Dzień Dobry Football #241

Dzień Dobry

Training campy rozpoczęte, a w NFL dzieje się i to nie mało! Znamy ostateczną decyzję w sprawie Toma Brady’ego, a Cardinals zatrudniają nowego, historycznego trenera (a raczej trenerkę). Po za tym wiele innych informacji i ciekawostek.

NFL

– Roger Goodell podtrzymał decyzję o zawieszeniu rozgrywającego New England Patriots na cztery pierwsze mecze sezonu regularnego. Jednak, jak informują media i NFLPA, sprawa ma trafić do sądu. Choć tam cały proces może trwać zbyt długo, by Brady wrócił na boisko (biorąc też pod uwagę fakt, że będzie musiał stawiać się w sądzie zamiast na obozie przygotowawczym).

Oświadczenie w sprawie zawieszenia Toma Brady'ego

Oświadczenie w sprawie zawieszenia Toma Brady’ego

– Niedawno informowaliśmy, że Miami Dolphins pozbyli się swojego rozgrywającego Josha Freemana. Dziś okazuje się, że „Delfiny” postanowiły jednak podpisać z nim nowy kontrakt…

– NFL poszerza horyzonty! Arizona Cardinals zatrudnili – pierwszy raz w historii – kobietę, jako trenera swoich linebackerów. Jennifer Welter jest psychologiem sportu z dyplomem doktora. W 2014 roku została pierwszą kobietą, która trenowała w profesjonalnym zespole mężczyzn na innej pozycji niż kopacz – było to w niższej lidze w zespole Texas Revolution. Nowa trenerka Cardinals przez 14 lat grała zawodowo na pozycji linebackera w drużynie Dallas Diamonds w żeńskiej Women’s Football Alliance.

jennifer-welter-photos-9– Spore zmiany zaszły w Dallas. Zwolniono RB Ryana Williamsa, LB Cama Lawrence’a, OL Ryana Millera, a podpisano RB Gusa Johnsona, OL Ronalda Patricka, LB Justina Andersona.

– Natomiast Chicago Bears podpisali WR/KR AJ Cruza, który w zeszłym sezonie zdobył sześć przyłożeń po akcjach powrotnych Arizona Rattlers w AFL.

– Zawieszenie RB Le’Veon Bella zostało zmniejszone z 3 na 2.

– OL Jonathan Martin postanowił udać się na sportową emeryturę. Zawodnik grał w lidze od 2012 roku w Miami Dolphins i San Francisco 49ers (zagrał w 38 meczach, w tym 32 jako starter).

PLFA

– Zachęcamy do obejrzenia kolejnego odcinka wspomnień PLFA.

– W najnowszym rankingu drużyn w Europie Seahawks Gdynia (aktualni mistrzowie TopLigi) znajdują się na 13. pozycji! Gratulujemy i życzymy jeszcze wyższych pozycji!

IFAF

– Na youtube.pl można już obejrzeć pełen mecz z finału klubowych mistrzostw Europy – IFAF Europe Champions League. Ciekawe, czy w przyszłym roku zobaczymy polski zespół w tych rozgrywkach… 🙂

Kuba Kaczmarek

About Kuba Kaczmarek

Z futbolem amerykańskim związany od 2006 roku. Redaktor NFL24 od 2013 roku, a od 2014 redaktor naczelny portalu. Kibicuje New England Patriots, jak również ma sympatię do St. Louis Rams. Zawodnik poznańskiego klubu futbolu amerykańskiego - Patriotów Poznań oraz redaktor portalu PiłkarskaPrawda.pl. Miłośnik wszelakich sportów.

One Response to Dzień Dobry Football #241

  1. kamil pisze:

    Do redakcji: możecie dodać ankietę odnośnie tego czy Tom Brady słusznie został zawieszony na 4 spotkania. Chętnie bym się dowiedział jak to widzą pozostali czytelnicy 😉

    pozdrawiam

Dodaj komentarz