potaś Karol Potaś pisze:

    Z tego co pisze Ian Rapoport z NFL Network to badania wciąż trwają, ale rokowania nie są dobre i zespół czeka w sumie tylko na potwierdzenie wstępnej diagnozy.

Dodaj komentarz